Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#355681
Dimsabas έγραψε:Τι σημαίνει "τον" κόρναρες; Του κόρναρες;

Τώρα σοβαρά, δεν έχεις ακούσει ποτέ ως τώρα αυτήν τη χρήση;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#355686
Dimsabas έγραψε:Ελλάδα είναι μέχρι τη Λαμία κι έτσι!!!



Απο εκει και πάνω Καλαμαριά.... το πιάνω μην πεταχτεί κανεις και με το φάει με την χαροκαμένη περιοχη του :shifty:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#355687
dimitrisB έγραψε:Αν δεν έχεις καταλάβει ότι εδώ, κρατάω ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ στατιστικά στοιχεία, τότε .....
άρχισε να προσέχεις ! :iconcool:
Ξέρω-ξέρω, υπάρχει και η απάντηση : <<Στα @@ μας>> , αλλά .... στα δικά μας να δείς !

Ησυχάστε ωρέ, όλα θα πάνε καλά ! :inlove:

END :offtopic:

Μερικές φορές το κάνω και εγώ αυτό, όχι επίτηδες αλλά εκ παραδρομής ,είτε γιατί έχει περάσει καιρός, είτε γιατί με πήρε η καθημερινότητα από κάτω.Ας πούμε στο θέμα με την μαγιονέζα στο Clio του αδερφού μου που ρώτησα τις προάλλες δεν επανήλθα γιατί πολύ απλά δεν έχουμε κάνει τίποτε λόγω έλλειψης χρόνου.Και για να είμαι και οντοπικ:
Μου άρεσε ο καφές χθες με τους petrolheads ΒΔ Ελλάδος και ας ήμουν πεσμένος
Δεν μου αρέσει που τα ξημερώματα μπήκε για 4η φορά σε 2 μήνες στο Νοσοκομείο ο παππούς μου με εγκεφαλικό αυτή τη φορά
Δεν μου αρέσει που έχω να βγάλω το Μιατα 2 μήνες σχεδόν, τον πρώτο λόγω έλλειψης χρόνου και συνέπεια της ακινησίας λόγω αφορτιστης μπαταρίας με την οποία δυστυχώς δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ γιατί το '17 μας έχει πάει μαμιοντας
Άβαταρ μέλους
By markvag
#355705
dimitrisB έγραψε:Αν δεν έχεις καταλάβει ότι εδώ, κρατάω ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ στατιστικά στοιχεία, τότε .....


Δεν μ' αρέσει που το φόρουμ έχει γεμίσει με μέλη των μυστικών υπηρεσιών... :shifty: :shifty: :svivhaha: :innocent: :lol: :lol:






:s_howdy :s_roses




corsair έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Ελλάδα είναι μέχρι τη Λαμία κι έτσι!!!



Απο εκει και πάνω Καλαμαριά.... το πιάνω μην πεταχτεί κανεις και με το φάει με την χαροκαμένη περιοχη του :shifty:


:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_tongue :s_wink
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#355708
corsair έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Ελλάδα είναι μέχρι τη Λαμία κι έτσι!!!



Απο εκει και πάνω Καλαμαριά.... το πιάνω μην πεταχτεί κανεις και με το φάει με την χαροκαμένη περιοχη του :shifty:


Κι άλλοι μένουμε σε λασπότοπο, αλλά δεν το κάνουμε και θέμα. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#355711 Δείχνω χαρακτήρα και σας αγνοώ επιδεικτικά... :shifty: :shifty: :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#355744
KiloMeater έγραψε:Η βοήθεια πάντως υποτίθεται παρέχεται αφιλοκερδώς , απο την καλή διάθεση κάποιου να μοιραστεί την εμπειρία του. Αν θέλει ο άλλος να γράψει αν ακολούθησε τις συμβουλές, αν δουλέψανε για αυτόν η όχι ειναι καλοδεχούμενο και πιθανώς στοιχειωδώς ευγενές . Αλλά αν είτε δε θέλει είτε δεν ειναι ακόμα η στιγμή ( ενδεχομένως συλλέγει ακόμα πληροφορίες ) γιατι σε δυσαρεστεί;
Αν κάποιος απαιτεί feedbackγια να βοηθήσει μπορεί να το γράψει καθαρά και φαντάζομαι θα το λάβει .


