Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#859527
otso έγραψε:Παντως εγω αν μου ειχαν φερει παππά διπλα χειρουργειο δεν εμπαινα .
Που καταντησε η Ελλαδα , παλια αν εβλεπαν παππα οι κυνηγοι προτου φυγουν για κυνηγι τους πυροβολαγαν
Ασε που ολος ο ανδρικος πλυθυσμος οταν εβλεπε παππα επιανε @@ του .


g8777 έγραψε:Ακόμα το κάνουμε. :iconcool:

Το θέμα είναι ότι τώρα πρέπει να τα έχουμε μόνιμα πιασμένα , έναν παππά :shifty: ή κάποιον Άδωνι θα τον πετύχουμε όπως καί να έχει.


Ωρε παιδες, με ενα π γραφεται ο παπας ή ιερεας και δεν τρεχει καστανο αν πιαστε τα @@ σας οταν τον δειτε

Αν τα πιασετε ενω δειτε παππα ομως, το μικροτερο σου προβλημα otso θα ειναι πως να φωναζεις τον σαβουρογαμη φιλο σου ή αν εχει ρανταρ και που g8777 μου :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By otso
#859531 Χαιρομαι που η ελληνικη επαρχια τηρει και εχει ψηλα τις παραδοσεις . Οι φλωροι της Αθηνας εχους αλλοτριωθει εντελως ξεχασαν την καταγωγη τους απ την ηρωικη τραχανοπλαγια .
Μπραβο g ωραιο σαιτ , δεν βρισκω ομως κατι αντιστοιχο της πετσετας που ειχαν τα παλια χρονια τα εργαζομενα κοριτσια και την εδεναν στην βαση του ανδρικου μοριου σαυτους που την ειχαν μεγαλη , ωστε να εισερχεται μικροτερο μηκος. Ο ΝΠ θα ξερει εκει στην γειτονια του στην οδο ΤΖΩΡΤΖ στην Μαρινα .
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#860540 Άρνολντ Σβαρτζενέγκερ: Υποβλήθηκε σε επέμβαση ανοιχτής καρδιάς – «Έγινα λίγο περισσότερο μηχανή, έβαλα βηματοδότη»
https://www.msn.com/el-gr/news/other/%C ... 4b90&ei=13
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#860852 Τιστομπουτσο γινεται? :help:

Δεδομενα:
- Αιματολογικες σκατα.
- Καρδιογραφημα δεν εδειξε κατι περιεργο.
- Τεστ κοπωσεως σκατα *
- Αξονικη στεφανιογραφια σε πρωτη οψη καλα (αναμενονται τα αποτελεσματα).
- Αξονικη τομογραφια δειχνει οτι ειμαι βαρυς καπνιστης, αλλα μου ειπε οτι δε βλεπει κανεναν ογκο και οτι δεν ειναι και τα χειροτερα πνευμονια που εχει δει.

Απο το τελος του Νοεμβρη μεχρι τωρα που προσεχω λιγο, εχω χασει 14 κιλα. Απο τη μια χαιρομαι που πεσαν τα κιλα, αλλα πεσαν τοσο ευκολα που δεν ξερω αν πρεπει να αγχωνομαι. Βασικα το κουφο ειναι οτι δεν πειναω καν οσο παλια. Δηλαδη δεν ειναι πλεον οτι κρατιεμαι να μη φαω σαν το μπουστη ή να μην φαω καμια σοκολατα σε σχημα τουβλου οπως εκανα παλια. Απλα δεν εχω τοση ορεξη για φαι πλεον. Επειδη εκλεισε το στομαχι μου? Επειδη εχω χεστει απο το φοβο μου? Αη χεβ νο φακινγκ αηντια :s_dunno

* Νταξ, οτι ειμαι μια αγυμναστη κουραδομηχανη το ξεραμε. Αλλα δεν ξερω αν εκανε καλα το τεστ κοπωσεως η αλλη η μαλακω. Πριν ξεκινησουμε της το ειπα οτι δουλευει σε ψηλες στροφες το μοτορι μου και οτι τους 100 παλμους τους εχω για πασατεμπο ακομα κι αν καθομαι χαλαρος στον καναπε. Ξεκιναει λοιπον το τεστ και σε χρονο ντετε αρχιζω να βαραω 160αρια. Μετα αρχισε να τον ανηφοριζει λιγο το διαδρομο και να το δυσκολευει, αλλα εγω δε συνεχισα να ανεβαζω στροφες. Εκει σταθερος γυρω στις 160 επαιζα, οπως ημουνα απο το ξεκινημα.
Με σταματαει και οταν τη ρωτησα πως πηγα, μου λεει "για 50 χρονωνε ανθρωπος, 5 λεπτα που εκανες δεν ειναι και καλα".
Και τι με σταματησες μωρη μαλακω στο 5λεπτο? Ειχα λαχανιασει φυσικα, αλλα δεν αισθανομουνα και σκασμενος την ωρα που με σταματησε. Διαχειρηση ελαστικων εκανα για να εχουνε ψωμακι και να κανω την επιθεση μου στους τελευταιους γυρους :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#860855 Στο τελευταιο :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#860856 Σε σταματησε γιατι εβλεπε παλμους, πιεση και κατι δεν ηταν καλο

Το τεστ κοπωσεως ειναι δεκα λεπτα, σε σταματουν οταν περασεις εναν αριθμο σφυξεων ή αρτηριακης πιεσης.


