Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#12684 Μου φαίνεται εντελώς παράλογο να παίρνεις κορυφαίο smartphone χωρίς επιδότηση συμβολαίου και μετά να σκέφτεσαι μην σου τελειώσουν τα Mb.

Υπάρχει κάρτα (ΟΧΙ vodafone) που να προσφέρει 1000 λεπτά προς όλους, τουλάχιστον 1,5Gb data και 50 SMS και αυτά με λιγότερο από €39,5/μήνα που πληρώνω τώρα;


Το θέμα προήλθε απο διάσπαση του θέματος της Apple [mod]
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#12694 Την έχουμε κάνει την κουβέντα πάρα πολλές φορές.
Στο F2G, τα 1400 λεπτά τα αγοράζω με 14€ με την τελευταία προσφορά. Το 1Gb κοστίζει 5€. Στην Q είναι ακόμη πιο φθηνά.
Αυτοί που ανησυχούν για τα data δεν είναι οι καρτοκινητοί, γιατί μόλις τους τελειώσουν, αγοράζουν πάμφθηνα κι άλλο. Εσένα αν σου τελειώσουν, τι κάνεις;
To F2G χαρίζει σε όλους 300ΜΒ κάθε εβδομάδα. Εγώ έχω σταματήσει πια ν' αγοράζω χωριστό πακέτο, μου φτάνουν αυτά.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#12713 Χρήστο, τα 1000' που αναφέρεις είναι με χρέωση ανά δευτερόλεπτο;

Στην Q έχεις 1gb με κάθε online ανανέωση άνω των 10€ και 300' προς όλους (με χρέωση ανά δευτερόλεπτο) με 9€. Επιπλέον, 1000' προς Q
Άβαταρ μέλους
By GTS
#12722
Anonymous Founder έγραψε:Την έχουμε κάνει την κουβέντα πάρα πολλές φορές.
Στο F2G, τα 1400 λεπτά τα αγοράζω με 14€ με την τελευταία προσφορά. Το 1Gb κοστίζει 5€. Στην Q είναι ακόμη πιο φθηνά.
Αυτοί που ανησυχούν για τα data δεν είναι οι καρτοκινητοί, γιατί μόλις τους τελειώσουν, αγοράζουν πάμφθηνα κι άλλο. Εσένα αν σου τελειώσουν, τι κάνεις;
To F2G χαρίζει σε όλους 300ΜΒ κάθε εβδομάδα. Εγώ έχω σταματήσει πια ν' αγοράζω χωριστό πακέτο, μου φτάνουν αυτά.

F2g η πρωτη και μοναδικη ανανεωση του μηνα (εβαλα 10ε και ειναι διαθεσιμα στην καρτα 8,9 περιπου αφου κραταει τον φορο) μιυ εδωσε 300 λεπτα προς ολους και 1 γκιγκα δεδομενα. Επισης 20 sms την εβδομαδα δωρα. Αρα ειμαι σετ με 1,1 ευρω για τον μηνα :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By GTS
#12723
Anonymous Founder έγραψε:
spiros έγραψε:αστειευεσαι;

Όχι μιλάει πολύ σοβαρά...
Απλώς δεν γνωρίζει.

Και δεν ειναι ο μονος. Ξερω και αρκετους αλλους που αγνοουν τι δινει το f2g. Σκεψου να ειναι συμβολαιο σε wind που εχουν το ιδιο σημα. το απολυτο rip off.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#12725
Χρήστος Λάππας έγραψε:Μου φαίνεται εντελώς παράλογο να παίρνεις κορυφαίο smartphone χωρίς επιδότηση συμβολαίου και μετά να σκέφτεσαι μην σου τελειώσουν τα Mb.

