Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#353322 Αυτό που με "ενοχλεί" ειναι η κατά κάποιο τρόπο εξίσωση κομμουνισμού-ναζισμού.

Αλλά θέλω να το διαβάσω μέχρι τέλους για να εχω ολοκληρωμένη εικόνα στο πού το πάει :)
Άβαταρ μέλους
By elvet
#353409
rx8_drifter έγραψε:Αυτό που με "ενοχλεί" ειναι η κατά κάποιο τρόπο εξίσωση κομμουνισμού-ναζισμού.

Αλλά θέλω να το διαβάσω μέχρι τέλους για να εχω ολοκληρωμένη εικόνα στο πού το πάει :)

Οι ολοκληρωτισμοί φέρνουν (και στηρίζονται) στη βία και η βία ήταν αρκετά :oops: κυρίαρχη στην Ευρώπη τον 20ο αιώνα.
Επίσης, καθεστώτα που επιβάλλονται με τη βία (επαναστατική, εθνική ή όπως ονομαστεί) συντηρούνται και στηρίζονται σε αυτή
Άβαταρ μέλους
By italakias
#353882 Περσι τον χειμωνα δουλευα σε ενα βουνο ψηλα στην Μεσσηνη και τα βραδυα στο χωριουδακι δεν υπηρχε ουτε τσιγαρα να παρεις,ερημο.
Πηγα και πηρα ενα βιβλιο για να μαθω αρχαια ελληνικα,εχει κειμενα ,μεταφραση κειμενου και των λεξεων ξεχωριστα και κατι ετυμολογιες.
Τωρα το εχω ξαναπιασει και ασχολουμαι.
Ειναι ωραια γλωσσα,σιγουρα πιο εξυπνη απτην σημερινη και σου ακονιζει το μυαλο,επισης σε βοηθαει να μιλας καλυτερα .
Να ξεφυγουμε λιγο απο τα πληκτρολογια και τις αηδιες της τηλεορασης. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By elvet
#353980 ^Τα αρχαία δεν είναι εύληπτα χωρίς δάσκαλο, αλλά και μόνο το γεγονός οτι γράφεις στο τοπικό είναι μία καλή αρχή...
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#358534 έχω μια λίστα με 50+ βιβλία που έφτιαξαν οι καθηγητές από χρήματα δωρεάς για την βιβλιοθήκη του σχολείου και ψάχνω το φτηνότερο ηλεκτρονικό βιβλιοπωλείο.
Για πείτε....
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#358543 Και Πολιτεία που ψωνίζει βιβλία Τέχνης η γυναίκα, καλές τιμές έχει
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#358592 Ευχαριστώ, τσεκαρα και τα 2. Αλλά είναι φτηνότερα στο ένα άλλα στο άλλο. Μάλλον θα γίνει και από τα 2 η αγορά αλλά θέλει χρόνο....
3ο υπάρχει?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#358596 Σε αυτες τις τιμες μαλλον οχι. Πρωτοπορια/Πολιτεια παιζουν μπαλα μονα τους.
Άβαταρ μέλους
By otso
#358647 εχει την μεγαλη εκθεση βιβλιου στην αθηνα στην πλατεια στο δημαρχείο; εχει παει κανενας;
Άβαταρ μέλους
By danso
#358701
cmarin έγραψε:Ευχαριστώ, τσεκαρα και τα 2. Αλλά είναι φτηνότερα στο ένα άλλα στο άλλο. Μάλλον θα γίνει και από τα 2 η αγορά αλλά θέλει χρόνο....
3ο υπάρχει?

Δες και τον Ποθητό:
http://pothitosbooks.gr/
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#358705
danso έγραψε:Δες και τον Ποθητό:
http://pothitosbooks.gr/

έχει τους μισούς τίτλους από αυτούς που ζήτησα και όχι την καλύτερη τιμή.

Η πρωτοπορία κάνει άλλο ένα 10% στο σύνολο για σχολεία και βιβλιοθήκες - σύμφωνα με το site - αλλά θα επικοινωνήσω και τηλεφωνικά για περαιτέρω...
Και μια και έγινε έρευνα να ξέρετε ότι πρωτοπορία και πολιτεία έχουν καλύτερες τιμές από το σκρουτζ όπως και δωρεάν μεταφορικά για 20 και 30€ και πάνω αντίστοιχα.

Επίσης σε παραγγελία 500€, αν πάρεις την φτηνότερη τιμή από τα 2 sites, το κέρδος ήταν 32€ !!!!
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#358740 Σε αυτά που σου πρότειναν πρόσθεσε και αυτούς : http://www.bestbookhunters.gr/
Τσεκαρισμένοι πολλές φορές σε επαγγελματικές συναλλαγές.