Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#331606 Πάρε ρε g το BF1 να παίξεις παιχνίδι της προκοπής να έχουμε κι εμείς την χαρά να σε πτυοσκαπανισουμε όπως τότε στον Γραμμο και στο Βίτσι....

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#331612 Στο "παρω" ειναι το προβλημα. Μια χαρα το πηρα το cod, το BF1 που το πουλανε;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#331676
g8777 έγραψε:Στο "παρω" ειναι το προβλημα. Μια χαρα το πηρα το cod, το BF1 που το πουλανε;

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-batt ... re-prices/

Ξέρω ξέρω περιμένεις τις επόμενες προσφορές του public...

< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#331680 Του Xbox one είναι βελτιωμένο παντού

Έχει καλύτερο σταυρό για αρχή, τώρα το πόσο αξίζει η χρηματική διαφορά είναι και υποκειμενικό ζήτημα

Fubar αν θες του 360 πάντως το δίνω με κεραία για win στα 25€ , επειδή το έχω αντικαταστήσει με καινούρια και δεν το κάνω κάτι πλέον
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#331735 Έχω και ασύρματο και ενσύρματο του 360, απλά αναρωτιόμουν αμ αξίζει να πάρω ένα του one.

Ο σταυρός τί βελτίωση έχει? Θυμάμαι οτι στου 360 μια φορά που το χρησιμοποίησα για platformer, ήταν πολύ ευαίσθητος. Δηλαδή αν πάταγες αριστερά ή δεξιά ήταν πολύ εύκολο να πατηθεί και προς τα πάνω ή κάτω.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#331833 Ο σταυρός είναι κανονικός πλέον αυτό που πατάς αυτό γίνεται, μπορείς να παίξεις fighting σαν άνθρωπος

Επίσης έχουμε μικρές βελτιώσεις σε μοχλούς, και σκανδάλες

Έχουμε δόνηση σε σκανδάλες που προσθέτει στην εμπειρία σε νέα παιχνίδια που το υποστηρίζουν

Και τέλος έχουμε από τη 2η έκδοση και υποδοχή για ακουστικά που δουλεύει τέλεια και εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ και το handsfree του κινητού (επειδή από ένα καρφί περνάει και ήχος και ομιλία σε αντίθεση με το κανονικό headset μου) κανονικά σαν headset όταν παίζω

Ακόμα και ασύρματα δουλεύει περήφανα

Στη τρίτη έκδοση του χειριστηρίου πρόσθεσαν και Bluetooth και βελτίωσαν λίγο παραπάνω τους μοχλούς όπως επίσης έβαλαν και μία τραχιά επιφάνεια πίσω για να μη γλιστράει


Σε γενικές γραμμές η αναβάθμιση για μένα άξιζε, αλλά το κόστος είναι μεγάλο για ένα χειριστήριο
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#332120 Ενώ σε κάποια παιχνίδια βλέπω μεγάλα frame rate, 70-80-100, εως πολύ πάνω απο 100, δέν βλέπω την κίνηση στην οθόνη να βελτιώνεται σε σχέση με τα 40 πχ.

Να υποθέσω οτι αυτό είναι πλέον θέμα monitor? Το μόνιτορ είναι ένα αρκετά παλιό (2009-2010) Samsung 26 ιντσών. Θα δώ βελτίωση με ένα πιό σύγχρονο μόνιτορ?

Γενικά θέλω να το αλλάξω σχεετικά σύντομα, γιατι έχω την εντύπωση οτι η φωτεινότητα του έχει πέσει σημαντικά, και ειδικά όταν το βάλω μπρός είναι πολύ σκοτεινό. Θέλει κανα 5λεπτο να έρθει σε ανεκτά επίπεδα.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#332121 για ποιο παιχνίδι λες; :hmmm:

γενικά τη διαφορά στα frames δε τη παρατηρούν όλοι πάντως και από ένα σημείο κι έπειτα το βρίσκω και λογικό εδώ που τα λέμε

το να μπορέσεις να ξεχωρίσεις τη διαφορά σε ένα καρέ ας πούμε ανάμεσα σε πολλά δεν το κάνουν όλοι, πρέπει να είναι θέμα οργανισμού

αυτό πάντως που παρατηρούν πολλοί και τους ενοχλεί είναι οι έντονες αυξομειώσεις

πχ αν πάρουμε ένα πολύ βαρύ παιχνίδι για κάποιους είναι προτιμότερο να παίζουν σε 60 ή ακόμα και 30 αλλά σταθερά παρά να ανεβοκατεβαίνουν διαρκώς
Άβαταρ μέλους
By dimik
#333452


:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#335446 Έχει πάρει κανείς Oculus?

