Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#369814





Υπέροχο το Huawei P10
Άβαταρ μέλους
By corsair
#369840
Giuseppe Busso έγραψε:
Υπέροχο το Huawei P10


ομπτζέξιον γιουρ ονορ!!! Ανεπαισθητη σχετικά βελτίωση απο το P9, αλλά για μενα το πρόβλημα ειναι οτι τσιγγουνεύτηκαν την μπαταρία. Την ώρα που μου εβαλε στα Mate και στα Honor 4λιτρες μπαταρίες... δεν εβαλε στην ναυ@ρχιδα της.

Και κάπως ετσι το πιθανοτερο ειναι να πάρουμε κανα Honor παρά P10. :lol:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#369846
corsair έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
Υπέροχο το Huawei P10


ομπτζέξιον γιουρ ονορ!!! Ανεπαισθητη σχετικά βελτίωση απο το P9, αλλά για μενα το πρόβλημα ειναι οτι τσιγγουνεύτηκαν την μπαταρία. Την ώρα που μου εβαλε στα Mate και στα Honor 4λιτρες μπαταρίες... δεν εβαλε στην ναυ@ρχιδα της.

Και κάπως ετσι το πιθανοτερο ειναι να πάρουμε κανα Honor παρά P10. :lol:

το εχεις πιασει στα χερια σου;
το ειχες πανω απο μια εβδομαδα για να πεις αν αντεχει η μπαταρια;
το χρησιμοποιησες σε data σε μια μερα αποκλειστικα;
που γραφεις review του sample που σου εστειλε η Huawei? :roll:

το P10 σε μια μερα με 4GB internet data αποκλειστικα ,ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε 4g,και 4 ωρες 40λεπτα οθονη κρατησε 13 ωρες περιπου με πολλες φωτογραφιες κλπ.
αρα η μπαταρια μαλλον ειναι το τελευταιο που θα πρεπει να σε προβληματισει.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#369851
pik. έγραψε:το P10 σε μια μερα με 4GB internet data αποκλειστικα ,ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε 4g,και 4 ωρες 40λεπτα οθονη κρατησε 13 ωρες περιπου με πολλες φωτογραφιες κλπ.
αρα η μπαταρια μαλλον ειναι το τελευταιο που θα πρεπει να σε προβληματισει.


Too much talking...

Μπορούσαν να βαλουν τετραλιτρες, και εφόσον υπάρχει αλλο παρόμοιο απο την Huawei με τετράλιτρη (η εστω εκει κοντα, βλεπε P10 plus) θα επιλέξω αυτό.

Το optimised το αντιλαμβάνομαι πλήρως... αλλα εγω ειμαι ο χρήστης που τα θέλει όλα και μιλώ απο την θέση του S7. Οποτε σε μια αλλαγή περιμένω να δω βελτίωση ουσιαστική.

Συμφωνουμε βεβαια στο οτι καποιος μπορει να το θελει πολυ λεπτό ή πολυ μικρο... γούστα ειναι αυτα.

ps: Αυτα τα optimisations πάντως τα ακουω και λιγο βερεσε. Δώσε μου h/w σωστο και θα δουμε στην συνέχεια τι ψαρια πιανεις.
Τελευταία επεξεργασία από corsair και 28 Φεβ 2017, 15:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#369852 Να πάρουμε ως δεδομένο ότι οι χ,y,z παραξενιές, έχουν προξενηθεί από την τελειότητα και την ολοκλήρωση του S7 Edge.
Βγήκε μάλιστα Smartphone του 2016.
Eγώ βλέπω να βγαίνει και του 2017...!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#369866 Απλά αν κάποιος είναι ευχαριστημένος με το S7, για το 2017 δεν χρειάζεται να πάει σε νέο τηλέφωνο. Έτσι όπως πάει, από χρόνο σε χρόνο δεν έχει κανένα νόημα να αλλάζεις κινητό από άποψη επιδόσεων, παρά μόνο αν το έχεις βαρεθεί και θες κάτι νέο στα χέρια σου.
Ακόμα και εγώ που έχω το Z3 ο μόνος λόγος που θα ήθελα να αλλάξω κινητό είναι να πάω σε κάποιο με πολύ καλύτερη κάμερα.

