Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#371073
pik. έγραψε:
fubar.gr έγραψε:Ψάχνω καινουριο κινητό μέχρι 200-250 ευρώ.

Μάλλον κάποιο απο τα κινέζικα (Xiaomi, Huawei, Meizu κτλ), αλλά ποιό?

Ζητούμενα: Μέγεθος όχι πάνω απο 5", καλή και γρήγορη κάμερα, δακτυλικό αποτύπωμα.

Χωρητικότητα δέν με νοιάζει να έχει μεγάλη, το τωρινό μου με 16GB με καλύπτει πλήρως

Καμια πρόταση?

ΗΤC A9 σε τιμουλα χωμα



Pik σε παρακολουθώ καιρό , υποστηρίζεις με σθένος τα HTC.Δωσε λίγο ένα review...
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#371081
pik. έγραψε:
fubar.gr έγραψε:Ψάχνω καινουριο κινητό μέχρι 200-250 ευρώ.

Μάλλον κάποιο απο τα κινέζικα (Xiaomi, Huawei, Meizu κτλ), αλλά ποιό?

Ζητούμενα: Μέγεθος όχι πάνω απο 5", καλή και γρήγορη κάμερα, δακτυλικό αποτύπωμα.

Χωρητικότητα δέν με νοιάζει να έχει μεγάλη, το τωρινό μου με 16GB με καλύπτει πλήρως

Καμια πρόταση?

ΗΤC A9 σε τιμουλα χωμα

2150mah? Ρε. Ρε.

< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#371092 Μπορεί να ειμαι άσχετος , όμως φαντάζομαι ότι μόνο το νούμερο κάθε αυτό δεν λέει τπτ...Δλδ το xiaomi με 4.000 mah έχει ακριβώς 2πλασια απόδοση; Δεν παίζουν ρολο καθόλου ο επεξεργαστής; Η οθόνη;
Άβαταρ μέλους
By pik.
#371096
JasonLouk έγραψε:
pik. έγραψε:
fubar.gr έγραψε:Ψάχνω καινουριο κινητό μέχρι 200-250 ευρώ.

Μάλλον κάποιο απο τα κινέζικα (Xiaomi, Huawei, Meizu κτλ), αλλά ποιό?

Ζητούμενα: Μέγεθος όχι πάνω απο 5", καλή και γρήγορη κάμερα, δακτυλικό αποτύπωμα.

Χωρητικότητα δέν με νοιάζει να έχει μεγάλη, το τωρινό μου με 16GB με καλύπτει πλήρως

Καμια πρόταση?

ΗΤC A9 σε τιμουλα χωμα

2150mah? Ρε. Ρε.

< >

ο φιλος δεν μιλησε για αυτονομια.
και παλι ομως βγαζει 3 ωρες kai βαλε οθονη αποκλειστικα σε 4g με σκληρη χρηση αλλιως εχω δει και 6 ωρες οθονη σε wifi. :)
ομως σαν αισθηση,λειτουργικο,οθονη,ποιοτητα,καμερα,και αποτυπωμα μαλλον ειναι ανωτερο απο ολα τα κινεζικα.
Για να μην μιλησω για το σημα wifiκαι 4g που ειναι κορυφαιο.

βεβαια υπαρχουν και άλλα κινητα της HTC σε αυτην την κατηγορια πλεον
Άβαταρ μέλους
By alexm
#371100 Τα HTC είναι τα Saab των smartphone. Έχουν το κάτι, που αν δεν είσαι ιδιοκτήτης ενος, δεν το καταλαβαίνεις.

Σοβαρά τώρα. Επειδή είχα το 10 και πιο παλιά το m8 είναι ομορφες, ποιοτικές συσκευές με εξαιρετική υποστήριξη και λογισμικό. Σε γενικές γραμμές αποτελούν μία καλή εναλλακτική (και πανάκριβη) στη θάλασσα των s7 και iPhone.

