Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g47
#309602
Bayern7 έγραψε:
Δε ψάχνουμε. 2 sites υπάρχουν για υπότιτλους το subs4free για ταινίες και το subs4series για σειρές.
Για υπότιτλους σειρών υπάρχουν τα xsubs.tv και το subztv.gr αλλά και των 2 οι μεταφράσεις ανεβαίνουν στο subs4series οπότε πρακτικά κοιτάς ένα site για όλα. Ξέχωρα που κάποιοι players κάνουν αυτόματα αναζήτηση και κατεβάζουν υπότιτλους. Δεν είναι θέμα οι υπότιτλοι.
Εγώ προσωπικά στις ξένες σειρές δεν χρησιμοποιώ υπότιτλους, παρά μόνο αν είναι "ειδική" σειρά δλδ έχει επιστημονικές ορολογίες που δεν κατέχω (πχ μια ιατρική σειρά).
Ποια μεταγλωττισμένα; Τα μισώ. Αλλά ΟΚ καταλαβαίνω τους μπαμπάδες που κατεβάζουν μεταγλωττισμένα για τα πιτσιρίκια τους. Εκεί τον δέχομαι τον ελληνικό τράκερ.


Και το xsubs γιατι το subs4series πολλες φορες παιρνει απο εκει.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#309626
g47 έγραψε:
Bayern7 έγραψε:
Δε ψάχνουμε. 2 sites υπάρχουν για υπότιτλους το subs4free για ταινίες και το subs4series για σειρές.
Για υπότιτλους σειρών υπάρχουν τα xsubs.tv και το subztv.gr αλλά και των 2 οι μεταφράσεις ανεβαίνουν στο subs4series οπότε πρακτικά κοιτάς ένα site για όλα. Ξέχωρα που κάποιοι players κάνουν αυτόματα αναζήτηση και κατεβάζουν υπότιτλους. Δεν είναι θέμα οι υπότιτλοι.
Εγώ προσωπικά στις ξένες σειρές δεν χρησιμοποιώ υπότιτλους, παρά μόνο αν είναι "ειδική" σειρά δλδ έχει επιστημονικές ορολογίες που δεν κατέχω (πχ μια ιατρική σειρά).
Ποια μεταγλωττισμένα; Τα μισώ. Αλλά ΟΚ καταλαβαίνω τους μπαμπάδες που κατεβάζουν μεταγλωττισμένα για τα πιτσιρίκια τους. Εκεί τον δέχομαι τον ελληνικό τράκερ.


Και το xsubs γιατι το subs4series πολλες φορες παιρνει απο εκει.

To εγραψα το xsubs. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#309629
Geo f1 έγραψε:
ripper έγραψε:Υπάρχει κάτι μαγικό. Θέλετε περισσότερο info;

Δεν έχω :lol: .
Δεν ξέρω αν είναι ανοιχτό ψάξτε το.


Είναι τελείως αλλού. Ούτε ratio ούτε τίποτα, πολύ καλύτερο υλικό από hellas που αναφέρθηκε, φοβερές ταχύτητες (Seedbox όλα).

:thumbsup:

bookmarked

πεστο καθαρά μωρε. magic.info ? :P
Άβαταρ μέλους
By ripper
#309654 Έλα μωρέ που δεν το κατάλαβες.
Τι δουλειά έχεις σε ελληνικό tracker; :shifty:

Είναι ανοιχτό τελικά; Απλά θέλει λίγο να περιμένεις καμιά βδομάδα, μετά κατεβάζεις αβέρτα.

Για τα προηγούμενα: Και ένα site να είναι το έτοιμο υπερτερεί. Άλλο να πας να πάρεις την πίτσα, άλλο να στην φέρουν σπίτι σου. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#309656 Στο χωριό μου ξέρεις τι λενε; Και ο παπάς δεν την κάνει τη δουλειά αλλά το έχει το εργαλείο :lol:

Αυτο που με ενοχλει στους ελληνικούς τράκερς και το έχω αναλύσει διεξοδικά παλιότερα, είναι ότι πρέπει να διατηρείς ratio*.
Οπότε καλύτερα hit and run στον ξένο free tracker, παρά να βγάζω καρκίνο για να διατηρώ ratio.

* μη μου αρχίσετε ότι αν δεν seedάρεις πως θα διαμοιραστεί το αρχείο κλπ. τα έχουμε αναλύσει αυτά.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#309926
ripper έγραψε:Έλα μωρέ που δεν το κατάλαβες.
Τι δουλειά έχεις σε ελληνικό tracker; :shifty:

Είναι ανοιχτό τελικά; Απλά θέλει λίγο να περιμένεις καμιά βδομάδα, μετά κατεβάζεις αβέρτα.

Για τα προηγούμενα: Και ένα site να είναι το έτοιμο υπερτερεί. Άλλο να πας να πάρεις την πίτσα, άλλο να στην φέρουν σπίτι σου. :iconcool:

Γιατί πρέπει να περιμένεις καμιά εβδομάδα?
Άβαταρ μέλους
By ripper
#310157 Σου δίνει κάποια MB την μέρα (800 κάτι τέτοιο). Δηλαδή χωρίς να κάνεις τίποτα φαίνεται σαν να ανεβάζεις αυτά τα MB την ημέρα.
Ε στην αρχή δεν θα έχεις, Μέτα από κάποιες μέρες αυτά μαζεύονται και κατεβάζεις ότι θες. Οι ταινίες επίσης είναι free.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#310161
ripper έγραψε:Σου δίνει κάποια MB την μέρα (800 κάτι τέτοιο). Δηλαδή χωρίς να κάνεις τίποτα φαίνεται σαν να ανεβάζεις αυτά τα MB την ημέρα.
Ε στην αρχή δεν θα έχεις, Μέτα από κάποιες μέρες αυτά μαζεύονται και κατεβάζεις ότι θες. Οι ταινίες επίσης είναι free.

Μου έδωσε 10 gb με την εγγραφή και δίνει 500 MB κάθε μέρα.Οι ταινίες πάνω από έτους είναι free.Γενικά καλό φαίνεται,ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
By ripper
#310168 Σωστός. Απλά λέω ότι αν πέσεις με τα μούτρα από την αρχή θα σε φρενάρει.
Μετά από καιρό δεν υπάρχει θέμα.

Παρακαλώ.