Πάντως σε θέμα desing το P10 πολύ όμορφο αλλά iphonιζει τρελά! Αυτό το μαύρο unibody είναι βαμμένο ή επεξεργασμένο το αλουμίνιο για να έχει αυτό το χρώμα. Θυμάμαι τα θέματα με το μαύρο iphone5 :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#369867
pik. έγραψε:
corsair έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
Υπέροχο το Huawei P10


ομπτζέξιον γιουρ ονορ!!! Ανεπαισθητη σχετικά βελτίωση απο το P9, αλλά για μενα το πρόβλημα ειναι οτι τσιγγουνεύτηκαν την μπαταρία. Την ώρα που μου εβαλε στα Mate και στα Honor 4λιτρες μπαταρίες... δεν εβαλε στην ναυ@ρχιδα της.

Και κάπως ετσι το πιθανοτερο ειναι να πάρουμε κανα Honor παρά P10. :lol:

το εχεις πιασει στα χερια σου;
το ειχες πανω απο μια εβδομαδα για να πεις αν αντεχει η μπαταρια;
το χρησιμοποιησες σε data σε μια μερα αποκλειστικα;
που γραφεις review του sample που σου εστειλε η Huawei? :roll:

το P10 σε μια μερα με 4GB internet data αποκλειστικα ,ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε 4g,και 4 ωρες 40λεπτα οθονη κρατησε 13 ωρες περιπου με πολλες φωτογραφιες κλπ.
αρα η μπαταρια μαλλον ειναι το τελευταιο που θα πρεπει να σε προβληματισει.



Προς τι η επίθεση στον μεγάλο αρχηγό; :lol:

Έχω το Mate 9 Pro, μπορώ να μιλήσω; :eat:

Αnyway, το hardware γνωστό είναι κι ό,τι και να κάνουν με optimisations η οθόνη θέλει ηλεκτρόνια για να δουλέψει. Πάω στοίχημα πως με 4λιτρη μπαταρία θα ήταν σίγουρο καλύτερο. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#369877 Huawei p9 lite-moto g4-samsung galaxy a5 2016

Κατά προτεραιότητα με νοιάζει:
-αυτονομία
-ταχυτητα
-κάμερα.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#369882
Cosmonaut21 έγραψε:Huawei p9 lite-moto g4-samsung galaxy a5 2016

Κατά προτεραιότητα με νοιάζει:
-αυτονομία
-ταχυτητα
-κάμερα.


A5 2016 hands down

... εκτος και αν δεν βιάζεσαι και περιμένεις το 2017 :ninja:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#369885 ΧΙΑΟΜΙ και μόνο. τιμή χώμα, αυτονομία για όσκαρ.

το μείον είναι η κάμερα. h

αυτό ψάχνεις https://www.aliexpress.com/store/produc ... -JYJQJYByj
Άβαταρ μέλους
By pik.
#369886 Θεωρώ το Galaxy το καλύτερο κινητό των τελευταίων 12 μηνών και το καλύτερο κινητό που είχε βγάλει ποτέ η samsung όμως για τα δικά μου δεδομένα το θεωρώ πολύ υποδεέστερο από το δικό μου.

μην με παρεξηγήσετε, προφανώς και το δεκάρι δεν είναι τόσο καλό όσο το galaxy
Αλλά πάνω απ' όλα βάζω την ποιότητα κατασκευής την αίσθηση στο χέρι και απεχθάνομαι τις αμολεντ γιατί μου κάνουν κακό στα μάτια
Εάν σε αυτά συνυπολογίσουμε το ότι απεχθάνομαι το κεντρικό πλήκτρο και το ότι στο μοντέλο Edge Η εργονομία είναι πραγματικά φτωχη , τότε καταλαβαίνω γιατί δεν το αγόρασα ποτε.

Προφανώς εκφράζω δικές μου πεποιθήσεις κ κριτήρια αγοράς,το S7 ειδικα στο edge είναι ένα καταξιωμένο επιτυχημένο πλήρες και κορυφαίο κινητό.
απλα δεν κανει για μενα.

Οσον αφορα τa Huawei εδώ στην Ιταλία πλέον χτυπάνε τα Samsung στις πωλήσεις και πολύς κόσμος τα αγοράζει και δεν εννοώ μόνο τα φθηνά μοντέλα αλλά και τα ακριβά μοντέλα τα οποία στοιχίζουν 500 €.

εσυ αγαπητέ Κωσταντίνε έχεις ένα κορυφαίο fablet.
ποσο σου βγαζει αντουτου; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#370201 Ποια αξιόπιστη εφαρμογή καιρού χωρίς διαφημίσεις έχουμε. Δε με ενδιαφέρουν τα widget, απλά να είναι όσο πιο απλή γίνεται και χωρίς εμπλοκή με browser.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#370227 Αφού έχω δοκιμάσει (παρα) πολλά τελικά έμεινα σε αυτό

http://www.devexpert.net/weather/
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#370452