.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#371103
gianik έγραψε:Μπορεί να ειμαι άσχετος , όμως φαντάζομαι ότι μόνο το νούμερο κάθε αυτό δεν λέει τπτ...Δλδ το xiaomi με 4.000 mah έχει ακριβώς 2πλασια απόδοση; Δεν παίζουν ρολο καθόλου ο επεξεργαστής; Η οθόνη;

υπάρχουν και τα ηλεκτρόνια που λέει ο drdino, ό,τι optimization και να κάνεις θέλει βενζίνη για να δουλέψει.
Για την ακρίβεια σε σχέση με Redmi Note 3 Pro που χει μεγαλύτερη οθόνη, ναι τρώει σκόνη
Endurance rating 46h vs Endurance rating 93h

Τα ίδια επιχειρήματα έλεγαν για το One+3 με τα 3000mAh και το 3t το έκαναν 3400mAh. :shifty:
Πλεόν επειδή όλη η αγορά πάει σε μεγαλύτερες μπαταρίες είναι λογικό να κακοφαίνεται σε πολλούς να το μπριζώνουν κάθε βράδυ. Και επειδή πέφτει η απόδοση με το γήρας της μπαταρίας κλάφτα Χαράλαμπε.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#371110 ισχυει αυτο.

παντως σημερα περιμενω το U Ultra.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#371143
Red Garland έγραψε:Τα ίδια επιχειρήματα έλεγαν για το One+3 με τα 3000mAh και το 3t το έκαναν 3400mAh. :shifty:
.


Δεν ειχαν καμια επαφη με την πραγματικοτητα οσοι τα ελεγαν αυτα για το 1+3.

Οριστε:

Εικόνα

:rtfm: :rtfm: :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#371147
:s_tongue
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#371155 Εικόνα

Συμπαθητικο αν και ακριβο γι αυτο που ειναι. Λιγο διχασμενη προσωπικοτητα επισης. Σηματα Motorola & Lenovo πανω. Branding απο τα Lidl.

<
Άβαταρ μέλους
By Mark
#371212 Έρχεται ο αδελφός μου με το S7 που έχει και μου λέει όλο κολλάει τελευταία, τώρα έχει κολλήσει και δεν κάνει τίποτα. Το πιάνω και το βλέπω σε boot loop ενώ ζεματάει. Του λέω τι έκανες πριν κολλήσει, τίποτα μου απαντάει, στο fb χάζευα. Προσπαθώ με διάφορους συνδυασμούς, και τελικά με home, vol. up και power πρέπει να μπήκε recovery. Αρχικά μου βγάζει ότι περνάει update, χωρίς να ρωτήσει τίποτα και χωρίς να επιλέξω εγώ κάτι. Σε λίγα δευτερόλεπτα ήταν στο γνωστό μενού που έχει στο recovery και επιλέγω να κάνει restart. Aμ δε... Κολλάει σε κάτι που έγραφε "verifying dm verity hash tree". Με τα πολλά με power και vol.down κατάφερα να το κάνω να σβήσει και να ανοίξει και δείχνει να είναι κάπως καλύτερα. Του είπα να πάρει ένα backup και να κάνουμε ένα reset αλλά δε θέλει. Και το κακό είναι πως είναι ναυτικός, φεύγει μεθαύριο και θα λείπει για 6 μήνες μίνιμουμ. Κακό του κεφαλιού του, εγώ το χρέος μου το έκανα...
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#371245
Anonymous Founder έγραψε:
fubar.gr έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
fubar.gr έγραψε:Παρήγγειλα ένα Xiaomi Redmi 4X, το μικρό με 2GB RAM και 16GB storage με 130 ευρώ. Θα πώ εντυπώσεις σε κανα μήνα που θα το παραλάβω!

Τσέκαρες αν είναι η International version; Έχει να κάνει με την band για το LTE αυτό. Αν υπήρχε κάποια International version, είτε αυτού, είτε κάποιου λίγο ακριβότερου, έπρεπε να την προτιμήσεις.



Απ ότι φαίνεται είναι μία έκδοση και υποστιρήζει όλες τις μπαντες LTE.

http://www.insomnia.gr/topic/638282-%CE ... n-435-soc/

Για το Note νομίζω λένε πως τις έχει, για το δικό σου δεν είμαι σίγουρος. :hmmm:


Δέν έχει τη B20, έχει όμως τις Β3 και Β7 που επίσης χρησιμοποιεί η Cosmote.

Λένε οτι στο μέλλον σχεδόν όλη η κίνηση θα μεταφερθεί στην μπάντα Β20, αλλά μέχρι τότε λογικά θα έχω αλλάξει κινητό.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#371297
pik. έγραψε:Εικόνα :whistlink:



MHN TO ΑΝΟΙΞΕΙΣ. :rtfm:

Σε 3-4 χρόνια θα εχει τετραπλασιασει την αξία, θεωρουμενο ως συλλεκτικό και ένα απο τα τελευταια κινητα της HTC!!!!