Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#341161
bibendum έγραψε:και παραδιπλα η Μυγδαλια το χωριο του μεγαλου Ευαγγελου

και παραδίπλα το Λευκάσιο το χωριό του μεγάλου Qsis :shifty:

γιατί αν και παραθαλάσσιος τύπος στη καταγωγή είμαι βουνίσιος
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#343871 Ολοκαίνουριο wine bar με ιταλική εσάνς στην Τρούμπα στον Πειραιά.
Appaloosa λέγεται. Είχε live jazz στυλ μουσική με σόλο και πιάνο.


Εικόνα

25€ η λευκή Βίβλια Χώρα,
10€ η ποικιλία αλλαντικών,
5.40€ ψωμί με μπολ ελαιόλαδο και ελιές.

Λίγο πιο σιγά τη μουσική θα ήθελα. Μιας εβδομάδας είναι το μαγαζί στον ημιυπόγειο χώρο. Πας για συζήτηση, όχι να κουφαθείς.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#343881
gianik έγραψε:Αυτη η ποικιλια στην φωτο 10€;;;;


Αυτό ήταν το θετικό.
Το 5.40 για ψωμί και 4 θρούμπες ήταν ληστεία όμως.
Και αυτό επιδή το κορίτσι ζήτησε κριτσινάκι για να φάει το ροκφόρ και δεν είχαν, αλλά δεν είχαν.

Είδα λίγο και τον υπόλοιπο κατάλογο. Στα 18 ευρώ είχε το T-bone πχ.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#343882 :eat:
Κανονισε μετα του Αη Γιαννιου συναντηση.
Φερνεις Geako ,φερνω G6969.... :metalo:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#343885
gianik έγραψε:Αυτη η ποικιλια στην φωτο 10€;;;;


5.40€ ψωμί με μπολ ελαιόλαδο και ελιές.


:s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic



Λοιπον. ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΥΣΣΕ.


ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΩ!!!!


http://www.olivemagazine.gr/%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%AC%CE%B6/%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CE%B6%CE%B9%CE%AC/%CF%84%CE%BF-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%BF-olive-oil-bar-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B5%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CF%82/

GAEA


6554347764547 χρονια μπροστα. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By 224v
#343890
g8777 έγραψε:
gianik έγραψε:Αυτη η ποικιλια στην φωτο 10€;;;;


5.40€ ψωμί με μπολ ελαιόλαδο και ελιές.


:s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic



Λοιπον. ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΥΣΣΕ.


ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΩ!!!!


http://www.olivemagazine.gr/%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%AC%CE%B6/%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CE%B6%CE%B9%CE%AC/%CF%84%CE%BF-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%BF-olive-oil-bar-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B5%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CF%82/

GAEA


6554347764547 χρονια μπροστα. :s_bye


Περασα απο εκει προχτες, και τρελλαθηκα, στο ισογειο ειχε συγκροτημα live με υπεροχη τραγουδιστρια.... εμφανιση μεσοπολεμου...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#347553
bill33 έγραψε:
Scotch έγραψε:Δεχόμεθα γαστρονομικές προτάσεις για Βυτίνα, Λεβίδι και τη γύρω περιοχή :shifty: (και Τρίπολη).
Χθες δοκιμάστηκαν τα κόκκινα πιθάρια στη Βυτίνα. Απόλυτα ικανοποιημένος από το χωριάτικο λουκάνικο, τη γίδα βραστή, το μοσχαράκι με τις χυλοπίτες και τα συνοδευτικά (κολοκυθάκια, τζατζίκι, ψωμί, κλπ).

< >

Προσοχή στον πάγο!!!!!!!!Εκει που δεν το περιμένεις είναι παγωμένο το οδόστρωμα.Ειδικά όπου είναι ανήλιαγο.

Εχεις όρεξη να πας μέχρι τα Μαζέικα (Κλειτορία); Φτιάχνουν καταπληκτικά σουβλάκια στην πλατεία και έχει πολύ ωραίο περιβάλλον το χωριό.Εχω πρόταση και για χασάπικο αν ενδιαφέρει ,Φάρμα Βελονάς.
Το Λάθος δεν το έχω δει ανοιχτό ,και περνάω πολύ συχνά απο εκεί,τελευταία φορά την Κυριακή που πέρασα και απο Ζάτουνα που αναφέρθηκε(πήγαινα στον Βλόγγο).Εκεί έχει δύο ταβέρνες ,Ου μπλέξεις και ταβέρνα Ζάτουνα.Καλές δείχνουν και είχαν κόσμο την Κυριακή.
Πριν το Λάθος είναι τα Φιλέματα .Κουραμπιέδες,σιροπιαστά κλπ πολύ καλά!!! :eat: :eat: Ο ίδιος έχει και το Εν Δημητσάνη που είναι ξενώνας στην είσοδο της Δημητσάνας.
Στην Βυτίνα δοκίμασε και στο Κουτούκι του Γιάννη,έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
Για εκδρομή δοκίμασε και προς Ράφτη ή προς Στεμνίτσα.Αρκεί να μην σας πειράζουν οι στροφές,ισχύει για όλη την περιοχή!!
Στην Τρίπολη Πεινακοθήκη,μεγάλες μερίδες και καλές τιμές.
Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα το αναφέρω.

