Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#343065 Dodger δες και τα demo (alpha, eurobank) και κρίνε. Της alpha έχει πολλά φρου-φρου αλλά τελικά νομίζω είναι πιο κουραστικό και χρονοβόρο. Τελευταία έχει βελτιωθεί σημαντικό ωστόσο. Πριν την αναβάθμιση ήταν έτη φωτός πίσω από αυτά των eurobank και Πειραιώς.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#343088 Της Alpha νομίζω και εγώ είναι το πιο εύχρηστο e-banking
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#343091 Eurobank θα έλεγα αλλα αν δεν θες sms verification πας σε alpha με το παπαρακι να σου σπάει τα παπάκια κάθε τρεις και λίγο για verification σε κάθε κίνηση, σε αντίθεση με Παλιά που ήταν άπαξ
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#343097 Ναι, πλέον παρέχει και η alpha sms verification. Χρεώνει όμως και 8 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) την ενεργοποίηση της υπηρεσίας (όταν άλλοι την παρέχουν εδώ και χρόνια δωρεάν) και σου ζητάει και 2-3 φορές να στείλει sms για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή, όταν π.χ. eurobank και Πειραιώς αρκούνται σε μία.
Έχει πάντως πιο ωραία χρώματα το e-banking της alpha

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#343098 Είναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ το sms verification γιατί εξαρτασαι από το σήμα! Πολλές φορές έχω χάσει τη 2λεπτη προθεσμία λόγω καθυστέρησης
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#343102 Και πάλι το προτιμώ από το να θυμάμαι να κουβαλάω τη συσκευή όπου πάω (βέβαια σ' εμένα έχει τύχει μόνο 1-2 φορές να χάσω το sms μιας και εκεί που κάνω τις συναλλαγές έχω καλό σήμα... σε διαφορετική περίπτωση πιθανώς προτιμούσα τη συσκευή).
Άβαταρ μέλους
By melos86
#343104 Συνηθως θελει 2 κωδικους για την καθε συναλλαγη... Εκτος αν οι συναλλαγες ειναι επαναλβανομενες οποτε τις καταχωρεις στο προφιλ σου και εκτελουνται με εναν κωδικο!! Εγω το βρισκω αρκετα ευχρηστο, πιο ευχρηστο απο το αντιστοιχο της πειραιως και της εθνικης! Γιουρομπανκ δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε!
Πραγματι η ενεργοποιηση ειναι 8 ευρω αλλα το πληρωνεις μια φορα και τελος! Αρκετα πιο χρησιμο απο το μηχανακι που δεν παιζει να το εχεις ποτε επανω σου!
Άβαταρ μέλους
By skous
#343107 Γιουρομπανκ ρε δεν βρίσκεις καν το πως βλέπεις το υπολοιπο λογαριασμού σου όταν συνδεθείς! Τραγικό είναι.
Alpha εκτοπς απο sms μπορείς να έχεις και app στο κινητο για το verificarion.



< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#343113
skous έγραψε:Γιουρομπανκ ρε δεν βρίσκεις καν το πως βλέπεις το υπολοιπο λογαριασμού σου όταν συνδεθείς!
< >

Ένα κλικ στο "συνολική εικόνα" αρκεί. Δε μου φαίνεται τραγικό.

Μπορεί να είναι θέμα συνήθειας αλλά ό,τι έκανα απλά και γρήγορα στη eurobank, τώρα τα ψάχνω μέσα στα μενού της alpha (και δεν τα βρίσκω τελικά :rant: ).
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#343117
Dimitris_P έγραψε:Είναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ το sms verification γιατί εξαρτασαι από το σήμα! Πολλές φορές έχω χάσει τη 2λεπτη προθεσμία λόγω καθυστέρησης


:lol: :lol: :lol:
Δημήτρη αυτά πες τα στο Android topic.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#343218 Νομίζω ότι της eurobank είναι όντως πιο 'απλό', αλλά έχει κάπως λιγότερες δυνατότητες.
Στα συν της Άλφα ότι γενικά χρεώνει μικρότερες προμήθειες για διάφορες πληρωμές (ΔΕΗ κλπ), οπότε τα 8 € τα "ρεφάρεις" από εκεί.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#343223 Στη Eurobank αν (λέμε αν :lol: ) έχεις πάνω από 3.000 € υπόλοιπο το μήνα, όλες αυτές οι συναλλαγές είναι δωρεάν (αν δεν κάνω λάθος, μιας και τελευταία έχω γυρίσει αναγκαστικά στην alpha...).
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#343266
Scotch έγραψε:...........(λέμε αν :lol: ) ...........


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[Γεωργίου mode on]

παλιόπουshτα τα νεφρά μου

[Γεωργίου mode off/]
Άβαταρ μέλους
By g8777
#343276 Alpha και από μένα. Ποια eurobank, απορώ γιατί η ελεύθερη αγορά δεν την έχει σβήσει εδώ και καιρό.

Α, και που στε παλικάρια :
Alpha Safe Access.
21ος αιώνας γτπμ, σιγά μην περιμένετε και MMS με smiley μέσα. :rant: