Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#348833 λογικά όχι με -1 αλλά και πάλι εξαρτάται αν είχε κάλυμμα, αν ήταν κάτω από υπόστεγο, πόσες ώρες έμεινε στο -1 κλπ, αν έλειπε νερό και μπορούσε να διασταλεί στους αγωγούς ( εδώ δίνω φρούδες ελπίδες ) πάντως για σιγουριά η νεκροψία θα δείξει.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#348840
otso έγραψε:μην μου πεις οτι ξεχασες να βαλεις στην τσαπα αντιψικτικο επαγγελματιας χειριστης.

Δεν εβαλα καθολου γιατι δεν παιρνει μπροστα.
Ξεβιδωσα μονο μια ταπα απο την τρομπα νερου και ετρεξε αρκετο νερο αλλα το υψος της ειναι περιπου στο μεσο του κινητηρα.
Δλδ ο κορμος της θα εχει κρατησει.
Το μοτερ γυρω γυρω ειναι καλυμενο με ποδιες και εχω βαλει δυο δοχεια απο την μερια του βορια δλδ στην ποδια που βλεπει προς τα κει.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#348846 αφου εχεις αφαιρεσει το μισο νερο από το μπλοκ δεν εχει θεμα.Υπαρχει χωρος για να διασταλει.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#348852
dimviii έγραψε:αφου εχεις αφαιρεσει το μισο νερο από το μπλοκ δεν εχει θεμα.Υπαρχει χωρος για να διασταλει.

Εξαρτάται αν έχει βάλει την τάπα πάλι και τι ανοχές για να φουσκώσουν έχουν τα λάστιχα/μαρκούτσια.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#348861
21 quadra έγραψε:λογικά όχι με -1 αλλά και πάλι εξαρτάται αν είχε κάλυμμα, αν ήταν κάτω από υπόστεγο, πόσες ώρες έμεινε στο -1 κλπ, αν έλειπε νερό και μπορούσε να διασταλεί στους αγωγούς ( εδώ δίνω φρούδες ελπίδες ) πάντως για σιγουριά η νεκροψία θα δείξει.

:(
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#348871
bill33 έγραψε:
dimviii έγραψε:αφου εχεις αφαιρεσει το μισο νερο από το μπλοκ δεν εχει θεμα.Υπαρχει χωρος για να διασταλει.

Εξαρτάται αν έχει βάλει την τάπα πάλι και τι ανοχές για να φουσκώσουν έχουν τα λάστιχα/μαρκούτσια.


συνηθως οι τρομπες νερου είναι στο μεσον του υψους των μπλοκ.Πανω κολαρα νερου ,καπακι κινητηρα σιγουρα αδεια.Αυτην την μικρη αυξηση του ογκου του νερου θα μπορεσει να την παρει.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#348874 Να του βαλω καμια κουβερτα στην μουτσουνα;
Σαν εξωτερικο καλυμα δλδ.
Παντως μεχρι -1 θα φτασει λεει αθηνα ,εδω στο κεντρο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bill33
#348878 Δηλαδή είσαι εκεί τώρα;Γιατί δεν του ρίχνεις κανα 4λιτρο αντιψυκτικό ,εστω και να μην ανακατευτεί με την λειτουργία της μηχανής θα την προστατέψει απο τον πάγο.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#348884 Οχι δεν ειμαι εκει,τυχαια φωτογραφια ειναι για να δειτε τις ποδιες .
Φαινεται ειναι κλειστο γυρω γυρω,οσο να ναι εναν τουλαχιστον βαθμο+ θα τον κραταει στο εσωτερικο χωρο της μηχανης.
Εαν παει -2 αργα τα ξημερωματα,μεσα πιστευω θα εχει -1.
Εχω βαλει και ντενεκεδες εκει στην ερπυστρια μπροστα στην ποδια να μην περναει αερας ή κρυο.

Πλακα πλακα,λες να γλυτωσω την μηχανη και να σπασει το ψυγειο ;
Πιο πιθανο το βλεπω αφου αυτο δεν εχει καλυμα μπροστα. :hmmm: :slap:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#348897 Ρε συ τι να κάνει η κουβέρτα και οι κουβάδες;Εξω είναι οπότε............
-2 δεν έχεις πρόβλημα.Αν μείνει εκεί καλώς.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#348909 Βρε μάνα μου το αντιψυκτικό δεν το βάζουμε μόνο για το κρύο, είναι και αντιθερμαντικό και αντισκωριακό μαζί, τα μαντέμια τώρα θα έχουν γίνει χώμα και λάσπη μέσα με την κακώς εννοούμενη οικονομία που κάνεις, απαράδεκτο για πράκτορες