Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#360291 Μάλλον αυτά που έφερε σήμερα ηταν συστημένα και τα άλλα απλά.
Δε μπορούσε να τα φέρει μαζί?
Μαλλον αυτό που λες θα είναι.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#362429
Cosmonaut21 έγραψε:Royal mail 1st class πόσες μέρες κάνει να έρθει;


Απο Αγγλια φευγει μεσα σε μια μέρα. Αν στο στειλουνε πχ σήμερα, αυριο θα χει μπει στο αεροπλανο για να ταξιδεψει εξωτερικο. Απο Ελλάδα τώρα... μια μέρα στο αεροδρομιο, την αλλη μέρα στην διαλογη, την παραλλη μέρα στο τοπικο ΕΛΤΑ. 3-4 τεσπα τις θες σιγουρα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#362534 Πακετα και συστημενα ναι. Αν ειναι γραμμα θα ειναι ΕΛΤΑ. Λογικα GLS και ACS θα παει.

< >
Άβαταρ μέλους
By panosmania
#362646 Καλησπερα παιδια εχω κανει μια αγορα ενως tablet απο gearbest Μεσω ευρωπαικης αποθηκης με τροπο αποστολης dhl στις 23/1 αφου πρωτα ανοιξα ticket για το αν το εχουν οντως διαθεσιμο καθως με ενδιαφερει η αγορα τ μονο απο ευρωπαικη αποθηκη και κλασσικα μ ειπαν φυσικα, και ακομα να μου το στειλουν συμφωνα με αυτους και καλα ειναι packed , υστερα απο 2 ticket που ανοιξα ενα στις 27/1 και ενα στις 8/2 μ εδωσαν ακριβως την ιδια απαντηση ουτε κομμα διαφορετικο δλδ οτι ναι ειναι οντως διαθεσιμο οπως ακριβως σ ειχαμε πει στην αρχη απλα θα καθυστερησει λιγο η ναυτιλια του... Αντε λεω στο πρωτο ticket εχουν τν κινεζικη πρωτοχρονια θα κανω υπομονη αλλα οταν ειδα οτι πριν 2 μερες π εκανα παραγγελια κατι αλλο σταλθηκε κανονικα και οταν μ απαντησαν 2 φορες με τν ιδια ακριβως απαντηση ουτε κομμα να αλλαξουν ανοιξα ticket για ακυρωση παραγγελιας .

(απο ευρωπαικη αποθηκη απο gearbest παιρνω πρωτη φορα , επρεπε να το επαιρνα απο eay.de ιδια τιμη ειχε και θα ηταν εδω τωρα αλλα ειπα να το παιξω κορωνα γραμματα)

Εχει ξανατυχει κατι παρομοιο σε καναν αλλο?
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#362653 Δεν κατάλαβα ακριβώς, δε το χουν στείλει καν ή το χουν στείλει και δεν ξέρεις που βρίσκεται;
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#362658
panosmania έγραψε:Εχει ξανατυχει κατι παρομοιο σε καναν αλλο?


Εννοείς πρόβλημα με την gearbest? Μπάααα... :shifty:


Καλωσόρισες και περαστικά. :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By panosmania
#362665 δεν το εχουν στειλει ακομα , εχω ξανα αγορασει απο gearbest αλλα πρωτη φορα παιρνω κατι απο ευρωπαικη αποθηκη γ αυτο κ τους ανοιξα ticket σχετικα με τον αν ισχυει η διαθεσιμοτητα τ προιοντος και μ ειπαν ναι και λεω ας κανω μια αλλαγη κ ας μν παρω απο το γερμανικο ebay εφοσον ειχαν την ιδια τιμη
Άβαταρ μέλους
By g47
#362672 Λογικα θα βλαστημήσεις την ωρα και τη στιγμη.
Σε παραγγελια που εκανα ταυτοχρονα απο τις δυο αποθηκες ηρθαν με διαφορα λιγων ημερων (ποντικι και πληκτρολογιο).
Επισης αυτη τη περιοδο δεν λειτουργουσαν, μεχρι να ξεμπουκωσουν ζησε μαη μου.
Δεν ξερω αν εχει διαφορα και επεξεργαζονται τις ευρωπαικες αγορες αλλοι ανθρωποι αλλα αμφιβαλω.
Άβαταρ μέλους
By panosmania
#362678 το οτι ειχαν την κινεζικη πρωτοχρονια το γνωριζω γ αυτο κ εκανα υπομονη μιας και μετα τις 3/2 αρχισαν να ξανα λειτουργουνε (παρολου που λεγανε οτι τα eu warehouse θα λειτουργουν κανονικα) , αλλα μετα απο το δευτερο ticket που ανοιξα και πηρα ακριβως μα ακριβως την ιδια απαντηση (copy paste) μου την εδωσε , ασε που εκανα παραγγελια κατι ψιλολογια απο το κινεζικο warehouse Και αυτα σταλθηκαν
Άβαταρ μέλους
By g47
#362681 Μην ορκιζεσαι οτι σταλθηκαν. :lol:
Στα δικα μου ειχαν βγαλει ετικετα και καθοντουσαν για πανω απο 10 ημερες.
Άβαταρ μέλους
By panosmania
#362685 λες να με ταλαιπωρσουν πολυ με το refund? δεν ειχα ποτε προβλημα με gearbest πρωτη φορα και η βλακια ειναι οτι το περιμενα οτι θα συμβει