Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#319029 Γενέθλια ο Καβάκος σήμερα



Τον περιμένουμε και Ολλανδία, είναι τακτικός πελάτης μας :lol:
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#319036 Κάπου πήρε το μάτι μου, ότι θα είναι/ήταν ο μαέστρος σε παράσταση με την συμφωνική στη ΝΥ. Άξιος...
Να τον τιμήσεις :rtfm: .

Όπως είπα και τον Μάιο, δεν ξέρω πως θα "ξαναευχαριστηθώ" παράσταση κλασσικής με βιολιά, έχοντας ακούσει Καβάκο :oops: .
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#319057 Νοουτεντ.
Φαντάζομαι, δεν είναι και πολλοί οι συνάδελφοί του, που δεν είναι φαν :iconcool: .
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#332681 Ο μικρός κάνει φέτος μαθήματα πιάνο και έφτασε η ωρα να παρουμε ενα

Η δασκάλα είπε το Yamaha YDPS52
Αυτό βλέπω πάει κανα χιλιάρικο, όσο ναναι είναι και επώνυμο

Εχω βρει μια μάρκα που παίζει πολυ Γερμανία, τα classic cantabile
Έχουνε πολλα reviews με αρκετά καλές κριτικές.

Classic Cantabile DP-50 RH E-Piano SET (Digitalpiano mit Hammermechanik, 88 Tasten, 2 Anschlüsse für Kopfhörer, USB, LED, 3 Pedale, Piano für Anfänger, Pianobank, Kopfhörer, Klavierschule) Rosenholz https://www.amazon.de/dp/B00N34G94Q/ref ... pybAQ2EB70

Εχει κανείς εμπειρία να μου πει μια γνώμη;
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#332688 Petrof ? βρισκεις ακομα?

αξιοπιστα :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#332701
blackpug106 έγραψε:Petrof ? βρισκεις ακομα?

αξιοπιστα :iconcool:


Αυτα φαινοται πολύ ακριβά , top quality κτλ...
εντάξει εμείς τώρα ξεκινάμε, δε χρειάζεται να πάμε για το τοπ
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#332745 Πάρε ένα Young Chung ή όπως αλλιώς τα λένε. Μια χαρά είναι για να μάθεις, σκυλιά στην χρήση, κοντά σε ήχο με τα Yamaha και αρκετά πιο φτηνά, τουλάχιστον τότε που πήγαινα ωδείο και είχε γεμίσει ο τόπος. Αν δεν παίζεις όλη μέρα, ακόμη και το δικό μου το Akkord είναι μια χαρά για να μάθεις. Μετά, αν φτάσει το παιδί να δίνει συναυλίες παίρνετε κάτι πολύ καλύτερο.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#332768
blackpug106 έγραψε:Petrof ? βρισκεις ακομα?

αξιοπιστα :iconcool:

Πριν λίγους μήνες πούλησαν το δικό μου οι γονείς μου.

Νομίζω κάνα 1000ρικο.

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#339646 Το έφερε ο ΑΪ Βασιλης το πιάνο
Εικόνα

Ο μικρος τρελλαθηκε, αλλα μου εχει κολλησει και εμενα να μαθω, δεν ξερω γιατι με γοητευει τοσο πολυ
Εχω κολλήσει με youtube μαθήματα πιάνο :-)
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#339664 Καλορίζικο! :iconcool:

Εγώ κιθάρα παίζω -έπαιζα- , αλλά κοιτώντας πίσω τον χρόνο, πιάνο θα προτιμούσα να είχα ξεκινήσει.

Η σπίθα ήταν τούτο εδώ.

(υπάρχει μεγάλο backstory για αυτή τη συναυλία, κάπου θα το έχω ξαναποστάρει μέσα στο φόρουμ)


Όλο λέω ότι θα ξεσκονίσω το αρμόνιο που βρίσκεται στην αποθήκη, αλλά δεν.
Ανακάλυψα όμως και αυτό , και μάλλον βοηθάει. Τσέκαρέ το.

https://yousician.com/
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#339745 Φανταστικό το yousician !
Έκανα όλα τα δωρεάν και σκέφτομαι να πάρω το premium, εχω ακουμπήσει το ipad πάνω στον πιάνο και συνεργάζονται εξαιρετικά εχει άμεση απόκριση αν πατήσω κανα κουμπί λάθος .
Εύγε!
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#498847
KiloMeater έγραψε:Φανταστικό το yousician !
Έκανα όλα τα δωρεάν και σκέφτομαι να πάρω το premium, εχω ακουμπήσει το ipad πάνω στον πιάνο και συνεργάζονται εξαιρετικά εχει άμεση απόκριση αν πατήσω κανα κουμπί λάθος .
Εύγε!


Πως προχώρησε τελικά το yousician ;

Σήμερα πήγα πρώτη φορά στη νέα λυρική. Πολύ όμορφα, είχε και πρεμιέρα ο μαγικός αυλός με την Πουλίτση ως Βασίλισσα της νύχτας και ενδιαφέρον animation . Λεφτά να έχεις, να "σκορπάς" σε τέτοια...