Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#351367 Οσα δε φτανει η αλεπού... :D
Καλη περιπτωση ο πέρσης.. Κανει καλό πρωτάθλημα, βέβαια τον πήρε ο ΟΣΦΠ για να μην τον πάρουν οι άλλοι, αλλά και παλι 1/1000 να σου βγει εχεις μια επιπλέον καλη λύση ή τον πουλάς σε πολύ καλύτερη τιμή απ οτι τον πήρες.
Όλες οι κορυφαίες ομάδες ψωνίζουν τους καλύτερους παίκτες απ τα πρωταθλήματα τους και τις μικρότερες ομάδες.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#351395
kovathe έγραψε:Όλες οι κορυφαίες ομάδες ψωνίζουν τους καλύτερους παίκτες απ τα πρωταθλήματα τους και τις μικρότερες ομάδες.

Ακριβώς αυτό.
Δεν βγαίνουν πάντα, και για να λέμε την αλήθεια τις περισσότερες φορές δεν βγαίνουν.
Αλλά δε γίνεται όλες οι ομάδες να είναι Σιτι ή Ρεάλ και να σκάνε τα εκατομμύρια για φτασμένους παίκτες.

edit:

Εικόνα

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#351417 Ναι όσα δε φτάνει η αλεπού, ήθελαν να μας τον φωρτοσουν με 750 κ επειδή δεν ψαρωσες έγινε καλό παιχτακι, με καμια 300 Μαξ μπορεί αλλά όχι για 750!



< Note >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#351427 Σιγά μην παραγγέλνει απέξω ο χοντρός. In house τα χει...κάπως έτσι. :iconcool:

Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#351428
GeorgT έγραψε:Ναι όσα δε φτάνει η αλεπού, ήθελαν να μας τον φωρτοσουν με 750 κ επειδή δεν ψαρωσες έγινε καλό παιχτακι, με καμια 300 Μαξ μπορεί αλλά όχι για 750!



< Note >

To ωραίο είναι ότι και οι 2 ομάδες παοκ και Ολυμπιακος κάλυπταν τις απαιτήσεις του Πανιωνιου και μάλιστα η προσφορά του παοκ στον παίχτη ήταν καλύτερη από του Ολυμπιακού (χρηματικά).
Αλλά ο ίδιος ο Ανσαριφαρντ ζήτησε να συναντηθεί προσωπικά με τον Βαγγέλαρο Μαρινάκαρο και τελικά ήρθαν σε συμφωνία (δεν συναντήθηκαν εννοείται, μέσω του Βρέντζου έκλεισε το deal) με λιγότερες αποδοχές σε σχέση με την προσφορά του ΠΑΟΚ.
ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ
Περίπτωση Φορτούνη κλπ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#351449 Το ωραιο ειναι οτι προχτες εγραφε ο τσαρλυ οτι ειναι κλεισμενη η μεταγραφη στον ΠΑΟΚ. Σημερα στο ραδιο ελεγαν οτι η μεταγραφη εχει κλεισει απο 15/12.
Άβαταρ μέλους
By GeorgT
#351456 Ναι πήγε στο γαυρο με λιγότερα λεφτά επειδή είναι πολύ όμορφος ο χοντρός όχι ότι είναι παράρτημα ο νιονιος!

Εγώ έχω άτομα κ ποστς που λένε μακάρι να μην έρθει με αυτά τα λεφτά να μας πιάσουν κοροϊδία πριν αλλά από γαύρους αν ψάξεις θα βρεις ποιος Ανσαριφαντ μωρε που μετά έγινε καλό παιχτακι!

Δε μας είπες όμως τα αξίζει τα 750 συν εφορία?

Πάρε κ τα παπούτσια μέσα!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#351473
GeorgT έγραψε:Ναι πήγε στο γαυρο με λιγότερα λεφτά επειδή είναι πολύ όμορφος ο χοντρός όχι ότι είναι παράρτημα ο νιονιος!

