Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#312029 Πινεις το φραπέ σου με κανένα κουμποτα? Για ρώτα κανένα που έχει φρεζαρει με τρακτετακι!

Είναι σαν να ζητάει άλλος 4γιγα ραμ με 100, δε γίνεται τη να κάνουμε κ αν πας κ πάρεις κανενα κινεζακι θα λες ωπ τη |λογοκρισία| πείρα! Περίμενε μάζεψε κ πάνε στα 400 που ξεκινάν με κίνηση ή ψάξε για μεταχειρισμένο απ το να πετάξει κάποιος τα λεφτά του!

< Note 3 >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#312036
Bayern7 έγραψε:Εγώ πήρα πέρσι αυτό. https://www.skroutz.gr/s/6558453/Master ... oncin.html
To πήρα κυρίως επειδή είχε σέρβις και ανταλλακτικά την πόλη μου. Ο μαγαζάτορας μου είπε ότι και καλά αυτή η εταιρία είναι θυγατρική της huqsvarna και λοιπές παπαριές. .


Από την επίσημη ιστοσελίδα:

H LONCIN  ιδρύθηκε   το 1993 και είναι το μεγαλύτερο και   ποιοτικότερο   εργοστάσιο παραγωγής δικύκλων στην ΚΙΝΑ με ετήσιο αριθμό κατασκευής   2 έκ. δικύκλων και πολλαπλάσιων κινητήρων. Σήμερα πλέον σχεδιάζει, παράγει εξ'ολοκλήρου δικούς της κινητήρες, παπιά, σκούτερ, ATV, cross, street και άλλα προϊόντα σε καθετοποιημένες μονάδες.

Προμηθεύει εκτός την εγχώρια αγορά και αρκετές ξένες αγορές με αξιόπιστα και οικονομικά δίκυκλα για κάθε χρήστη και γούστο.

Σαν αποτέλεσμα της τεχνογνωσίας που έχει αποκτήσει και της  παγκόσμιας αναγνώρισης  αποτελεί εκτός των άλλων το γεγονός ότι  από το 2007 κατασκευάζει αποκλειστικά για την ΒΜW τον κινητήρα για το G 650.



...>.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#312050
GeorgT έγραψε:Πινεις το φραπέ σου με κανένα κουμποτα? Για ρώτα κανένα που έχει φρεζαρει με τρακτετακι!

Είναι σαν να ζητάει άλλος 4γιγα ραμ με 100, δε γίνεται τη να κάνουμε κ αν πας κ πάρεις κανενα κινεζακι θα λες ωπ τη |λογοκρισία| πείρα! Περίμενε μάζεψε κ πάνε στα 400 που ξεκινάν με κίνηση ή ψάξε για μεταχειρισμένο απ το να πετάξει κάποιος τα λεφτά του!

< Note 3 >

οκ. δώσε μας ένα με 400. γιατί μέχρι τώρα μας έδωσες με 1000.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#312076 Εγώ πάντως, όταν βρω ευκαιρία θα πάρω κανά τρακτεράκι 16άρι, να κάνω τη δουλειά μου. 2 στρέμματα μου βγαίνει η ψυχή να το περνάω με τη φρέζα. ήρωας ο πατέρας μου που το πέρναγε 2 φορές κιόλας...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#312107 ε ναι. 2 στρέμματα είναι πολύ. πάρε καναν αλβανό να στο φρεζάρει. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#312126 όχι ρε συ, είπαμε, αφού έγινε καλά η μέση, ακολουθώ τα χνάρια του πατέρα μου. Η φρέζα να είναι καλά :lol:
Άβαταρ μέλους
By nEK
#312168
Bayern7 έγραψε:
GeorgT έγραψε:Πινεις το φραπέ σου με κανένα κουμποτα? Για ρώτα κανένα που έχει φρεζαρει με τρακτετακι!

Είναι σαν να ζητάει άλλος 4γιγα ραμ με 100, δε γίνεται τη να κάνουμε κ αν πας κ πάρεις κανενα κινεζακι θα λες ωπ τη |λογοκρισία| πείρα! Περίμενε μάζεψε κ πάνε στα 400 που ξεκινάν με κίνηση ή ψάξε για μεταχειρισμένο απ το να πετάξει κάποιος τα λεφτά του!

< Note 3 >

οκ. δώσε μας ένα με 400. γιατί μέχρι τώρα μας έδωσες με 1000.