Το έχουν στο Πλαίσιο της Μεταμόφωσης στημένο σε υπολογιστή για δοκιμή.

Στα θετικά:
-Η απόκριση στην κίνηση του κεφαλιού είναι απίστευτη, ανταποκρίνεται ακόμα και στην πιό ανεπαίσθητη κίνηση, είτε μπρός πίσω, πλάγια, περιστροφικά κτλ.
Είναι ακριβώς όπως θα εβλεπες αν είσουν μέσα στο παιχνίδι. Ούτε καθυστερήσεις, ουτε τίποτα.

- Το 3d effect είναι καί πολύ αληθοφανές, και ξεκούραστο στο μάτι. Καμία σχέση με τις τηλεοράσεις 3d, οπου και κουράζουν τα μάτια, αλλά και τα αντικείμενα δέν φαίνονται ακριβώς 3d.


Αρνητικά:

-Οι οθόνες έχουν κάτι σαν φακό fresnel μπροστά τους και αυτό κάνει την εικόνα να φαίνεται σαν πιξελαρισμένη. Βέβαια δέν ξέρω αν ήταν κάποιο απο τα dev kits ή το οριστικό μοντέλο προς πώληση.

Γενικά με ψήνει, αλλά όχι και τόσο πολύ. Αυτό που με προβληματίζει, πέρα απο την τσιμπημένη τιμή είναι τί παιχνίδια θα βγούν για αυτό. Στα demo φαίνεται ωραίο, αν όμως δέν βγούν παιχνίδια που να εκμεταλεύονται σωστά τις δυνατότητες του θα πάει άκλαφτο πιστεύω.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#335461 Chriiiiiiiiiiiiiis :s_shout :s_shout :s_shout

Άβαταρ μέλους
By Chris
#335466 Τωρα αυτος το παιζει καλα ας πουμε?

Βγαλτο μωρη naughty dog σε pc να παρω το collectible remastered editor's goty edition :s_devil :s_devil :s_devil

@ fubar, τα ιδια εχω διαπιστωσει απο την ενασχοληση με cardboard εδω και μερικους μηνες. Απολυτη ακριβεια στην αποκριση, αλλα και πιξελιασμα. Θεωρουσα πως το oculus θα ειχε μεγαλυτερη αναλυση και θα το απεφευγε, αλλα τωρα διαπιστωνω πως ειναι ακομα χαμηλοτερο. Σωστοτερα σχεδιασμενο ομως φανταζομαι για τη συγκεκριμενη δουλεια. G4: 1440x1280, oculus: 1080x1200. Στο καθε ματι αυτα. Νομιζω ο λογος ειναι κυριως πως οι φακοι ειναι μεγεθυντικοι, οποτε σε συνδυασμο με την πολυ μικρη αποσταση δε γινεται να μην δεις τα πιξελ. Σε καθε περιπτωση, θελω να το δοκιμασω, αλλα θεωρω πως δεν αξιζει τα χρηματα του. Με ενα καλο cardboard και streaming απο το pc μαλλον κανεις το 90% αυτων που κανει το oculus με ενα πολυ μικρο κλασμα του κοστους.
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#335473
Chris έγραψε:@ fubar, τα ιδια εχω διαπιστωσει απο την ενασχοληση με cardboard εδω και μερικους μηνες. Απολυτη ακριβεια στην αποκριση, αλλα και πιξελιασμα. Θεωρουσα πως το oculus θα ειχε μεγαλυτερη αναλυση και θα το απεφευγε, αλλα τωρα διαπιστωνω πως ειναι ακομα χαμηλοτερο. Σωστοτερα σχεδιασμενο ομως φανταζομαι για τη συγκεκριμενη δουλεια. G4: 1440x1280, oculus: 1080x1200. Στο καθε ματι αυτα. Νομιζω ο λογος ειναι κυριως πως οι φακοι ειναι μεγεθυντικοι, οποτε σε συνδυασμο με την πολυ μικρη αποσταση δε γινεται να μην δεις τα πιξελ. Σε καθε περιπτωση, θελω να το δοκιμασω, αλλα θεωρω πως δεν αξιζει τα χρηματα του. Με ενα καλο cardboard και streaming απο το pc μαλλον κανεις το 90% αυτων που κανει το oculus με ενα πολυ μικρο κλασμα του κοστους.



Δέν έβλεπα ακριβώς πιξέλιασμα, έβλεπα τις λεπτές γραμμές του fresnel.

Επιφυλάσσομαι όμως γιατι το συγκεκριμένο που δοκίμασα το είχαν γεμίσει και δαχτυλιές. Αν ήταν καθαρό μπορεί να ήταν πολύ καλύτερο το αποτέλεσμα.