Ξεκινα περπατημα Γιωργη, κοψε τσιγαρο χθες, συνεχισε την διατροφη και σε 6 μηνες θα το περασεις αερα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#860857 Απο τα 98.3 κιλα στο τελος Νοεμβρη επεσα στα 84.6 κιλα. Στοχος τα 73. Παλι. Οπως παλια :s_yes

Τα 73 ηταν ο στοχος μου οταν ημουνα 16 χρονωνε και ετρεχα στα καρτ. Τοσα ηταν τα κιλα ωστε να ειμαι κοντα στο ελαχιστο συνολικο επιτρεπτο βαρος καρτ+οδηγος. Ολοι οι αλλοι οδηγοι ηταν κατι μισοριξιες που βαζανε βαρη για να πιασουν το ελαχιστο βαρος (και μαλιστα σε σημειο που εφτιαχνε το ζυγισμα του καρτ κατα το δοκουν) και εγω ψομολυσσαγα για να μην εχω χαντικαπ και τους χαριζω δεκατακια. Αν και ειχα το περιθωριο να τους χαρισω λιγα δεκατακια και να παραμεινω ταχυτερος τους :shifty:

Εικόνα

Μωρη κουφαλα Ναντο εμπνευση εισαι. Οσο σε βλεπω μεσα στις πιστες, αισθανομαι οτι δε με πηραν τα χρονια κι ακομα ελπιζω να κανω καριερα στην Φ1 :metalo:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#860859
PaNick67 έγραψε:Σε σταματησε γιατι εβλεπε παλμους, πιεση και κατι δεν ηταν καλο

Το τεστ κοπωσεως ειναι δεκα λεπτα, σε σταματουν οταν περασεις εναν αριθμο σφυξεων ή αρτηριακης πιεσης.

Ξεκινα περπατημα Γιωργη, κοψε τσιγαρο χθες, συνεχισε την διατροφη και σε 6 μηνες θα το περασεις αερα


Δεν ξερω ρε φιλε... Μου επαιρνε την πιεση καθε λιγο και μου ειπε οτι δεν ειχα θεμα. Στη διαγνωση εγραψε ενα "υποπτα αποτελεσματα" που μεχρι και στον καρδιολογο φανηκε μπακαλιστικη αυτη η λεξη σαν πορισμα.

Το τσιγαρο (το οποιο μολις εσβησα :shifty: ) ειναι σα να το εχω κοψει ηδη. Εχω πεισει το μυαλο μου οτι θα το κοψω και αν καρφωθει κατι στο μυαλο μου, ειναι σα να εχει γινει ηδη. Σε κατι τετοια εχω τρομερη αυτοπεποιθηση γιατι δε γουσταρω να χανω απο κανεναν, ουτε καν απο τον ιδιο μου τον εαυτο.

Απλα φοβαμαι μην αρχισω να βαζω κιλα παλι ρε γμτ. Οποτε το πλανο ειναι αυτο που ειπες. Να το σταματησω και την ιδια μερα να ξεκινησω περπατημα μπας και καταφερω να μη βαλω κιλα παλι.

Σκεφτομαι να συνεχισω ετσι μεχρι το πασχα να χασω μερικα κιλα ακομα και μετα το κοβω. Μακαρι να ειναι καλα μεχρι τοτε ο πατερας μου που εχω να τον δω καιρο, να κανουμε παρεα τα τελευταια τσιγαρακια μου :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#860867 Αν τρως τόμαχοκ και χάνεις κιλά κάτι δεν πάει καλά.Βέβαια αν τρως πρωτείνη με σαλάτα θα συντηρείς μύες και θα χάνεις λίπος, ακόμα και χωρίς άσκηση, αλλά υπολόγιζε περίπου 1 κιλό την εβδομάδα.

Πόσο είσαι;
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#860871 Τελικά ο πατέρας μου έφυγε μέσα στο νοσοκομείο . Για πνευμονία μπήκαμε και κολησε χίλια δυο βακτήρια εκεί μέσα

Οπότε πνευμονια συνα βακτήρια συν 6 βδομάδες πάνω από 7 διαφορετικές αντιβιωσεις συν βακτήρια στα ούρα και στο έντερο ....ε πόσο να αντέξει ο οργανισμός του .........
Χαμηλός αιματοκρίτης χάλια ηλεκτρολυτικά πάνω κάτω τα λευκά και η CRP .......


< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#860875 να ζησεις να τον θυμασαι Αχιλλεα.