Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#351654 Η ζάχαρη στον καφέ και εφόσον δεν τρως γλυκά δεν είναι τόοοοσο κακό, δλδ 30 θερμίδες η κουταλιά, με 3 καφέδες της 1ας κουταλιάς είσαι στις 90 θερμίδες, μικρό το κακό.

Το θέμα είναι η διατροφή/δίαιτα να είναι προσαρμοσμένη στα θέλω σου ώστε να μπορείς να την ακολουθήσεις για μεγάλο χρονικό διάστημα. Το να σιχτιρίζεις κάθε φορά που υποτίθεται πρέπει να απολαύσεις έναν καφέ είναι εγγύηση ότι σε λίγο καιρό θα γυρίσεις στις παλιές συνήθειες.

btw 1,4kg κάτω από τις 4-1 που ξεκίνησα να ακολουθώ κατά γράμμα την δίαιτα του διαιτολόγου. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#351659 @dimik
Εγώ το έγραψα για να τονίσω ότι ενώ μπορώ να φάω περισσότερα γλυκά από όλους εσάς , την αίσθηση γλυκας στον καφέ (έστω κ ενός κοκκου ζάχαρης) δεν την μπορώ...Οι θερμίδες λίγο το κακό..
Άβαταρ μέλους
By dimik
#351661
gianik έγραψε:@dimik
Εγώ το έγραψα για να τονίσω ότι ενώ μπορώ να φάω περισσότερα γλυκά από όλους εσάς , την αίσθηση γλυκας στον καφέ (έστω κ ενός κοκκου ζάχαρης) δεν την μπορώ...Οι θερμίδες λίγο το κακό..


Δεν το είπα για σένα :s_smile για τον Dimitris_P που προσπαθεί με το ζόρι να πιεί σκέτο, φυσικά υπάρχουν άνθρωποι που τον προτιμούν έτσι, κι εγώ το εσπρέσο όταν είναι πάρα πολύ καλός σκέτο τον πίνω.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#351672
gianik έγραψε:Ενώ απο γλυκά μπορώ στην καθισια μου να φάω 1 ταψί γαλακτομπούρεκο +1 μπολ προφιτερόλ , αν στον καφέ , μου ρίξεις έναν κόκκο ζάχαρης δεν μπορώ να τον πιω...


Ακριβώς το ίδιο και γω.
Το καταλαβαίνω αμέσως έστω και ελάχιστη να έχει μέσα.
Ότι καφές και να είναι.

gianik έγραψε:Εγώ το έγραψα για να τονίσω ότι ενώ μπορώ να φάω περισσότερα γλυκά από όλους εσάς

Ωπ αυτό είναι τολμηρή δήλωση....
Άβαταρ μέλους
By gianik
#351673 @kovathe
Βάζω στοίχημα το σπίτι μου....
Αστο , μην προσπαθήσεις καν..
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#351691 βάζω στοίχημα ότι δε μπορώ να φάω πολλά γλυκά

τρώω το πολύ 3-4 φορές το μήνα κάποιο γλυκό και κυρίως με νοιάζει η σοκολάτα όχι η ζάχαρη ή τα λοιπά γλυκίσματα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#351698 Αμα γινει διαγωνισμος γλυκων kovathe vs giannik με ρεφερι Γκεακο, θα ειναι σα να κανουν διαγωνισμο 3ποντων Τεοντοσιτς με Σπανουλη και κερδισει ο Λαμονικα! :shifty:

<+
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#351702 Μπορώ να φάω χωρίς τύψεις ένα ταψί cheesecake.
Τούρτες, πάστες κλπ έτσι κι έτσι (εξαρτάται βασικά).
(όλα) τα σιροπιαστά ούτε που θα γυρίσω να τα κοιτάξω...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#351705 Δεν μπορώ να φάω ένα πράγμα πολύ, μπορώ όμως να φάω τεράστια ποικιλία, δώσε μου τραπέζι με πολλούς μεζέδες και κάνω χαμό ή πρώτο, δεύτερο, τρίτο, επιδόρπιο τα εξαφανίζω όλα χωρίς να μείνει τίποτα στο πιάτο.
Βασικά είμαι fan της ποικιλίας, όσο πιο πολλές γεύσεις τόσο περισσότερο τρώω.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#351716 +1

Έφτιαξα ένα μίνι μπουφέ γλυκών ανήμερα Χριστουγέννων άλλο πράμα. Όλοι τρώγανε σε μικρό πιάτο εγώ είχα πάρει το ταψί και το είχα τιγκάρει απο άκρη σ' άκρη. :eat:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#428253 Επειδή έχω αρχίσει και ξεφεύγω πάλι (104.. :innocent: ) , κλείσθηκε το ραντεβού με την αγαπημένη μου διαιτολόγο ...
στόχος να φτάσω τα 90 και να παίζω κάπου εκεί +-2 κg.... :oops: