Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#28780
JasonLouk έγραψε:Εικόνα


μου 'ρθε συνειρμος: εχεις δοκιμασει του ποζελιου; αν ναι, πες μια γνωμη :hmmm:
ειναι διπλοτριπλασια η τιμη σε συγκριση με τις μονοευρες τις ροτοντας αλλα μαζι με το λαστ σλάις αξιζουν την δοκιμη :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#28784 Ναι έχω δοκιμάσει και Poselli και The Last Slice.
Καλύτερη ποιότητα, ίδιο στυλ λεπτής ζύμης. Τρομερές γεύσεις όμως. Ρόκα+προσούτο απο το last slice :inlove:
Και Poselli θεωρώ το ίδιο καλή αλλά για να ευχαριστηθείς πρεπει να πας σε ψιλοάκυρη ώρα που δεν έχει πλακώσει κόσμος.



Α και για να μην ξεχνιόμαστε : κουμπαράκια >pax :shifty:
Άβαταρ μέλους
By j.marr
#28804 Ποσέλι μετράει, πάνε μεσημέρι (2-3) ή νωρίς το απόγευμα. Δοκίμασε την ομώνυμη, καπρέζε, ταρτούφο, και μια πικάντικη της οποίας το όνομα δεν θυμάμαι. (οτι βρεις απο αυτές βέβαια γιατί βγάζουν όπως τους κάτσει). Λαστ δεν ξέρω αλλα θα δοκιμαστεί κάποια στιγμή.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#28813
JasonLouk έγραψε:Geof1 ποστάρω απλά για να αντισταθμίσω το ανοσιούργημα σου :rtfm:

Εικόνα


Βραδυνό μου. :lol: (το :inlove: έφαγε 1/4 κομμάτια πίτσας και 1/3 προφιτερόλ)

Για να μην ξελιγώσω κόσμο δε βάζω τη φωτογραφία από το προσούτο-πεπόνι, βουβαλο-καπρέζζε, γαριδομακαρονάδα και τυραμισού που είχαμε σήμερα :metalo: κρέντιτς στον γεροβασιλείου. Θα πήγαιναν κ τα κρασιά από την avignon, αλλά μόλις στρώθηκε το τραπέζι βαρέθηκα να πάω στο υπόγειο :superman:

Πολλά κρέντιτς στη :inlove: που τα ετοίμασε...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#28816
mirage έγραψε:Απο την εποχή του Περικλή

Sent from Corsair's brick

Έχουμε αυτές τις βλακίες κ στην Ελλάδα? :lol:
Μέχρι κ κατεψυγμένες πίτσες των 2,69€ μας εισάγουν. :lol: Κ από ποιότητα πάτος...
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#28846
egobrain έγραψε:ναι και ειναι φωτογενης η ατιμη :lol:

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΧΟΡΤΑΤΟΥΣ:
δετε εδω φωτογραφιες απο μουσακα της εξπατ :eat:


κολοκύθι και κυρίως πατάτα στο μουσακά -> ubermeh :(
Άβαταρ μέλους
By g8777
#28851 Tip για γκρικ μουζάκα: Αντί για τηγανητές οι μελιτζάνες μπορούν να γίνουν και στον φούρνο. Έχει σημαντική διαφορά στο τελικό αποτέλεσμα. Εγώ που δεν αντέχω την λαδιλα του παραδοσιακού μουσακά τρώω άνετα και μισό ταψί. :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By j.marr
#28863
mjacob έγραψε:
egobrain έγραψε:ναι και ειναι φωτογενης η ατιμη :lol:

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΧΟΡΤΑΤΟΥΣ:
δετε εδω φωτογραφιες απο μουσακα της εξπατ :eat:


κολοκύθι και κυρίως πατάτα στο μουσακά -> ubermeh :(


Σφαλιαρα μεστσμυτες. :omg:
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#28912
mjacob έγραψε:κολοκύθι και κυρίως πατάτα στο μουσακά -> ubermeh :(


με κολοκυθακι δεν εχω δοκιμασει αλλα σιγα ρε συ την ιδιαιτερη γευση που χει η πατατα για να το κανει ουμπερμεχ :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#28916
JasonLouk έγραψε:Ρόκα+προσούτο απο το last slice :inlove:


μου θυμισε ενα καλτσονοειδες με σπανακι-προσουτο που 'χα δοκιμασει! :eat:
εχω την εντυπωση οτι στο λαστ σλάις ειναι λιγο πιο προτοτυποι/απροβλεπτοι στις γευσεις
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#28927
egobrain έγραψε:
mjacob έγραψε:κολοκύθι και κυρίως πατάτα στο μουσακά -> ubermeh :(


με κολοκυθακι δεν εχω δοκιμασει αλλα σιγα ρε συ την ιδιαιτερη γευση που χει η πατατα για να το κανει ουμπερμεχ :hmmm:

Και μόνο έτσι όπως το λες, δλδ κάτι που προστίθεται και δεν έχει και κάτι ιδιαίτερο, για 'μένα το κάνει μεχ. Πολύ φίλερ φάση δλδ.

Δεν ξέρω, ίσως η πατάτα μου θυμίζει τους τραγικούς μουσακάδες που φτιάχνουν σε εμπορικά καταστήματα (ταβέρνες, μαγειριά κλπ) και μου φέρνει αυτή την απέχθεια.
Ειδικότερα, δεν μου πολυκολλάει με τα υπόλοιπα, δεν μου πολυαρέσει η φάση της βραστής ουσιαστικά πατάτας ούτως ή άλλως, οπότε απ' όπου κι αν το πιάσω τελικά απλώς δεν μου αρέσει η πατάτα στο μουσακά :lol: