Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#366791 μετά την ακύρωση των αεροπορικών εισιτηρίων , περίμενα από την εταιρεία να μου πιστώσει το ποσό των 140€ όπως μου είχαν πει εντός 5 ημερών.
Την Παρασκευή τελικά μου πίστωσαν τα 140€ αλλά προφανώς λόγω λάθους τους η συνναλαγή έγινε 2 φορές , όπως βλέπω από το web banking , δηλαδή μου πιστώθηκαν 2 Χ 140€ ... :innocent: .
Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουν να ακυρώσουν πλέον την μία συναλλαγή εφόσον το παρουν χαμπάρι?
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#366802
gianik έγραψε:μετά την ακύρωση των αεροπορικών εισιτηρίων , περίμενα από την εταιρεία να μου πιστώσει το ποσό των 140€ όπως μου είχαν πει εντός 5 ημερών.
Την Παρασκευή τελικά μου πίστωσαν τα 140€ αλλά προφανώς λόγω λάθους τους η συνναλαγή έγινε 2 φορές , όπως βλέπω από το web banking , δηλαδή μου πιστώθηκαν 2 Χ 140€ ... :innocent: .
Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουν να ακυρώσουν πλέον την μία συναλλαγή εφόσον το παρουν χαμπάρι?


Τράπεζα?
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#366803 Να τα πάρουν πίσω; Μάλλον όχι.

Μιας και λες για ακύρωση αεροπορικών εισιτηρίων, κι εφόσον ευθύνεται η αεροπορική, δες εδώ, δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει αλλά κάνε μια προσπάθεια

https://www.airhelp.com/el/
Άβαταρ μέλους
By gianik
#366812
Pitt έγραψε:
gianik έγραψε:μετά την ακύρωση των αεροπορικών εισιτηρίων , περίμενα από την εταιρεία να μου πιστώσει το ποσό των 140€ όπως μου είχαν πει εντός 5 ημερών.
Την Παρασκευή τελικά μου πίστωσαν τα 140€ αλλά προφανώς λόγω λάθους τους η συνναλαγή έγινε 2 φορές , όπως βλέπω από το web banking , δηλαδή μου πιστώθηκαν 2 Χ 140€ ... :innocent: .
Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουν να ακυρώσουν πλέον την μία συναλλαγή εφόσον το παρουν χαμπάρι?


Τράπεζα?




geakos..
Άβαταρ μέλους
By gianik
#366813
Dimitris_P έγραψε:Να τα πάρουν πίσω; Μάλλον όχι.

Μιας και λες για ακύρωση αεροπορικών εισιτηρίων, κι εφόσον ευθύνεται η αεροπορική, δες εδώ, δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει αλλά κάνε μια προσπάθεια

https://www.airhelp.com/el/



δεν ευθύνεται η αεροπορική , εγώ ακύρωσα τα εισιτήρια.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#366822
gianik έγραψε:
Pitt έγραψε:
gianik έγραψε:μετά την ακύρωση των αεροπορικών εισιτηρίων , περίμενα από την εταιρεία να μου πιστώσει το ποσό των 140€ όπως μου είχαν πει εντός 5 ημερών.
Την Παρασκευή τελικά μου πίστωσαν τα 140€ αλλά προφανώς λόγω λάθους τους η συνναλαγή έγινε 2 φορές , όπως βλέπω από το web banking , δηλαδή μου πιστώθηκαν 2 Χ 140€ ... :innocent: .
Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουν να ακυρώσουν πλέον την μία συναλλαγή εφόσον το παρουν χαμπάρι?


Τράπεζα?




geakos..


Ο λόγος που ρώτησα ήταν γιατί πολλές φορές στην Alpha εμφανίζεται η ίδια κίνηση δύο φορές, μία στις οριστικοποιημένες και μια στις εκκρεμείς κινήσεις. Μετά από μερικές μέρες τελικώς διαγράφεται η εκκρεμής κίνηση, αλλά ένα τραμπάκουλο το παθαίνεις...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#366826 Όχι ρε συ , έχουν διαφορετική ταυτότητα οι 2 συναλλαγές ..συν του ότι μειώθηκε και το ποσό στην κάρτα , δλδ όντως μπήκαν 280€..
Τέσπα θα δω τι θα κάνω , αν είναι να το χρεωθεί καμμιά κοπελίτσα υπάλληλος το λάθος κρίμας είναι , θα τους πάρω τηλ να το πω και ότι γίνει. δεν σώθηκα και με 140€..
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#366846
gianik έγραψε:Όχι ρε συ , έχουν διαφορετική ταυτότητα οι 2 συναλλαγές ..συν του ότι μειώθηκε και το ποσό στην κάρτα , δλδ όντως μπήκαν 280€..
Τέσπα θα δω τι θα κάνω , αν είναι να το χρεωθεί καμμιά κοπελίτσα υπάλληλος το λάθος κρίμας είναι , θα τους πάρω τηλ να το πω και ότι γίνει. δεν σώθηκα και με 140€..


Και οι διπλές κινήσεις της Alpha που ανέφερα έχουν διαφορετική ταυτότητα! Σε επικοινωνία που είχα με το helpdesk της Alpha απόρησαν που γίνεται κάτι τέτοιο. Γεγονός είναι ότι το έχω παρατηρήσει να γίνεται πάνω από 1 χρόνο, αλλά επειδή μετά από μέρες η εκκρεμής κίνηση διαγράφεται (δεν οριστικοποιείται) δεν δίνω σημασία, απλά πρέπει να το προσέχω...

Θα σου έλεγα να περιμένεις πριν τους ενημερώσεις για οτιδήποτε.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#366915
gianik έγραψε:
Pitt έγραψε:
gianik έγραψε:μετά την ακύρωση των αεροπορικών εισιτηρίων , περίμενα από την εταιρεία να μου πιστώσει το ποσό των 140€ όπως μου είχαν πει εντός 5 ημερών.
Την Παρασκευή τελικά μου πίστωσαν τα 140€ αλλά προφανώς λόγω λάθους τους η συνναλαγή έγινε 2 φορές , όπως βλέπω από το web banking , δηλαδή μου πιστώθηκαν 2 Χ 140€ ... :innocent: .
Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουν να ακυρώσουν πλέον την μία συναλλαγή εφόσον το παρουν χαμπάρι?


Τράπεζα?




geakos..



ξυπνα ρε Γιαννη! απλα σε εφτιαξε ο Γκεακος :rtfm: :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#368263 Δε μ' αρέσει καθόλου που είδα αυτό πρωί πρωί στο ebanking. :hmmm:

Ενημερωθείτε σχετικά με την προστασία των καταθέσεων και επενδυτικών υπηρεσιών πατώντας εδώ.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκέπτεσθε την ιστοσελίδα της Alpha Bank ( http://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=16996 ) και του ΤΕΚΕ (www.teke.gr).

Με εκτίμηση,
Alpha Bank


Χθες εν τω μεταξύ το απόγευμα απ' ότι atm πέρασα, είχε ουρά. Δεν πιστεύω να γίνει καμιά |λογοκρισία| 3ημεριάτικα! :x
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#368265 Σαν τι |λογοκρισία|;
Χτες το απόγευμα πιστώθηκαν οι συντάξεις, γι' αυτό και οι ουρές. Συμβαίνει ΚΑΘΕ μήνα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#368272 Δεν είχε μπαρμπάδια στις ουρές και πες αυτό ήταν τυχαίο. Κάνα κούρεμα μην έχουμε...