Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#343666
dimitrisB έγραψε:Βρε να πάρει , και είπα να το ματαδιευκρινήσω στο προηγούμενο ποστ, αλλά το "έσβησα"!

Πέραν των 380 €, δεν διατίθεται ούτε 1 € επιπλέον! :rtfm:
Τοσα χρόνια γράφω, ακόμα δεν καταλάβατε κατά πόσον "ακριβολογώ" .... :oops:

Τότε η απλή φτάνει και περισσεύει

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#343667
KiloMeater έγραψε:Καθώς δεν έχω καφετιέρα σπίτι Αθήνα πλέον, βγαίνω στη γειτονιά. Δοκιμάζω από τα coffee island μιας και έχει ανοίξει ένα δίπλα.... Κακό δεν το λες αλλά δε μου φάνηκε κάτι ψαγμένο που θέλουν να παρουσιάσουν
Τουλάχιστον είναι καλύτερος από τα melange :-(

Σήμερα διάβαζα ότι άνοιξαν και Λονδίνο, εδώ πάντως είναι από τους λίγους καφέδες σε αποδεκτά επίπεδα. Οι επόμενοι είναι μικροί roasters από Ελλάδα που έχουν ανοίξει μαγαζιά εδώ με specialty καφέδες οι οποίοι όμως δεν κάνουν delivery.

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#343929 Σαπουναδα το αφρογαλο. Με φλυτζανακι Illy δεν θα συνεβαινε ποτε αυτο. Τεσπα, καλα ειναι και αυτα που πηρες για καποιον που δεν θελει να μαθει πολλα πολλα για τον καλο εσπρεσσο/καπουσινο.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#343930 Εικόνα

Είπα να ρίξω το επίπεδο σήμερα με φραπεδούμπα (εννοείται πως τα παγάκια κρακαλάνε) :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#343932 Μore like χικστερ, εβίβα τις άγκυρες!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#343993
Giuseppe Busso έγραψε:Απαπαπα σαπουνάδα. Τουλάχιστον από γεύση είναι καλός;


Τον έκοψα πιο ψιλό σήμερα, φαινομενικά καλή βγήκε η εκχύλιση, αλλά έχει ακόμα αδύναμο σώμα. Προφανώς και είναι ο καφές.

Εντύπωση μου έκανε το bodum που διατηρούσε υψηλά την θερμοκρασία του καφέ μετά από ώρα, ενώ στο πορσελάνινο φλυτζάνι ακόμα και ζεσταμένο πριν κρύωνε μετά από λίγο. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#344060

Και χρόνια πολλά :inlove:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#344078
drdino έγραψε:Εικόνα

Είπα να ρίξω το επίπεδο σήμερα με φραπεδούμπα (εννοείται πως τα παγάκια κρακαλάνε) :lol:

Μπραβο.
Τα τσιγαρα δεν βλεπω.