Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#355903 Επειδή έψαξα και δεν βρήκα παρεμφερές θρεντίδιο για την βραδινή έξοδο και τα ποτάκια μας, αλλά μόνο για το πού θα φάμε, βάζω πλάτη και ανοίγω το παρόν. Εδώ θα προτείνουμε καλές/εναλλακτικές/πφαριστερές προτάσεις για να πιούμε κανένα ποτάκι να ξεσκάσουμε, κατά το αγαπημένο ρητό "κάθε μέρα τρως το αγγούρι και το Σάββατο είσαι μούρη".

Και για να μην ξεχνιόμαστε, πατάω και ένα disclaimer: παρακαλώ θερμά να ακολουθήσουμε όλους τους γνωστούς κανόνες όσον αφορά την διαφήμιση/δυσφήμιση μαγαζιών, ειδικά όσον αφορά το δεύτερο, γιατί η γνώμη μας καλό είναι να διατυπώνεται εμπεριστατωμένα και με κόσμιο τρόπο. :rtfm: ΄Ενιγούεη, γράφω πρώτος εμπειρία από τα δύο προηγούμενα Σάββατα (βγήκα στο ίδιο μαγαζί ο ΦΛΟΜΠΑΣ, g μη βαράς :tomato: ):

Bronco bar στη Κηφισιά, χαλαρό rock-bar που έκατσε και τις δύο φορές από σπόντα με ένα κολλητό που του άρεσε ιδιαιτέρως το συγκεκριμένο μαγαζί. Το πρώτο Σάββατο, πήγαμε νωρίς, κατά τις 22.30, ωραίος κόσμος, χαλαρή μουσική, καλό σέρβις και γενικά καλή εικόνα και διάθεση στην ατμόσφαιρα. Εγώ και ο κολλητός, μόνοι μας, αρκετές ωραίες παρουσίες, αλλά μόνο κάτι σέλφι βγάλαμε οι ΒΑΛΕΔΕΣ.

Το δεύτερο Σάββατο, πήγαμε πάλι οι δυό μας, κανα-δύο ώρες αργότερα και δυστυχώς ήταν άλλη εικόνα, πέσαμε σε μπόλικους ξιφομάχους και ξενερώσαμε νωρίς... πόσο εύκολα το χαντακώνουμε οι αντροπαρέες ένα μαγαζί γαμώτο. Οι λιγοστές κοπέλες που υπήρχαν έφευγαν σχεδόν τρέχοντας, ε, ήπιαμε και εμείς ένα ποτό στα μπαμ-μπαμ και μεσσιέ λε πουλ.

Αυτά για αρχή, αλλά θα επανέλθω. Στην υγειά μας ταλέντα μου. :s_drinks

Εδιτ
Επικό ορθογραφικό στον τίτλο "περί νυχτερινή ζωής... αν γίνεται ας διορθωθεί. :lol:

Eδιτ #2 ευχαριστώ. :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#355906 Το Bronco το έχει γνωστός, πρώην υπεύθυνος του Escoba. Είναι ωραία όταν παίζει ο Λεουνάκης ή καλοκαίρι για κάνα χαλαρό στα όρθια στον πεζόδρομο. Δεν ξέρω πόσο ακόμα θα αντέξει πάντως γιατί ενοχλεί πολύ η μουσική του και τρώει διαρκώς μηνύσεις.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#355914 Ploughman's pub στην Κηφισια. Το ιστορικο μπαρ των Ιλισιων στα 80's- 90's μετακομισε βορεια.
Δυνατη μουσικη, ποικιλια απο μπυρες βαρελι, κρυα πιατα για τσιμπολογημα.

Oι DJ's του παιζουν και στον Rock fm.
:metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#355955 To plougman το έχω ακουστά από τότε που ήμουν μέλος του capital radio επί Πολυχρονίου. Ποτέ δεν έτυχε βέβαια να πάω.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#355965 Εγώ θα πρότεινα το τοπικό να αγκαλιάσει κόνσεπτ "Beautiful life and karhies in Athens".
Πως το λεγε ο gavril;
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#356084
EDDIE_147 έγραψε:Εγώ θα πρότεινα το τοπικό να αγκαλιάσει κόνσεπτ "Beautiful life and karhies in Athens".
Πως το λεγε ο gavril;

