Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#28557
otso έγραψε:βρηκαμε ενα βιβλιαριο της Εμπορικης τραπεζας με 200δρχ πριν απο 20 χρονια , μπορω να τα παρω; υπαρχει εμπορικη;

α ειδα οτι αποροφηθηκε απο την Alpha Bank.



Ως πολιτες αυτου του κράτους σε ευχαριστουμε για την δωρεά υπερ δημοσίου που έκανες. :s_biggrin

Λογικα αυτά τα λεφτά, λογω ανενεργου λογαριασμου, πιθανα να κατέληξαν ηδη στο δημόσιο.

Βεβαια δεν χάνεις τιποτα... μπορεί να στο δώσουνε κολλαριστό κιολας:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By otso
#28586 μιας και εισαι λογιστης αν μου τα εδειναν μετα απο τοσα χρονια με τους τοκους ποσο θα ηταν; στο περιπου ετσι; για κανε εναν υπολογισμο
Άβαταρ μέλους
By bill33
#28591
otso έγραψε:μιας και εισαι λογιστης αν μου τα εδειναν μετα απο τοσα χρονια με τους τοκους ποσο θα ηταν; στο περιπου ετσι; για κανε εναν υπολογισμο

Και ένα ευρώ (1 €) μπορώ να σου πω!!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By otso
#28602 δεν εισαι λογιστης , θελω απο τον λογιστη
corsair θελουν τα παιδια να τα φερω να δουν την σαλονικη και να φανε πιτα με κοκορετσι (υπαρχει ακομα;) που θα σε βρω να σε πλακωσω;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#28670 Ο κορσαιρ λέει πως το πιο πιθανό είναι να του αεριστει μια μάντρα. Ενδιαφέρουσα προσέγγιση.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#28671
otso έγραψε:δεν εισαι λογιστης , θελω απο τον λογιστη
corsair θελουν τα παιδια να τα φερω να δουν την σαλονικη και να φανε πιτα με κοκορετσι (υπαρχει ακομα;) που θα σε βρω να σε πλακωσω;



ΒΑΡΒΑΤΙΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
By bill33
#28675
otso έγραψε:που θα σε βρω να σε πλακωσω;

Άβαταρ μέλους
By Arrow
#28685 Ρε κάτσε βάλε καμιά μπαταρία που θα πλακωσεις και κόσμο κακομαθημενε

I just used my Surface Pro
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#28690
otso έγραψε:βρηκαμε ενα βιβλιαριο της Εμπορικης τραπεζας με 200δρχ πριν απο 20 χρονια , μπορω να τα παρω; υπαρχει εμπορικη;

α ειδα οτι αποροφηθηκε απο την Alpha Bank.


Τυφλα να χει ο Καρυωτακης λεμε
Άβαταρ μέλους
By corsair
#28717 Λιγες ωρες ελειψα και βλεπω εχουμε φτάσει στα σενάρια ξυλοδαρμού μου!!! :help: Τι εγινε ρε Οτσο και θες να με πλακώσεις? Ο Geo F1 ειναι τραπεζικος... αυτον πλάκωσε! Εγω τι σε εκαμα ο καημενος? :help:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#28826 200δρχ x 12 μήνες=2400 x 5.5% μέσος όρος περίπου επιτοκίων το έτος (παλιά ήταν καλά)=132 x 20 χρόνια ψψψψ πλούτισες :metalo:

Γιατί να τον πλακώσεις τον κορσεράκο τι σου 'κανε; :inlove:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#29129 Αφηνω τη γυναικα στο αεροδρομιο της Βιεννης (πεταξε Ελλαδα) , παω στο gate C σε ενα ΑΤΜ οχι της τραπεζας μου αλλα με το αντιστοιχο ΔΙΑΣ, ζηταω 100 ευρω, στο τελος μου λεει οκ, παιρνω καρτα αλλα λεφτα τιποτα!!!! δεν βγηκε κατι!!
φευγω, τσεκαρω μετα το eBanking και λεει οτι πηρα τα 100 !!!
τι σταδιαλα..., τι κανουμε τωρα?

συνεχεια, παω 3 ΑΤΜ του δικτυ μου (Bank Austria) και παντου μου λεει οτι η καρτα μου εχει προβλημα, defctive card κτλ.... η καρτα ηταν μια χαρα μεχρι πριν να τη βαλω στο μηχανημα που βρηκα στο αεροδρομιο. τι στο καλο επαιξε...

παιρνω τηλεφωνο στο hotline Μου λενε δεν μπορουμε να βοηθησουμε, μιληστε με τον account manager σας... επικοινωνω μαζι του και ειναι out of ofice μεχρι ην τεταρτη.... arghhhhhhhhh

δεν εχει μεινει φραγκο σε cash (εδω δεν κραταω cash παντου δινω την cash card )
ελπιζω να μπορω να κανω καμια αναληψη μετρητων με την American Express , αλλιως ριζι θα τρωω μεχρι να βγαλω ακρη:-(
Άβαταρ μέλους
By bill33
#29133
KiloMeater έγραψε:Αφηνω τη γυναικα στο αεροδρομιο της Βιεννης (πεταξε Ελλαδα) , παω στο gate C σε ενα ΑΤΜ οχι της τραπεζας μου αλλα με το αντιστοιχο ΔΙΑΣ, ζηταω 100 ευρω, στο τελος μου λεει οκ, παιρνω καρτα αλλα λεφτα τιποτα!!!! δεν βγηκε κατι!!
φευγω, τσεκαρω μετα το eBanking και λεει οτι πηρα τα 100 !!!
τι σταδιαλα..., τι κανουμε τωρα?

συνεχεια, παω 3 ΑΤΜ του δικτυ μου (Bank Austria) και παντου μου λεει οτι η καρτα μου εχει προβλημα, defctive card κτλ.... η καρτα ηταν μια χαρα μεχρι πριν να τη βαλω στο μηχανημα που βρηκα στο αεροδρομιο. τι στο καλο επαιξε...

παιρνω τηλεφωνο στο hotline Μου λενε δεν μπορουμε να βοηθησουμε, μιληστε με τον account manager σας... επικοινωνω μαζι του και ειναι out of ofice μεχρι ην τεταρτη.... arghhhhhhhhh

δεν εχει μεινει φραγκο σε cash (εδω δεν κραταω cash παντου δινω την cash card )
ελπιζω να μπορω να κανω καμια αναληψη μετρητων με την American Express , αλλιως ριζι θα τρωω μεχρι να βγαλω ακρη:-(

ΓΙΑΤΙ ΕΦΥΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ; :s_omg
Τηλεφωνο κατευθειαν απο εκει που ησουν στην τραπεζα και φωναζεις την αστυνομια,σε εκλεψαν με ρουμάνικο τρόπο!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#29138 Fail...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#29141 Είναι η πρώτη και μοναδική φορά που πήγα να βγάλω λεφτά από διατραπεζικο και υπέθεσα ότι απλά δεν παίζει η κάρτα μου Τελικά σε αυτό τό σύστημα.

Anyway, εκείνη την στιγμή φαινόταν λογικό, δεν με ανησυχούσε, λέω άστο θα πάω στην πόλη στο δίκτυο μου...:-(

ο αμεσως προηγούμενος απο εμενα πηρε λεφτα κανονικά