Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#364931
famas έγραψε:Ποτέ δεν λήγει, αν αυτό ρωτάς( καμιά φορά πηγαίνω τράπεζα επιταγές 12μηνού, απλές, κ δεν υπάρχει πρόβλημα, αν έχει υπόλοιπο)

Απλες εννοεις τις προσωπικες? Και αν ναι δεχεστε προσωπικές επιταγές που ΔΕΝ είναι ημέρας?
Είστε από το καλό Δημόσιο!!!
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#364937 Μην μπερδεύετε τις τραπεζικές επιταγές με τις ιδιωτικές.
Οι τραπεζικές δεν γίνεται να μην έχουν υπόλοιπο γιατί τα χρήματα έχουν ήδη αναληφθεί από λογαριασμό.
Επίσης οι τραπεζικές έχουν διάρκεια έξι μήνες μετά πιθανόν να σας αρνηθούν την πληρωμή τους, δεν ξέρω όμως αν υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις και αν συνηθίζεται να μην πληρώνονται.

Οι ιδιωτικές πληρώνονται όποτε εμφανιστούν αρκεί να υπάρχει υπόλοιπο.
Απλά μετά το πέρας οκταημέρου από την ημερομηνία εκδόσεως δεν μπορούν να σφραγίσθουν.
Άβαταρ μέλους
By famas
#364946
cosneo έγραψε:
famas έγραψε:Ποτέ δεν λήγει, αν αυτό ρωτάς( καμιά φορά πηγαίνω τράπεζα επιταγές 12μηνού, απλές, κ δεν υπάρχει πρόβλημα, αν έχει υπόλοιπο)

Απλες εννοεις τις προσωπικες? Και αν ναι δεχεστε προσωπικές επιταγές που ΔΕΝ είναι ημέρας?
Είστε από το καλό Δημόσιο!!!

Χα, καλό αστείο, το άλλο με το QQ νούμερο 74.999 το ξέρεις; :lol:
Όχι, δεν εννοούσα προσωπικές επιταγές φυσικά, επιταγές που εξέδωσε το ιδρύμα κ που δεν παρελήφθησαν, κατατίθενται συνοδεύντας πινάκιο εμβάσματος, αλλά η τράπεζα βλέπει ότι υπάρχει διαθέσιμο ποσό μέσα.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#365004
markvag έγραψε:Too good to be true, δεν μπορεί κάτι θα παίζει... :hmmm:

Την έχει μια συνάδελφος μήνες τώρα (για τη revolut μιλώ). Μια χαρά χαρούλα. Και good και true.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#365153 επιτέλους ξύπνησε η άλφα και έβαλε 4ψηφιο pin και αποτύπωμα για να κάνεις log in από το κινητό σου στην εφαρμογή της

γράφαμε κάθε φορά το μακρυνάρι :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#365253
QsisVTS έγραψε:επιτέλους ξύπνησε η άλφα και έβαλε 4ψηφιο pin και αποτύπωμα για να κάνεις log in από το κινητό σου στην εφαρμογή της

γράφαμε κάθε φορά το μακρυνάρι :thumbsdown:


Σοβαρά; Μπαίνω αμέσως να τσεκάρω!! Επιτέλους!!
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#365257
QsisVTS έγραψε:επιτέλους ξύπνησε η άλφα και έβαλε 4ψηφιο pin και αποτύπωμα για να κάνεις log in από το κινητό σου στην εφαρμογή της

γράφαμε κάθε φορά το μακρυνάρι :thumbsdown:

Άκου πλάκα.
Βαζω χθες την εφαρμογή, και με το που έβαζα το alpha pass για το αποτύπωμα crashαρε.
Μια-δυο, τρεις, μου βγάζει μήνυμα για report, γράφω σε άπταιστα Αγγλικά Τσακαλώτου το πρόβλημα και πατάω send.
Μετά μου λέει ευχαριστώ η Xiaomi.
Ω,ρε πούστη λέω, τζάμπα το έγραφα, σιγά μη γίνει τίποτα.
Μετά από λίγες ώρες --> Update στην εφαρμογή της Alpha Bank και δούλευε :yahoo:

ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#365301 Αλληλούια
Άβαταρ μέλους
By gianik
#365332
QsisVTS έγραψε:επιτέλους ξύπνησε η άλφα και έβαλε 4ψηφιο pin και αποτύπωμα για να κάνεις log in από το κινητό σου στην εφαρμογή της

γράφαμε κάθε φορά το μακρυνάρι :thumbsdown:



Ισχυει μονο ομως για 1 συσκευη (κινητο ή ταμπλετ κ.λ.π)..
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#366262 Έχω ένα δεσμευμένο ποσό στην Alpha ενώ έχω να κάνω κίνηση αρκετό καιρό. Υπάρχει κάποιος ηλεκτρονικός τρόπος να επικοινωνήσω με την τράπεζα για να μάθω από πού προέρχεται ή πρέπει οπωσδήποτε να μιλήσω τηλεφωνικά ή/και κατάστημα; Πήρα τώρα και λέει το αυτοματοποιημένο ότι δεν είναι διαθέσιμο και να καλέσω Δευτέρα εώς Κυριακή :slap: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#366263
Dimitris_P έγραψε:Έχω ένα δεσμευμένο ποσό στην Alpha ενώ έχω να κάνω κίνηση αρκετό καιρό. Υπάρχει κάποιος ηλεκτρονικός τρόπος να επικοινωνήσω με την τράπεζα για να μάθω από πού προέρχεται ή πρέπει οπωσδήποτε να μιλήσω τηλεφωνικά ή/και κατάστημα; Πήρα τώρα και λέει το αυτοματοποιημένο ότι δεν είναι διαθέσιμο και να καλέσω Δευτέρα εώς Κυριακή :slap: :lol:


Αν χρησιμοποιείς την American Express, ναι, αυτή η κάρτα δουλεύει έτσι.
Δεσμεύει το ποσό και η χρέωση γίνεται μετά από 15 εργάσιμες.