Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#352999 :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By mirage
#353004 Και πετα την Τεκιλα, τελος παντων αυτο το πραγμα που εχεις για Τεκιλα, χτες. Αν θες προτασεις για Τεκιλα πες μου.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#353008 Λέω να πάρω μια Jose Cuervo και περιμένω να μου φέρουν Patron Anejo, που έχω δοκιμάσει και μου άρεσε. Η Siera θα παραμείνει για κανά κοκτέηλ.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#353010 Την Jose Cuervo μην την παρεις. Την Patron Anejo την εγκρινω.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#353031 Οτιδηποτε αλλο μετα χαρας να το ακουσω.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#353039 Τα μπουκάλια με τα κρασιά βάλε τα ξαπλωτά αν θέλεις να τα κρατήσεις.
Αυτό με το ουίσκι το έχω παρατηρήσει και εγώ σε κάτι παλιά μπουκάλια που έχω. Σαν να εξατμίζεται χωρίς να ανοίξεις το μπουκάλι.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#353087 Μην την πεταξεις τη σιερρα! Να βαζεις ενα καπακι ανα 2 γεμισματα στο dodge, θα πεταει!


< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#353089 Ενναλακτικα κανει για εντριβες και για καθάρισμα λευκης σολας σε αθλητικα και τιμπαλαντ

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#353090
Chris έγραψε:Μην την πεταξεις τη σιερρα! Να βαζεις ενα καπακι ανα 2 γεμισματα στο dodge, θα πεταει!


< >


Εγώ πάντως εμπιστεύομαι μόνο το παστίς. Υπάρχει και βίντεο στο ίντερνετς που το αποδεικνύει:

Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#353097
Dodger έγραψε:Η μικρή μου κάβα, θα τη φτιάξω σιγά σιγά:

Τεκίλα, Ουίσκι και Βότκα


Από απλές βότκες Στόλι και Absolut μήτε που να τις ξανακουμπήσεις. Από αυτές που βρίσκεις εύκολα σε κάθε κάβα δοκίμασε Standard, η Finlandia είναι αξιοπρεπής και μεγάλη έκπληξη είναι η ελληνική 4041.

Αν θες για σφηνάκια συστήνεται ανεπιφύλακτα η Zubrowka, τέρμα παγωμένη και με φέτα πράσινο μήλο.

Για πιο special, που λέει ο λόγος, δες Snow Leopard, Crystal Head και Ketel One.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#353264
Deleted User 1 έγραψε:
Dodger έγραψε:Η μικρή μου κάβα, θα τη φτιάξω σιγά σιγά:

Τεκίλα, Ουίσκι και Βότκα


Από απλές βότκες Στόλι και Absolut μήτε που να τις ξανακουμπήσεις. Από αυτές που βρίσκεις εύκολα σε κάθε κάβα δοκίμασε Standard, η Finlandia είναι αξιοπρεπής και μεγάλη έκπληξη είναι η ελληνική 4041.

Αν θες για σφηνάκια συστήνεται ανεπιφύλακτα η Zubrowka, τέρμα παγωμένη και με φέτα πράσινο μήλο.

Για πιο special, που λέει ο λόγος, δες Snow Leopard, Crystal Head και Ketel One.

+1 για standard και finlandia πολυ καλο vfm

< >
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#353321
mirage έγραψε:Αν θες προτασεις για Τεκιλα πες μου

σε λεω εγώ. για πες :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#353344
rx8_drifter έγραψε:Όπως είσαι μεταγγίζεις τη ρακή απ το πλαστικό σε γυάλινο.

:adminpower:


+10000

:protest:
Άβαταρ μέλους
By pro
#353354
Dodger έγραψε:

και ένα μπουκάλι ουίσκι, που είχαν οι γονείς μου στο πατάρι για καμιά 30αριά χρόνια

Εικόνα

και το οποίο μου έκανε εντύπωση η στάθμη του, είναι πολύ χαμηλά, ενώ το μπουκάλι δεν έχει ανοιχθεί ποτέ, ακόμα έχει πάνω την ταινία του τελωνείου. Επίσης, έψαξα στο net και δεν βρήκα τιμή για το συγκεκριμένο γράφει 75CL και 40o GL), βρήκα της ίδια μάρκας από €20 έως €350 (μπουκάλι 1970s). Καμιά ιδέα;



Φτηνό ουίσκι της εποχής (τύπου lidl τώρα). Άνοιξε το και δοκιμασε το, το πιο πιθανό είναι ότι θα θέλει πέταμα.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#353355 Ενας λογος παραπανω να το βαλει 350 στο ebay :lol:


< >