Μα εδώ δεν είναι μόνο ζήτημα feedback αλλά στοιχειώδους ευγένειας. Ρωτάει κάποιος κάτι, μπαίνεις στον κόπο και γράφεις ένα σωρό πράγματα, ψάχνεις να παραθέσεις και φωτογραφίες ή άλλες παραπομπές για να γίνει η απάντηση πιό κατανοητή και πλήρης και ο ερωτών όχι μόνο δεν μπαίνει στον κόπο να γράψει ένα ευχαριστώ, αλλά ούτε καν απαντάει και νομίζεις ότι ούτε καν το διάβασε.

Σαφώς γράφω για να βοηθήσω, σαφώς δεν γράφω για να εισπράξω το ευχαριστώ, αλλά όταν δεν παίρνεις ούτε μια απάντηση έστω και επικριτική, ή έστω ένα smiley, νομίζεις ότι ο άλλος σου έχει γυρίσει την πλάτη και μιλάς σε τοίχο. Αυτό είναι κάτι που δεν μου αρέσει, αλλά δυστυχώς γίνεται.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#355756 Δεν το συνηθίζω, αλλά θα το συνεχίσω, επειδή ίσως να στεναχώρησα και κάποιους :
Δεν είναι μόνο τα μαστορέματα, τα αυτοκίνητα και οι ζημιές τους.
Είναι , για να γίνω και πιό συγκεκριμένος λοιπόν, ακόμα και οι εκδρομές.

Δίνεις οδηγίες-προτάσεις κλπ και δεν παίρνεις ποτέ (μετα την επιστροφή) μιά απάντηση του τύπου έστω: <<Που με στείλατε ωρέ?>>> :lol:
Και αν ακυρώθηκε τελικά ή αναβλήθηκε το ταξίδι για μιά άλλη ημνία, ... γράψτο βρέ αδερφέ.
Μην ψαχνόμαστε για το αν -άθελά μας- σε "παραπλανήσαμε" και , μην πώ τα χειρότερα, μας αφήνει ο ενδιαφερόμενος να αναρωτιόμαστε αν .... άφησε τα κοκκαλάκια του εκεί που τον στείλαμε κι όπου νά ΄ναι, θα κληθούμε σε απολογία για "ηθική αυτουργία" ! :lipsealed:

Λέμε τώρα ... :oops:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#355768 Τι μου θυμίσατε με τις ιστορίες στις τελευταίες σελίδες.
Καλοκαίρι 2009, είχα τότε την BMW :shifty: (πριν την Μέρκα :inlove: ) και είμαι Αγρίνιο. Μπροστά τσακώνονται για μια θέση παρκαρίσματος, εγώ ήμουν ο πίσω από τον έναν που ξεκίνησε ο καυγάς. Και αρχίζει μια λογομαχία σπέσιαλ, εγώ απλά κάθομαι και περιμένω να ξεμπλοκάρει το σύμπαν. Ξαφνικά κατέβηκε ο άλλος από το αγροτικό του με μια κηνυγετική καραμπίνα, μην τα πολυλογώ πήδηξα έξω από το αμάξι και κρύφτηκα πίσω από κάτι καρπούζια, ο μπροστά από μάγκας έκλασε μέντες, άλλαξε σώβρακα, κλπ κλπ και το επεισόδιο ηρέμησε όταν έσκασαν μύτη ξαφνικά κάτι συγγενείς? φίλοι του ενόπλου.
Από τότε που ήμουν νευρικός και αρπαζόμουν ξαφνικά ηρέμησα, πλέον δίνω τόπο στην οργή και δεν ασχολούμαι. Και μου αρέσει για να είμαι ον τόπικ.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#355771
Thomas_C200K έγραψε:Καλοκαίρι 2009, είχα τότε την BMW :shifty: (πριν την Μέρκα :inlove: )


Δεν μου αρέσει που συνφορουμίτης είχε πραγματικό μηχάνημα οδήγησης και το αντάλλαξε με πλεούμενο... :shifty: :shifty: :twisted: :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#355775
markvag έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε:Καλοκαίρι 2009, είχα τότε την BMW :shifty: (πριν την Μέρκα :inlove: )


Δεν μου αρέσει που συνφορουμίτης είχε πραγματικό μηχάνημα οδήγησης και το αντάλλαξε με πλεούμενο... :shifty: :shifty: :twisted: :svivhaha:

Όπως λέει και ο Pop. Τριμπουρδελο. Καλό ήταν αν δεν έιχε διάφορες διαρροές και δεν ήταν επιτάφιος. Μετά είδα το φώς το αληθινό.