Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#34198 Όχι ρε φίλε..

μασουλούσα κάτι πλάστικ φαντάστικ που είχε μείνει στο ψυγείο καιρό, κάτι σαν λιντλ-ο-σοκολατο-γκοφρετο-σνακ κατασκεύασμα και άρχισε κάτι να λιώνει κάνοντας κριτς κρατς από μόνο του στο στόμα μου.

Σε γεύση κοκακόλα, φράουλα κτλ

Εικόνα

Με τέτοιες |λογοκρισία| που τρώγαμε στα 8 10 μας ή θα κάναμε κ γαμώ τα ανοσοποιητικά ή θα ψοφήσουμε στα 40 μας. :lol: :lol: :yahoo: :yahoo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#41858 Αναλαμπή στον καφέ των Σαλονικιών.

Το τηλεπαιχνίδι με τους καλεσμένους κ ένα πιτσιρίκι, νομίζω ονόματι Ορέστης, που βαρούσε βολές σα δαιμονισμένο.

"Χρυσή Κάρτα"
Άβαταρ μέλους
By JBT
#41904 "χύνω τα νερά"
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#58436 περιμενα τουλαχιστον εισητηρια απο ΟΑΣΘ και αποδειξη μπουγατσατζιδικου απο τοτε, το '01, στη Γαμβετα
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#162014

Τι έχουμε ζήσει ρε γμτ... :metalo:
Για να θυμόμαστε οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι.
Άβαταρ μέλους
By otso
#187467 ΜΕ αφορμη τα ποστ του γκεακου που ειναι συγκινητικα και με μια φλασια που μου ηρθε σημερα στην χαλκιδα θα ηθελα να δημιουργησω το παρον τοπικ γιατι δεν θυμαμαι να εχουμε κατι αντιστοιχο.
για μενα τωρα .
περπατουσα σημερα με τον γιο μου στην παραλια στην χαλκιδα , σε εναν πεζοδρομο γεματο απο νεαροκοσμο στο υψος του ξενοδοχειου Lucy (θυμαστε την ταινια με τον Βεγγο;) και γυρισα και κοιταξα ασυναισθητα το καστρο του καραμπαμπα πανω στον λοφο στην αριστερη πλευρα . ο ιστος και η σημαια παντα εκει να κυματιζει στο ελαφρυ πρωινο αερακι που κατεβαινε τον ευβοικο.
και τοτε χαθηκε η πραγματικοτητα και ο κοσμος γυρω μου πλημυρισα απο εικονες μιας αλλης εποχης ακομη και οσμες και γευσεις και ειδα τον εαυτο μου παρατηρητη ανεξαρτητο στο χρονο να κοιταζει ενα αγορι λιγα μετρα μακρυα του , που ειχε ανεβει στον ιστο ενω γυρω ενα πολυβουο πληθος απο παιδια σχολειου που ειχαν παει εκδρομη, να εχει ανεβει ψηλα για να δει πιο μακρυα απολους , να δει πραγματα που οι αλλοι δεν θα εβλεπαν ποτε και να μυρισει τον πιο ψηλα αερα που πιστευε οτι ηταν αλλιωτικος. χαρουμενος πιο ψηλα απ ολους με ενα εγωισμο απεριοριστο και μια πιστη οτι αυτος θα τα καταφερει καλυτερα απ ολους , οτι μια μερα ολοι θα μιλανε γι αυτον , οτι θα φτασει πολυ μακρια και ολος ο κοσμος θα γινει δικος του.
συνηλθα εσκυψα ακομη πιο πολυ τους ωμους και το κεφαλι και προχωρησα βιαστικα γερος εγω αναμεσα στα ονειρα των νεων παιδιων.
Άβαταρ μέλους
By otso
#187725 ευχαριστω Dimitris_P , το θυμομουν και εβαλα την λεξη βαρταλαμιδι στο ψαχτηρι και δεν μου εβγαλε τιποτα, οποτε θεωρησα οτι ηταν απο το αλλο φορουμ.
παρακαλω τους μοντ να το βαλουν στη σωστη θεση.
Άβαταρ μέλους
By otso
#187748 eυχαριστω γκεακος, πες μας καμμια φαση απο την ιστορια σου ,ολο για φαγαδικα και στασεις λεωφορειων, μιλα μας για αλλες στασεις, καρεκλατο κανατε; μουλαρατο; σφηνωτο παξιμαδοτο βιδωτο;περιποιηση ειχε;