Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#357412
Giuseppe Busso έγραψε:Βλέπω χθες ένα link του sammobile με το ποιες χώρες έχουν πάρει update σε android 7.0 nougat για τα S7 Edge.
Πραγμάτικα μας δουλεύει η Samsung. :thumbsdown:
5 χώρες ανάμεσα σε 500 firmware χωρών.
Κατά τα άλλα διαδίδουν στα social media ότι κυκλοφορεί η 7άρα.


Και συ Νιγηρια πασα μου? :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#357413
corsair έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Βλέπω χθες ένα link του sammobile με το ποιες χώρες έχουν πάρει update σε android 7.0 nougat για τα S7 Edge.
Πραγμάτικα μας δουλεύει η Samsung. :thumbsdown:
5 χώρες ανάμεσα σε 500 firmware χωρών.
Κατά τα άλλα διαδίδουν στα social media ότι κυκλοφορεί η 7άρα.


Και συ Νιγηρια πασα μου? :lol:


Ιταλικό το δικό μου και της μητέρας μου. Ελβετικό του αδερφού μου.
Σε βρετανικά έχουν δώσει, σε UAE, σε Orange τσέχικο, σε γαλλικό και άλλο ένα που δεν θυμάμαι.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#357418 Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί δε βγαίνει το update την ίδια μέρα για όλους?

< >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#357422
Giuseppe Busso έγραψε:
corsair έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Βλέπω χθες ένα link του sammobile με το ποιες χώρες έχουν πάρει update σε android 7.0 nougat για τα S7 Edge.
Πραγμάτικα μας δουλεύει η Samsung. :thumbsdown:
5 χώρες ανάμεσα σε 500 firmware χωρών.
Κατά τα άλλα διαδίδουν στα social media ότι κυκλοφορεί η 7άρα.


Και συ Νιγηρια πασα μου? :lol:


Ιταλικό το δικό μου και της μητέρας μου. Ελβετικό του αδερφού μου.
Σε βρετανικά έχουν δώσει, σε UAE, σε Orange τσέχικο, σε γαλλικό και άλλο ένα που δεν θυμάμαι.


Δεν ξέρω... εχω συφιλιαστει απο την αναμονη. Στο τελος νομιζω θα το τραβηξω ενα φλασαρισμα να παρει Βρετανικο διαβατήριο και στα καπακια Nougat.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#357431 οχι απλά απο πίσω... αλλα στο ποιο ακυρο σημείο. Αυτή η καμερα θα λαμβανει πολλες αρνητικες κριτικες μιας και θα ναι συνεχως μες την μπιχλα. Εν τω μεταξυ... βλεπω micro usb ή ειναι ιδέα μου?

Τεσπα, εγω περιμένω να δω 1+ και Xiaomi για φέτος. Samsung φέτος δε με πολυψηνει και δεν νομιζω να έχει αυτο το κάτι...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#357434
corsair έγραψε:οχι απλά απο πίσω... αλλα στο ποιο ακυρο σημείο. Αυτή η καμερα θα λαμβανει πολλες αρνητικες κριτικες μιας και θα ναι συνεχως μες την μπιχλα. Εν τω μεταξυ... βλεπω micro usb ή ειναι ιδέα μου?

Τεσπα, εγω περιμένω να δω 1+ και Xiaomi για φέτος. Samsung φέτος δε με πολυψηνει και δεν νομιζω να έχει αυτο το κάτι...


Να μη λέμε μεγάλα λόγια. Το κινητό μπορεί να είναι ακόμη καλύτερο από το ήδη τέλειο S7 Edge.
Όμως περίμενα το home button να παραμείνει και να γίνει hard button σαν αυτό του Oneplus 3/3T και να γίνει 3d touch όπως του iPhone.
Πίσω δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου και όσο εξαιρετικό και αν είναι το τηλέφωνο, είναι για μένα λόγος απόρριψης.

Micro usb βλέπεις, αλλά είναι μάλλον μουλάρι αυτό στη φωτογραφία. Στο άρθρο λέει ότι θα έχει Type C.
Επίσης δεν βλέπω καμία εξέλιξη στις μπαταρίες. Αν λάβουμε ως δεδομένο ότι θα μεγαλώσουν οι ίντσες, όσο παπάδες και να κάνει ο 835 ρε πούστη μου, είναι πισωγύρισμα αυτά τα 3000 και 3500 mAh. Έλεος πια.

Εγώ θα μείνω ως έχει με το S7 Edge και θα πάω κατευθείαν για το Oneplus 4 τον Ιούνιο (λογικά).
Άβαταρ μέλους
By corsair
#357437 καλυτερο θα ναι... δεν εχω αμφιβολια... θα συνεχίσει ομως να ναι και Samsung on the s/w side of things.... κλασσικα θα τσιγγουνευεται σε μνημες, θα έχει ανουσιες αναλυσεις οθονης, τσιγγουνια στις μπαταρίες, κλπ κλπ... Δεν νομιζω να με εκπλήξει ευχαριστα σε αυτά που ανέφερα + αυτο το extra glossyness στο λαιμο με καθεται.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#357440
corsair έγραψε:καλυτερο θα ναι... δεν εχω αμφιβολια... θα συνεχίσει ομως να ναι και Samsung on the s/w side of things.... κλασσικα θα τσιγγουνευεται σε μνημες, θα έχει ανουσιες αναλυσεις οθονης, τσιγγουνια στις μπαταρίες, κλπ κλπ... Δεν νομιζω να με εκπλήξει ευχαριστα σε αυτά που ανέφερα + αυτο το extra glossyness στο λαιμο με καθεται.


Σωστό και αυτό.
3η χρονιά θα πάει με το ίδιο design/υλικά;
Μα κανένας δεν τους κάνει παράπονα για τις δαχτυλιές;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#357443 Corsair. Ακομα να πάρεις nougat να αναλύσεις τις αναλύσεις;

< >
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#357448 Κόψτε ρε τις ειρωνείες με τον Corsair και nougat. Στρίβετε μαχαίρι στη πληγή...

<
Άβαταρ μέλους
By drdino
#357453 :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#357458 Pobrecito corsairito

< >
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#357459
corsair έγραψε: και δεν νομιζω να έχει αυτο το κάτι...

Στο σημείο που έχουν φτάσει οι ναυαρχίδες το κάτι επιπλέον που θα σου κάνει κλικ με αξιώσεις πιθανότατα θα είναι κάτι μεταξύ μηδενικού lag, τεχνολογίας που αυξάνει διάρκεια μπαταρίας και επόμενη φάση οι πατέντες που κατοχυρώνουν ο ένας μετά τον άλλον οι κατασκευαστές για αναδιπλούμενες οθόνες. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο που θα με κάνει, ως μέσο χρήστη, να αφήσω το s7e.