Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#353896 Sorry, προφανώς δεν αναφέρομαι σε ανθρώπους σαν το γιαννικ, αλλά αυτό που βλέπεις κατα συρροή πλέον στα σωματα ασφαλείας είναι εμετικό.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#353899 Απλά, υπάρχουν τα φασισταρια και οι υπόλοιποι άνθρωποι. Ένας φασίστας θα μπορούσε να είναι δάσκαλος, βουλευτής, αστυνόμος, πυροσβέστης, έμπορος, αρχιτέκτονας ή οτιδήποτε άλλο...

Θεωρώ ότι οι αστυνομικοί που "τυχαίνει" να βρίσκονται σε τέτοια σκηνικά, δεν βρέθηκαν εκεί τυχαία. Έτσι δημιουργείται η εντύπωση ότι οι αστυνομικοί ψιλογουσταρουν ΧΑ, ενώ στην πραγματικότητα μπορεί να είναι (όχι και λίγοι παντως) οι ίδιοι και οι ίδιοι...
Άβαταρ μέλους
By Govus
#353908 Βλέπω έπεσε λογοκρισία (για όνομα...) στον τρίφτερ :hmmm: ...
Καμμιά πρόταση έχουμε, για το πώς θ' αποκαλούμε εφ' εξής τα αστυνομικά όργανα, που δεν κάνουν τη δουλειά τους όταν εξόφθαλμα καταπατάται ο νόμος :roll: ;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#353913 Δεν το λογοκρινα εγω, το λέω προς αποφυγή εντυπώσεων.

Οταν κάποιος καταπατά τον νόμο τον λες παράνομο. Μην κάνουμε αυτά που κοροϊδεύουμε...
Άβαταρ μέλους
By Govus
#353914
saxon_747 έγραψε:Δεν το λογοκρινα εγω, το λέω προς αποφυγή εντυπώσεων.

Οταν κάποιος καταπατά τον νόμο τον λες παράνομο. Μην κάνουμε αυτά που κοροϊδεύουμε...


Τον αστυνομικό που δεν κάνει τη δουλειά του, τον λες παράνομο (άλλο ρώτησα εγώ...) :dizzy: ;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#353918
Govus έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Δεν το λογοκρινα εγω, το λέω προς αποφυγή εντυπώσεων.

Οταν κάποιος καταπατά τον νόμο τον λες παράνομο. Μην κάνουμε αυτά που κοροϊδεύουμε...


Τον αστυνομικό που δεν κάνει τη δουλειά του, τον λες παράνομο (άλλο ρώτησα εγώ...) :dizzy: ;



Άλλο κατάλαβα, γράψε λάθος.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#353919 Μην παίζουμε την κολοκυθιά, πληζ... Έκανα μια ειλικρινή και χωρίς ειρωνίες ερώτηση, μιας και ο τρίφτερ λογοκρίθηκε...

Govus έγραψε:Καμμιά πρόταση έχουμε, για το πώς θ' αποκαλούμε εφ' εξής τα αστυνομικά όργανα, που δεν κάνουν τη δουλειά τους όταν εξόφθαλμα καταπατάται ο νόμος :roll: ;


(σόρρυ, πόσταρα αφού έκανες έντιτ)
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#353921
Govus έγραψε:Μην παίζουμε την κολοκυθιά, πληζ... Έκανα μια ειλικρινή και χωρίς ειρωνίες ερώτηση, μιας και ο τρίφτερ λογοκρίθηκε...

Govus έγραψε:Καμμιά πρόταση έχουμε, για το πώς θ' αποκαλούμε εφ' εξής τα αστυνομικά όργανα, που δεν κάνουν τη δουλειά τους όταν εξόφθαλμα καταπατάται ο νόμος :roll: ;


(σόρρυ, πόσταρα αφού έκανες έντιτ)


Όπως χαρακτηρίζεις οποιονδήποτε δε κάνει σωστά τη δουλειά του.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#353930 Πείτε μου ότι λογοκρίθηκε ο τρίφτης επειδή είπε τους μπάτσους, μπάτσους. :slap:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#353946
rx8_drifter έγραψε:http://news247.gr/eidiseis/koinonia/to-vinteo-poy-kaiei-toys-xrysaygites-ede-apo-thn-elas.4483376.html


"Γονείς που διαμαρτύρονται για την ένταξη των προσφυγόπουλων..."

"Γονείς".
Εικόνα

Ψόφο στο ΣΤΑΡ ευχόμαστε ή δεν κάνει; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By KWSN-Men
#353947
21 quadra έγραψε:Έχουν προσληφθεί 2.500 άτομα με κονδύλια της Ε.Ε για να στηρίξουν τα hot spots και τις εγκαταστάσεις των προσφύγων
Υδραυλικοί
Ηλεκτρολόγοι
Ψυχολόγοι
και άλλες ειδικότητες.
το πρόγραμμα αυτό το διαχειρίζονται οι δήμοι οι οποίοι τους χρησιμοποιούν για τις ανάγκες των δήμων τους και μόνο 220 εργάζονται σύμφωνα με τους όρους της πρόσληψης, έγινε επερώτηση στη Βουλή από 20 βουλευτές του Σύριζα δεν είναι δεξιά παπάντζα η είδηση.

Η επερώτηση έγινε πριν τις γιορτές και τώρα βγήκε προς τα έξω, χωρίς σχόλια αυτό.


Στην Ορεστιάδα, για 150 μετανάστες υπάρχουν 60 διοικητικοί υπάλληλοι εκ των οποίων εμφανίζονται 15.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#353951
Corto Maltese έγραψε:Πείτε μου ότι λογοκρίθηκε ο τρίφτης επειδή είπε τους μπάτσους, μπάτσους. :slap:

Κανείς και πότε δεν λογοκρίθηκε επειδή είπε τους μπάτσους, μπάτσους. Όπως είπε και ο ίδιος ο drifter, τσουβάλιασε τους μπάτσους και τους έκανε όλους φασίστες.

Σα να λέμε δλδ ότι όλοι οι ΔΥ ειναι κοπρόσκυλα , όλοι οι μετανάστες είναι τρομοκράτες λάθρο κτλ