Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sargus
#341978 Πολύ ωραίος φίλε μου!
Εγώ προσωπικά το έχω κάνει, αλλά είχα ταλαιπωρηθεί μέχρι να το βρω. Αυτό που πόσταρες είναι πολύ χρήσιμο!
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#341979 Πριν κάνετε το παραπάνω που πολύ σωστά προτείνει ο Red Garland, βεβαιωθείτε πρώτα ότι δεν θα πληρώσετε ακριβότερα την επιλογή σας για μετατροπή του συναλλάγματος από την τράπεζά σας. Έχω την εντύπωση ότι κάποιες τράπεζες εκτός από το κέρδος που βγάζουν από την ισοτιμία, χρεώνουν και έξοδα μετατροπής συναλλάγματος.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#342048 Ακολούθησα της οδηγίες του Red και συνειδητοποίησα ότι για την Amex κάρτα δεν έχω τη δυνατότητα επιλογής ενώ την έχω για την Visa :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#342172 Πλήρωσα μόλις τη συνδρομή μου στον ιατρικό σύλλογο Θεσνίκης μέσω winbank peiraeus και μου έκανε εντύπωση πως δε μου έστειλε μήνυμα στο κινητό ούτε για να μου δώσει κωδικό επιβεβαίωσης, ούτε ήρθε μήνυμα για τη διαδικασία πληρωμής. παρόλα αυτά αναφέρει πως η συναλλαγή ολοκληρώθηκε με επιτυχία με έναν κωδικό... πρώτη φορά δεν έρχεται τίποτα, βέβαια έχω κ μήνες να χρησιμοποιήσω το winbank. όλα οκ να υποθέσω? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#342173 Πλέον χρεώνουν τα sms των alerts. Αν δεν έχεις αγοράσει πακέτο, δεν στέλνουν sms.

___
... tapatalk
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#342175
Pitt έγραψε:Πλέον χρεώνουν τα sms των alerts. Αν δεν έχεις αγοράσει πακέτο, δεν στέλνουν sms.

___
... tapatalk

οκ. καλά ρε γμτ, έλεγα πόσο μπροστά είναι η peiraeus σε σχέση κ με γερμανικές, αλλά κ εδώ το ψόφισαν... τελικά όλα πληρώνονται... :lol:

ΥΓ: έφυγαν 510€ αέρα πατέρα λεφτά στον ΙΣΘ. Να πιουν σαμπάνιες αύριο... :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#342176
Pitt έγραψε:Πλέον χρεώνουν τα sms των alerts. Αν δεν έχεις αγοράσει πακέτο, δεν στέλνουν sms.

___
... tapatalk

Και τα email χρεώνουν πλέον.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#342177
PeterPan έγραψε:
Pitt έγραψε:Πλέον χρεώνουν τα sms των alerts. Αν δεν έχεις αγοράσει πακέτο, δεν στέλνουν sms.

___
... tapatalk

οκ. καλά ρε γμτ, έλεγα πόσο μπροστά είναι η peiraeus σε σχέση κ με γερμανικές, αλλά κ εδώ το ψόφισαν... τελικά όλα πληρώνονται... :lol:

ΥΓ: έφυγαν 510€ αέρα πατέρα λεφτά στον ΙΣΘ. Να πιουν σαμπάνιες αύριο... :s_drinks

Πόσα χρόνια είχες να τον πληρώσεις?
Αν είσαι εξωτερικό βεβαια είναι απαραίτητο να πληρώνεις συνδρομή?
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#342182 Προχθές μετά από πολύ καιρό χρησιμοποίησα μια debit της alpha για αγορά 18e σε μαγαζί (με φυσική παρουσία) και ήρθε μήνυμα στο κινητό ! χωρίς να έχω επιλέξει κάτι τέτοιο.
Εως τώρα μου έστελναν ενημερωτικό φάκελο στο σπίτι μετά από 2 μήνες περίπου.
Εξεπλάγην ευχάριστα αν και βαδίζουμε σε big brother καταστάσεις πλέον.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#342184
kostis20 έγραψε:
PeterPan έγραψε:
Pitt έγραψε:Πλέον χρεώνουν τα sms των alerts. Αν δεν έχεις αγοράσει πακέτο, δεν στέλνουν sms.

___
... tapatalk

οκ. καλά ρε γμτ, έλεγα πόσο μπροστά είναι η peiraeus σε σχέση κ με γερμανικές, αλλά κ εδώ το ψόφισαν... τελικά όλα πληρώνονται... :lol:

ΥΓ: έφυγαν 510€ αέρα πατέρα λεφτά στον ΙΣΘ. Να πιουν σαμπάνιες αύριο... :s_drinks

Πόσα χρόνια είχες να τον πληρώσεις?
Αν είσαι εξωτερικό βεβαια είναι απαραίτητο να πληρώνεις συνδρομή?

από το 2010.

κανονικά ζητάς παύση (αν το λέω καλά) και δεν πληρώνεις. αλλά δεν το έκανα τότε, κ μολονότι τους πήγα χαρτί ότι πληρώνω από το 2011 στον σύλλογο εδώ, δεν το δέχτηκαν. Οπότε με διέγραψαν από μόνοι τους τον Αύγουστο. Μετά μου έλεγαν πως αν θέλω να ξαναγραφτώ θα πληρώσω τις συνδρομές κ πρόστιμο το διπλάσιο αν είμαι ειδικός, κτλ κτλ. Και επειδή όλα αυτά είναι στη σφαίρα του άγνωστου που κάνουν ό,τι θέλουν, αποφάσισα να τις πληρώσω κ τους έστειλα email αίτηση παύσης. Σε λίγους μήνες παίρνω ειδικότητα, οπότε δεν ήθελα να τους δώσω 1.000€ κερατιάτικα... Θα περάσω στις 30 Δεκ από εκεί να το επιβεβαιώσω μη μου πουν μα κ μου...

Βασικά δεν ξέρω αν θα ξαναγυρίσω ή όχι, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#342186 Είναι πολυ ευκολο να γραφτείς ξανά οπότε επρεπε να είχες κάνει παυση.
Δεν είναι GMC...Στον οποίο η ετήσια συνδρομή εχει φτάσει πάνω απο 600 ευρώ...
Προσφέρει βεβαια παραπάνω πράγματα απο τους ελληνικούς ΙΣ.
Άβαταρ μέλους
By g47
#342193 Σωστος, πληρωσα τη συνδρομη του Gmc για τη :inlove: και εδωσα ενα 500λιρο πριν μια εβδομαδα.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#342194
mousatos έγραψε:Προχθές μετά από πολύ καιρό χρησιμοποίησα μια debit της alpha για αγορά 18e σε μαγαζί (με φυσική παρουσία) και ήρθε μήνυμα στο κινητό ! χωρίς να έχω επιλέξει κάτι τέτοιο..


Δοκιμαστικά το στέλνουν. Αν θες να συνεχίσει, το κόστος είναι 6€ το έτος.