http://www.olivemagazine.gr/%CE%B3%CE%B ... %81%CF%84/
Αν και το ότι λέει για γουρνοπούλα στον Κώστα στο Λεβίδι μου τα χαλάει πολύ.Πρέπει να έχει την λιγότερο καλή (για να το θέσω ευγενικά ) στην περιοχή.Λεβίδι εμπιστευόμαστε Κουμπούρη αν και πλέον χτυπάει στο ψαχνό με τις τιμές του.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#347565
bill33 έγραψε:
bill33 έγραψε:
Scotch έγραψε:Δεχόμεθα γαστρονομικές προτάσεις για Βυτίνα, Λεβίδι και τη γύρω περιοχή :shifty: (και Τρίπολη).
Χθες δοκιμάστηκαν τα κόκκινα πιθάρια στη Βυτίνα. Απόλυτα ικανοποιημένος από το χωριάτικο λουκάνικο, τη γίδα βραστή, το μοσχαράκι με τις χυλοπίτες και τα συνοδευτικά (κολοκυθάκια, τζατζίκι, ψωμί, κλπ).

< >

Προσοχή στον πάγο!!!!!!!!Εκει που δεν το περιμένεις είναι παγωμένο το οδόστρωμα.Ειδικά όπου είναι ανήλιαγο.

Εχεις όρεξη να πας μέχρι τα Μαζέικα (Κλειτορία); Φτιάχνουν καταπληκτικά σουβλάκια στην πλατεία και έχει πολύ ωραίο περιβάλλον το χωριό.Εχω πρόταση και για χασάπικο αν ενδιαφέρει ,Φάρμα Βελονάς.
Το Λάθος δεν το έχω δει ανοιχτό ,και περνάω πολύ συχνά απο εκεί,τελευταία φορά την Κυριακή που πέρασα και απο Ζάτουνα που αναφέρθηκε(πήγαινα στον Βλόγγο).Εκεί έχει δύο ταβέρνες ,Ου μπλέξεις και ταβέρνα Ζάτουνα.Καλές δείχνουν και είχαν κόσμο την Κυριακή.
Πριν το Λάθος είναι τα Φιλέματα .Κουραμπιέδες,σιροπιαστά κλπ πολύ καλά!!! :eat: :eat: Ο ίδιος έχει και το Εν Δημητσάνη που είναι ξενώνας στην είσοδο της Δημητσάνας.
Στην Βυτίνα δοκίμασε και στο Κουτούκι του Γιάννη,έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
Για εκδρομή δοκίμασε και προς Ράφτη ή προς Στεμνίτσα.Αρκεί να μην σας πειράζουν οι στροφές,ισχύει για όλη την περιοχή!!
Στην Τρίπολη Πεινακοθήκη,μεγάλες μερίδες και καλές τιμές.
Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα το αναφέρω.

http://www.olivemagazine.gr/%CE%B3%CE%B ... %81%CF%84/
Αν και το ότι λέει για γουρνοπούλα στον Κώστα στο Λεβίδι μου τα χαλάει πολύ.Πρέπει να έχει την λιγότερο καλή (για να το θέσω ευγενικά ) στην περιοχή.Λεβίδι εμπιστευόμαστε Κουμπούρη αν και πλέον χτυπάει στο ψαχνό με τις τιμές του.

Ζέρζοβα στη Παναγιά ...Mε διαφορά το καλύτερο που έχω φάει στη περιοχή....
Απο πιο mainstream στη Βυτίνα ξεχώρισα τη Κληματαριά.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#355516 https://www.burgerjoint.gr/
Μάλλον το καλύτερο delivery burger που έχω δοκιμάσει αθήνα :thumbsup: .
Και σαφώς από τα αρκετά καλά και μεταξύ των μη-deliverable.

Bonus:
Εικόνα
διαλέγεις και ψήσιμο, το οποίο σέβονται :eat:

Κάτι simply και κάτι τέτοια απλά πήραν αυτόματα πούλο. :s_bye