H αλήθεια είναι ότι πριν το ανοίξω είχα έναν γκραγκινιολικό τίτλο στο μυαλό μου, αλλά δεν παρασύρθηκα. Συμφωνώ με τα μπούνια πάντως στο άνοιγμα σε συγκοινωνούντα δοχεία και παράλληλα κόνσεπτ, απλώς μην το παρακάνουμε και μπουκάρουμε στα χωράφια του γαμησοτοπικού...
Deleted User 1 έγραψε:Θες να φτιάξω άχαστο πλάνο Σαββατόβραδου για αυθεντικούς γυπαετούς? :shifty:

Aργείς χαρακτηριστικά... :x
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#356098
diplomat έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Θες να φτιάξω άχαστο πλάνο Σαββατόβραδου για αυθεντικούς γυπαετούς? :shifty:

Aργείς χαρακτηριστικά... :x

OK OK...επειδή εσείς το ζητήσατε. :superman: Να πω εδώ ότι σε περίπτωση αντροπαρέας τότε ο αριθμός τους δεν θα πρέπει να ξεπερνάει τους 3. Ειδάλλως καλύτερα πηγαίντε για 5χ5. Ιδανική σύνθεση: 3 άντρες, 1 κοπέλα.

Λοιπόν, ξεκινάμε για μια πρώτη φιάλη κατά τις 12:30 στο Opus στη Γλυφάδα. Θέση: μπαρ. Οτιδήποτε άλλο είναι μη αποδεκτό.

Αφού έχουμε φτιάξει διάθεση, καβαλάμε τα οχήματα και κατευθυνόμαστε προς Κολωνάκι. Προορισμός Bogart. Ώρα: 2-2:30 να μαστε εκεί. Ανοίγουμε άλλη μία φιάλη και στο τσακίρ κέφι και μία σαμπάνια, έτσι για τη γεύση. 6:30 κλείνει το Bogart οπότε 5:30 το πολύ έχουμε πουλέψει.

Τώρα είναι και το κρίσιμο: ή μένουμε Κολωνάκι και πάμε Dybbuk αν η παρέα γουστάρει πριόνια ή πάμε παραδίπλα στο Mind the Gap για τσιφτετελοκατάσταση ή αν θέλουμε πολύ μερακλίδικη φάση καβαλάμε πάλι τα οχήματα και πάμε Γκάζι στο Voodoo.

Αν ο γυπαετός δεν καταφέρει σ'αυτή τη διαδρομή να πάρει ΕΣΤΩ ένα FB, τότε ίσως θα πρέπει να αλλάξει ιδιότητα. Για τα περαιτέρω προφανώς θα παίξουν κι άλλα θέματα ρόλο εκτός από τον προορισμό. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#356111 Σουμα:

2 Μπουκαλια και 1 Shaμπαgnια-------------> ενα Facebook. :hmmm:

Απο την δυσκολη κατασταση μας σωζει η Αρχη Διατηρησης της Ενεργειας , οποτε εχουμε σκασει ενα 300αρι+βενζινες για να την παιξουμε. :hmmm: :hmmm:

Θα κατσω σπιτι να δω Βερα στο Δεξι στο Mega (μου). Το ιδιο αποτελεσμα και χωρις να δωσω φραγκο. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#356114 Επειδή 2-3 κοκταίηλ τα φτιάχνω μόνος μου στο σπίτι με τις επίσημες δοσολογίες, οπότε ξέρω καλά τη γεύση τους, εχω να πώ οτι σε όσα μπάρ έχω πάει τα τελευταία χρόνια, τα κοκτέηλ είναι νερωμένα ή με οτι ναναι συστατικά.

Ξέρουμε κάποιο μπαρ στα ΒΠ που να σερβίρει σωστά ποτά?
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#356123
fubar.gr έγραψε:Επειδή 2-3 κοκταίηλ τα φτιάχνω μόνος μου στο σπίτι με τις επίσημες δοσολογίες, οπότε ξέρω καλά τη γεύση τους, εχω να πώ οτι σε όσα μπάρ έχω πάει τα τελευταία χρόνια, τα κοκτέηλ είναι νερωμένα ή με οτι ναναι συστατικά.

Ξέρουμε κάποιο μπαρ στα ΒΠ που να σερβίρει σωστά ποτά?

https://www.facebook.com/joliemome/?fref=ts

Το χει φίλος που το ψάχνει πολύ. Θα καταλάβεις αν δεις και την κάβα του.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#356127 Μαγαζί τύπου παλιό Jasmin υφίσταται κάπου μεταξύ ΒΠ και κέντρο Αθήνας;