Εγώ έχω άτομα κ ποστς που λένε μακάρι να μην έρθει με αυτά τα λεφτά να μας πιάσουν κοροϊδία πριν αλλά από γαύρους αν ψάξεις θα βρεις ποιος Ανσαριφαντ μωρε που μετά έγινε καλό παιχτακι!

Δε μας είπες όμως τα αξίζει τα 750 συν εφορία?

Πάρε κ τα παπούτσια μέσα!

< Note >

Στο είπα. Εγώ δεν είμαι κωλοτούμπας. Εμείς οι Ολυμπιακοί λέμε ΠΑΝΤΑ αλήθεια.
Το έγραψα παραπάνω. Διαβάζεις την στήλη μου; Το πα πριν. Οι παίκτες αυτοί από τις μικρότερες ομάδες τις περισσότερες φορές δεν βγαίνουν.
Αλλά είναι η τακτική που ακολουθούν όλες οι μεγάλες ομάδες στα πρωταθλήματα τους. Οι λόγοι είναι προφανείς (μην γράφουμε σεντόνια για τα αυτονόητα).
Το αν αξίζει θα φανεί στο γήπεδο.
Αυτό όμως δεν λέει τίποτα. Εγώ δε σου μίλησα για αγωνιστική ήττα ούτε σου είπα ότι είναι παικταράς ο Ανσαριφ, μίλησα για επικοινωνιακή ήττα (όπως πριν 2 χρόνια στην περίπτωση Φορτούνη). Κι αυτό δεν αλλάζει.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#351608
Bayern7 έγραψε:Αλλά είναι η τακτική που ακολουθούν όλες οι μεγάλες ομάδες στα πρωταθλήματα τους. Οι λόγοι είναι προφανείς (μην γράφουμε σεντόνια για τα αυτονόητα).

Πες μου οτι ΔΕΝ εννοείς οτι το κάνει για "προσάρτηση" του νιόνιου.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#351637
edmond έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Αλλά είναι η τακτική που ακολουθούν όλες οι μεγάλες ομάδες στα πρωταθλήματα τους. Οι λόγοι είναι προφανείς (μην γράφουμε σεντόνια για τα αυτονόητα).

Πες μου οτι ΔΕΝ εννοείς οτι το κάνει για "προσάρτηση" του νιόνιου.

Δεν εννοώ αυτό. Η προσάρτηση προηγείται της όποιας αγοραπωλησίας παίχτη, δεν την ακολουθεί.
Chris έγραψε:Μαλλον εννοει πως το κανει 1. για να αποδυναμωνει τους αλλους και 2. για επικοινωνιακους λογους

Ε ναι κυρίως το 1. Συν ότι όταν μαζεύεις ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην Ελλάδα είναι πιο πιθανό να σου βγει και κάποιος παίκτης.
Και το 2 βέβαια παίζει κάποιο ρόλο, πιο δευτερεύοντα.
Απλό ειναι το ποδοσφαιρο, δεν ειναι πυρηνικη φυσική.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#351665 Ο τελευταίος λόγος είναι οι ενδοαγωνιστικες τακτικές στο Ελ Πρωτάθλημα Παγιερ.
-Κυκλοφορία χρήματος
-Χαρες σε μάνατζερ - προεδρους
-Εμφάνιση εξόδων
-Χαιδεμα κερκίδας.

Χεστηκε ο Βαγγελας να απιδυναμωσει τον βαζελο και τον τίγρη. Διαλυμενοι είναι από μόνοι τους), δεν χρειάζονται βοήθεια.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#351763 O Ιρανός πάντως θα παίρνει τα ίδια λεφτά το χρόνο με όσα παίρνει το χρονο ο 33χρονος Αλμέιδα για διετές μαλιστα συμβόλαιο στην ΑΕΚ.
Αν αυτό λέει κάτι για τις μεταγραφικές επιτυχίες του Μελισανίδη και των τεχνικών διευθυντών του.