αυτο http://www.mixanimataelias.gr/agrotika- ... ory_id=122
ή αυτο
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#312179 Με προλαβες νΕΚ :thumbsup: , αυτο που έβαλες στο πρώτο λινκ πήραν γείτονες στο χωριό, πριν καμια 2 χρονια ακριβός 400 κ το βλέπω πάει καλά, εχει καμιά 2 σημεια που καταλαβαίνεις οτι κανανε οικονομία για να μείνει χαμηλή η τιμη (π.χ πίσω απο τα μαχαίρια αντι για μεταλλικό καπακι να κόβει τη σκόνη εχουν ύφασμα) αλλα πετάει!

το δεύτερό 2500χιλ πρέπει να κανει οποτε άκυρο!
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#312303 και το πρώτο σχεδόν 500. οπότε πάλι άκυρο.
κόψτε ένα 200άρι και ξαναελάτε με τις προτάσεις σας. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By doule
#312309 Όσο περισσότερο ψάχνεις πάντως, βρίσκεις ωραία μηχανήματα (συνήθως σε υψηλές τιμές βεβαίως, βεβαίως :lol: ).

Το να μην έχει το σκαπτικό μπροστινές ρόδες δυσκολεύει τόσο πολύ το χειρισμό του; Προφανώς και διευκολύνεται η κατασταση, αλλά για λίγα τετραγωνικά (max 150-200) είναι τόσο απαραίτητο;
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#312311 Εγώ οργώνω χρόνια χωρίς ρόδες.
Ένα κομμάτι περίπου 12χ5 μέτρα το τελειώνω περίπου σε μια ώρα και κάτι (ίσως λίγο παραπάνω; σίγουρα κάτω από 2ωρο) και το περνάω δυο φορές.
Για μένα δεν αξίζει το παραπάνω κόστος (μιλάμε σχεδόν για διπλάσια λεφτά) όταν πρόκειται για μικρές επιφάνειες, τις οποίες θα σκάψεις 2-3 φορές βαριά τον χρόνο.

Βέβαια για να το ξεκαθαρίσω, εγώ σκάβω τα ίδια κομμάτια κάθε χρόνο, τα οποία προηγουμένως κοπρίζω και αν δεν έχει βρέξει για πολλές μέρες τα ποτίζω λίγο. Έχω 2 κομμάτια 12χ5 μέτρα περίπου το καθένα που τα φυτεύω εναλλάξ.
Αν πας τώρα να σκάψεις χέρσο κομμάτι που έχει πετρώσει με τα χρόνια και έχει να καλλιεργηθεί ποιος ξέρει πόσο καιρό, προφανώς θα σου βγει η παναγία.
Άβαταρ μέλους
By doule
#312316 Τα κομμάτια γης στα οποία θα χρησιμοποιηθεί καλλιεργούνται ήδη εδώ και 5-6 χρόνια χειμώνα-καλοκαίρι. Η χρήση του θα είναι αυτή που είπες, 2-3 φορές το χρόνο.
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#312363
Bayern7 έγραψε:και το πρώτο σχεδόν 500. οπότε πάλι άκυρο.
κόψτε ένα 200άρι και ξαναελάτε με τις προτάσεις σας. :iconcool:

Καλά ρε γαυρε τη δεν καταλαβενεις, να σου δώσω το τηλ. απο τους γείτονες που το αγόρασαν 400! Τη 500 μας λες, το συγκεκριμένο με λίγο ψάξιμο το βρίσκεις 400 .-



< Note 3 >
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#312455 Στο skroutz έχει (μαζί με τα μεταφορικά) μια 500αρου ακατέβατη.
https://www.skroutz.gr/s/6315931/Kraft-GT-65-2.html

Περιμένουμε λινκ με 400 ευρώ.

Εντωμεταξύ ο άνθρωπος είπε 250 ευρώ, το ανέβασα εγώ ένα πενηντάρικο για το μηχανάκι που έχω, και τώρα τον πήγαμε στα διπλά λεφτά (και αναμένουμε λινκ για 400 ευρώ, μόνο +60% δλδ από την αρχική τιμή που έθεσε). :roll:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#319026 Κολοκύθες από Αριδαία, τις έφεραν οι δικοί μου, που τις έκοψαν από τον κήπο ενός γνωστού.

Για γλυκό, 30 κιλά
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα