Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#283484
dstou έγραψε:Καλά κάνουνε και ζητάνε 50 εβραίους. Και 80 άμα μπορούνε, ακόμη καλύτερα. Αφού τους τα δίνουνε, ποιός ο αντίλογος?


Αυτό ακριβώς. Αν τα ζητάνε και ο κόσμος τα πληρώνει , no problem .
Ότι είχε παιχτεί δηλαδή με AC / DC και πόσους ακόμα εδώ στην Ελλάδα.

Τώρα τα περι καλύτερης μπάντας κλπα , είναι πολύ σχετικά. :)

ΥΓ οι Tool όταν είχαν έρθει πρώτη φορά , support Mastodon, το εισιτήριο ήταν αστείο για τα ονόματα που
ήρθαν (και όχι για funds συνταξιοδότησης ε?)
Δυστυχώς και ο ήχος βέβαια δεν ήταν στα καλύτερα αλλά το performance συνολικά αποζημίωσε .
Άβαταρ μέλους
By g8777
#283488
georgetz έγραψε:
ΥΓ οι Tool όταν είχαν έρθει πρώτη φορά , support Mastodon, το εισιτήριο ήταν αστείο για τα ονόματα που
ήρθαν (και όχι για funds συνταξιοδότησης ε?)
Δυστυχώς και ο ήχος βέβαια δεν ήταν στα καλύτερα αλλά το performance συνολικά αποζημίωσε .



O Maynard μου ελεγε οτι καλυτερα να μας ειχαν κλεισει σε μαντρι. :help:

Να καταλαβεις απο τους Mastodon ακουγοταν μια βοη, ενα υποκωφο βββββββββ. Δεν καταλαβα Χριστο. :dizzy:
Ειναι πονεμενη ιστορια οι κλειστοι συναυλιακοι χωροι στην Ελλαδα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#283493 Τι συγκρίνετε τώρα? Tool και Mastodon (btw τι διδυμο ντράμερ να τους πετύχεις στο ίδιο live!!) με Muse? Το ίδιο εμπορικοί είναι? Έχω βάλει κόσμο στο αμάξι και έπαιζε τέτοια και θέλανε να κατέβουν κάτω. Κυριολεκτικά. Επίσης μπάντες με τόσο απαιτητικό ήχο είναι αδύνατο να αποδώσουν. Συν του ότι οι Tool όσο ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ και να είναι, είναι άθλιοι live. Επικοινωνία μηδέν με το κοινό. Αν δεν είσαι μουσικός να καβλώνεις απλά με τα παιξίματα, σαν performance θα σου φανεί απαράδεκτο.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#283598 Δεν έχει σχέση η "εμπορικότητα" ούτε το τι ακούει ο περισσότερος κόσμος , έχει σχέση με το τι αξιώνεται και ικανοποιείται.

Δηλαδή άμα βάλεις το Athanatoi Este απο Rotting ή δίνεις πόνο με το NIB των Sabbath , live στο Παρίσι '70 που
πρακτικά ακούει ένα 5-10% του κοινού, θα πρέπει να βάλουμε 5 ευρώ είσοδο ή 10 , επειδή σχεδόν όλοι σε
αυτοκινήτο, κλαμπάκι, καφετέρια ...σπίτι δεν το ακούν (Ελλάδα ) ?

Όταν έρχονταν Θεσσολονίκη οι Purple και στο Καρρά είχε 2500 κόσμο και στους Purple 500, ε εντάξει, δεν θέλει και πολύ
:lol:

@ali-G,

δεν είχα θέμα, εγώ σε εκείνο το live άκουσα πρώτη φορά το Leviathan και απο τότε ξεκίνησα να τους ακούω.
Απο Mastodon σε Tool ο ήχος βελτιώθηκε ενώ προστέθηκαν και τα κλασικά φωτορυθμικά των ΤΟΥΛ.

Το χειρότερο της βραδιάς εκείνης ήταν το ->

"Ο καλλιτέχνης Tool θα ήθελε να σας παρακαλέσει να σβήσετε τα τσιγάρα σας αλλιώς θα αναγκαστεί να αποχωρήσει"

Εντάξει, είχαν ανάψει τον μισό Ταϋγετο εκείνο το βράδυ αλλά η φράση ξύπνησε το Χάνιμπαλ Λέκτερ σε αρκετό
κόσμο.

ΥΓ τους οποίους Tool τους είδαμε στη Μαλακάσα κανα χρόνο αργότερα , καλύτερος ήχος.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#283599
georgetz έγραψε:"Ο καλλιτέχνης Tool θα ήθελε να σας παρακαλέσει να σβήσετε τα τσιγάρα σας αλλιώς θα αναγκαστεί να αποχωρήσει"


Πωωωωωωωωωωωω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Το ειχα ξεχασει αυτο, επικη στιγμη. :s_sarcastic


Ημουνα στο κεντρο και πισω και στους Χαυλιοδοντες ακουγα μονο ενα βουητο, τιποτα αλλο. :s_music
Άβαταρ μέλους
By dstou
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#294593
Chris έγραψε:Αγγελακας @ Rotterdam @ (νομιζω) 27 Νοέμβρη. Θα κανονιστεί συνάντηση petrolheads Benelux?


Εννοείται ότι θα είμαστε όλοι εκεί :rtfm: (εαν δεν είμαι μεσοπέλαγα :lol: )

Επίσης Sivert Hoyem στο Ηρώδειο τις 29 Σεπτέμβρη, λέω να μου κάνω καταδρομικο ντου δώρο για τα γενεθλιά μου :superman:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#296749 Είναι όταν έχουν ξεπουληθεί όλα τα εισιτήρια :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By royal_airness
#297118 Την Πέμπτη στο ίδρυμα Νιάρχου θα έχει Cayetano με δωρεάν είσοδο σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κανείς. Υποθέτω πως θα γίνει στον ανοιχτό χώρο, οπότε και να μην βρείτε θέσεις στο αμφιθέατρο, αράζετε απο πάνω στο γκαζόν.