Υπάρχει κάρτα (ΟΧΙ vodafone) που να προσφέρει 1000 λεπτά προς όλους, τουλάχιστον 1,5Gb data και 50 SMS και αυτά με λιγότερο από €39,5/μήνα που πληρώνω τώρα;

Τα 1000 λεπτα τα εξαντλεις? πρεπει να εισαι συνεχως στο τηλεφωνο για να γραφεις τετοιες καταναλωσεις.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#12911
Χρήστος Λάππας έγραψε:Μου φαίνεται εντελώς παράλογο να παίρνεις κορυφαίο smartphone χωρίς επιδότηση συμβολαίου και μετά να σκέφτεσαι μην σου τελειώσουν τα Mb.

Υπάρχει κάρτα (ΟΧΙ vodafone) που να προσφέρει 1000 λεπτά προς όλους, τουλάχιστον 1,5Gb data και 50 SMS και αυτά με λιγότερο από €39,5/μήνα που πληρώνω τώρα;

Πλάκα κάνεις!!!!!!!!!!!Ολα αυτά με ούτε 40€;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#12924 Πραγματικα δλδ ειναι τοσα πολλα τα bonus της καρτοκινητης που ειναι να απορει κανεις για ποιο λογο να εχει κανεις συβολαιο τη σημερον ημεραν.
ΧΛ σκεψου οτι λογω δουλειας μενω μακρια απο το σπιτι μου, μιλαω με πολυ κοσμο καθημερινα, καταναλωνω γυρω στα 500mb τον μηνα και σχεδον ποτε δεν εχω αναγκαστει να βαλω δευτερη καρτα.Πχ τωρα παιζει προσφορα για δωρεαν κλησεις προς cu 5-9 για 2 εβδομαδες.Δεν θελω καν να σκεφτω τι παιρνω με 4 καρτες τον μηνα.

Ψαξτο λιγο ΧΛ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#12928 Βέβαια, χωίς συμβόλαιο, δεν έχει και επιδότηση... Οπότε η αγορά ενός iPhone, δεν είναι τόσο εύκολη, γιατί θα πρέπει να βρεις κάπου που να κάνουν άτοκες αν δεν τα έχεις μετρητά.
:s_wink
Άβαταρ μέλους
By bill33
#12934
g8777 έγραψε:Πραγματικα δλδ ειναι τοσα πολλα τα bonus της καρτοκινητης που ειναι να απορει κανεις για ποιο λογο να εχει κανεις συβολαιο τη σημερον ημεραν.
ΧΛ σκεψου οτι λογω δουλειας μενω μακρια απο το σπιτι μου, μιλαω με πολυ κοσμο καθημερινα, καταναλωνω γυρω στα 500mb τον μηνα και σχεδον ποτε δεν εχω αναγκαστει να βαλω δευτερη καρτα.Πχ τωρα παιζει προσφορα για δωρεαν κλησεις προς cu 5-9 για 2 εβδομαδες.Δεν θελω καν να σκεφτω τι παιρνω με 4 καρτες τον μηνα.

Ψαξτο λιγο ΧΛ.

Αν βρεις και φοιτητικό wind :s_thumbsup !!!!Με 5€ 1000λεπτα προς ολους και 1GB .Αν βαλεις και το log& win που δινει 300ΜΒ την εβδομάδα ,δεν ξερω για ποσο ακόμα,τι αλλο να ζητήσεις;

Εγώ είχα να βάλω κάρτα απο τον Ιούλιο.Χρησιμοποιώ καρτοκινητό της wind για προσβαση στο ιντερνετ και με τα log&win (δυο δικά μου και ενα της γυναικας) μάζευα καθε εβδομαδα 900ΜΒ και ας πούμε ότι έφταναν για 5 απο τις 7 μέρες.Την έβγαλα free παντως.Ασχημο που εκοψαν τις 5€ καρτες :s_thumbdown
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#12937 Μπορείς όμως ακόμα να πας σε κατάστημα και να βάλεις 5Ε.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#12941
NickTG έγραψε:Μπορείς όμως ακόμα να πας σε κατάστημα και να βάλεις 5Ε.

To ξέρω αλλά το κοντινότερο ειναι στο Ηράκλειο,60 χλμ απόσταση :s_mad