Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#27115 Ξαδερφάκι μου υπηρετεί στην Ορεστιάδα. Γνωρίζει κανείς το ΚΤΕΛ από εκεί προς την Αθήνα πόσες ώρες κάνει και τιμές; Εάν έχει ταξιδέψει κανείς θα με βοήθαγε για να τον βοηθήσω κι εγώ.
Άβαταρ μέλους
By Marios
#27206 Έχω κατέβει με κτελ αλλά από Σουφλί. Σίγουρα θα αλλάξει μια φορά λεωφορείο στη Θεσσαλονίκη.

http://www.ktelevrou.gr/home2/index.php?option=com_content&view=article&id=55:praktoreioorestiadas&catid=36:2011-01-23-16-41-54&Itemid=69
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#27251 Mήπως να κοιτούσε και το δρομολόγιο Αλεξανδρούπολη-Αθήνα με αεροπλάνο;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#35527
elteo έγραψε:Ξαδερφάκι μου υπηρετεί στην Ορεστιάδα. Γνωρίζει κανείς το ΚΤΕΛ από εκεί προς την Αθήνα πόσες ώρες κάνει και τιμές; Εάν έχει ταξιδέψει κανείς θα με βοήθαγε για να τον βοηθήσω κι εγώ.


Απαντώ μετά από σχετική έρευνα:

Κάνει ένα 12ωρο+ με καλοκαιρία. Το κακό είναι ότι α) αλλάζεις λεωφορείο στην Θεσ/νικη και β) ότι ζητάνε όσα τους λείπουν. :dizzy: Το εισιτήριο κοστίζει 60€ φανταρίστικο και από περιέργεια ρώτησα και του ιδιώτη το οποίο τιμάται στα 78 ολόκληρα ευρώ απλή μετάβαση!!! :s_sarcastic Δεν ξέρω τι καπνίζουν εκεί αλλά μόνο χαζός δεν επιλέγει αεροπλάνο. Το οποίο αν το κλείσεις κανα 2 εβδομάδες πριν (λογικό διάστημα) κοστίζει περίπου και ανάλογα τις προσφορές με επιστροφή και αποσκευές (τις πληρώνεις πλέον) στα 180€. Με λίγα λόγια αεροπλάνο για τα Christmas ο ξα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#35616 Πληρώνει και ο ΕΣ αν δεν απατώμαι τα αεροπορικά. Μην προτιμήσει ΟΣΕ θα βγάλει μούσια με τις 18 ώρες που απαιτούνται. Σε ποιά μονάδα υπηρετεί αν επιτρέπεται?
Αχχχ Ορεστιάδα :inlove: ΖΩΑΡΑ!
Άβαταρ μέλους
By elteo
#35620 Ο ΕΣ όχι δεν πληρώνει. Κρίση γαρ. Μόνο μία με τρένο.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#35621 Ο ΕΣ αεροπορικά; Που Ελλάδα; Σαν ανέκδοτο μου φαίνεται. :lol: Ένα πήγαινε-έλα γι αυτούς της ΕΛΔΥΚ πληρώνει. Δεν ξέρω με το C130 αν μεταφέρει στρατιώτες που κι αυτό έχει περιορισμένα δρομολόγια.
Άβαταρ μέλους
By g47
#35625
panos2171 έγραψε:Ο ΕΣ αεροπορικά; Που Ελλάδα; Σαν ανέκδοτο μου φαίνεται. :lol: Ένα πήγαινε-έλα γι αυτούς της ΕΛΔΥΚ πληρώνει. Δεν ξέρω με το C130 αν μεταφέρει στρατιώτες που κι αυτό έχει περιορισμένα δρομολόγια.


Στη Σαμο που ημουν ειχα δυο αεροπορικα δωρεαν και δυο καραβια.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#35628 Για πότε μιλάς όμως; Γιατί αυτή τη στιγμή σου δίνουν μια κατάσταση επιβίβασης μόνο και αν είσαι σε νησί καράβι.
Άβαταρ μέλους
By g47
#35633 Mιλαω για σειρα 313! Εχει αλλαξει το πραγμα?
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#35638
g47 έγραψε:Mιλαω για σειρα 313! Εχει αλλαξει το πραγμα?

Και εγώ 316Γ1, μάλλον αλλαξαν τα πράγματα :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#35649 Μια κατάσταση και μόνο. :(

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#35650 Ναι 1 και με τρένο=αργός θάνατος. :lol: Και ΚΤΕΛ να ήτανε πάλι θέλεις πολλές ώρες και ακίνητος μάλιστα. Χώρια το κωλοπιάσιμο στην τιμή του εισιτηρίου. Αν είναι δυνατόν ένας ιδιώτης να πληρώνει 150 πήγαινε-έλα για ΚΤΕΛ. :vava:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#35653 Με ΚΤΕΛ, ούτε στον παράδεισο δεν πάω.