Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#356128
fubar.gr έγραψε:Επειδή 2-3 κοκταίηλ τα φτιάχνω μόνος μου στο σπίτι με τις επίσημες δοσολογίες, οπότε ξέρω καλά τη γεύση τους, εχω να πώ οτι σε όσα μπάρ έχω πάει τα τελευταία χρόνια, τα κοκτέηλ είναι νερωμένα ή με οτι ναναι συστατικά.

Ξέρουμε κάποιο μπαρ στα ΒΠ που να σερβίρει σωστά ποτά?


http://www.theorybar.gr/ ?
[http://www.xrysoiskoufoi.gr/article.aspx?id=2514602]
Άβαταρ μέλους
By nass
#356129
Deleted User 1 έγραψε:Λοιπόν, ξεκινάμε για μια πρώτη φιάλη κατά τις 12:30 στο Opus στη Γλυφάδα. Θέση: μπαρ. Οτιδήποτε άλλο είναι μη αποδεκτό.


Το Opus είναι μη αποδεκτό λόγω άθλιου service σε 2 διαφορετικές περιπτώσεις (για φαγητό) :thumbsdown:
(Και είναι 2 βήματα από το σπίτι μου)
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#356133
mjacob έγραψε:
http://www.theorybar.gr/ ?
[http://www.xrysoiskoufoi.gr/article.aspx?id=2514602]

Καλά ποτά αλλά τραγική αντιμετώπιση. Μπαράκι που χρεώνει μπουκάλι (φθηνό μεν) αυστηρά στα 4 άτομα! :dizzy:

nass έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Λοιπόν, ξεκινάμε για μια πρώτη φιάλη κατά τις 12:30 στο Opus στη Γλυφάδα. Θέση: μπαρ. Οτιδήποτε άλλο είναι μη αποδεκτό.


Το Opus είναι μη αποδεκτό λόγω άθλιου service σε 2 διαφορετικές περιπτώσεις (για φαγητό) :thumbsdown:
(Και είναι 2 βήματα από το σπίτι μου)

Ναι ε? :hmmm: Τι να πω. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Για φαί πάντως δε θα πήγαινα στο Opus, μέχρι κανα γλυκό το πολύ. Έχει άπειρες επιλογές ένα γύρω.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#356140
Deleted User 1 έγραψε:Καλά ποτά αλλά τραγική αντιμετώπιση. Μπαράκι που χρεώνει μπουκάλι (φθηνό μεν) αυστηρά στα 4 άτομα! :dizzy:

Ε για κοκτέηλ ρώτησε, ποιο μπουκάλι :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#356144 Le roi με απεριοριστο refill και ωραιο κοσμο σ αυτό της Πανόρμου.
Μεχρι το 15 το χαμε χτισει το μαγαζι με το παρεονι. Τωρα εχουμε πολυ καιρό να παμε...

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#356150
Deleted User 1 έγραψε:
diplomat έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Θες να φτιάξω άχαστο πλάνο Σαββατόβραδου για αυθεντικούς γυπαετούς? :shifty:

Aργείς χαρακτηριστικά... :x

OK OK...επειδή εσείς το ζητήσατε. :superman: Να πω εδώ ότι σε περίπτωση αντροπαρέας τότε ο αριθμός τους δεν θα πρέπει να ξεπερνάει τους 3. Ειδάλλως καλύτερα πηγαίντε για 5χ5. Ιδανική σύνθεση: 3 άντρες, 1 κοπέλα.

Λοιπόν, ξεκινάμε για μια πρώτη φιάλη κατά τις 12:30 στο Opus στη Γλυφάδα. Θέση: μπαρ. Οτιδήποτε άλλο είναι μη αποδεκτό.

Αφού έχουμε φτιάξει διάθεση, καβαλάμε τα οχήματα και κατευθυνόμαστε προς Κολωνάκι. Προορισμός Bogart. Ώρα: 2-2:30 να μαστε εκεί. Ανοίγουμε άλλη μία φιάλη και στο τσακίρ κέφι και μία σαμπάνια, έτσι για τη γεύση. 6:30 κλείνει το Bogart οπότε 5:30 το πολύ έχουμε πουλέψει.

Τώρα είναι και το κρίσιμο: ή μένουμε Κολωνάκι και πάμε Dybbuk αν η παρέα γουστάρει πριόνια ή πάμε παραδίπλα στο Mind the Gap για τσιφτετελοκατάσταση ή αν θέλουμε πολύ μερακλίδικη φάση καβαλάμε πάλι τα οχήματα και πάμε Γκάζι στο Voodoo.

Αν ο γυπαετός δεν καταφέρει σ'αυτή τη διαδρομή να πάρει ΕΣΤΩ ένα FB, τότε ίσως θα πρέπει να αλλάξει ιδιότητα. Για τα περαιτέρω προφανώς θα παίξουν κι άλλα θέματα ρόλο εκτός από τον προορισμό. :iconcool:



Ρε φίλε κουράστηκα μόνο που το διάβασα. :lol:


Ακούστε το δικό μου πλάνο.
Πάω σε ένα barακι μόνος μου. Πάω στη μπάρα και παίρνω μια φιάλη. Σκάνε μύτη 2 κοριτσόπουλα για ποτό, από 1 ποτήρια η καθεμιά για 70 ώρες. Καθίστε κορίτσια παρέα μου. Κερνάω. Δεν αλλάζω μαγαζί και είναι στο χέρι μου αν τα έξτρα λεφτά θα τα δώσω σε κάνα μπουρδελοξενοδοχείο. Αλλιώς καληνυχτάκιας.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#356151 Γιάννη ο μόνος προορισμός που εγγυάται 100% πήδημα είναι το μπουρδέλο. Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέμε. Απλά υπάρχουν κάποια μέρη που για στατιστικούς και μόνο λόγους αυξάνουν ελαφρώς τις πιθανότητες. Στο χέρι σου (και της συντριπτικής πλειοψηφίας) δεν είναι τίποτα.

mjacob έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Καλά ποτά αλλά τραγική αντιμετώπιση. Μπαράκι που χρεώνει μπουκάλι (φθηνό μεν) αυστηρά στα 4 άτομα! :dizzy:

Ε για κοκτέηλ ρώτησε, ποιο μπουκάλι :rtfm:

Τα κοκτέιλ μπορεί να είναι σένια αλλά η λογική εξακολουθεί να υπάρχει από πίσω και για μένα είναι λόγος προς αποφυγή. Είναι γνωστό ότι τον έχουν πάρει πολύ ψηλά τον αμανέ στο Theory γιατί είναι νυχθημερόν φράκα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#356157 Α και επίσης η μουσική ουσιαστικά κλείνει 1-1:30 η ώρα και σε διώχνουν με τρόπο. Έχει κι αυτός θέμα με τους περίοικους.
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#356159 Στο Jolie Mome είχα πάει μια φορά, αλλά πήρα εμφιαλωμένη μπύρα. Θα το δοκιμάσω πάλι με την πρώτη ευκαιρία.

Στο theory λίγο δύσκολο να πάω, αποφεύγω το χαλανδρι.

Γενικά, παλιότερα έβγαινα με την παρέα μου και δέν με ένοιαζε ακόμα και αν με σερβίρανε διαλυτικό νίτρου αντί για ποτό.

Αλλά όσο μεγαλώνεις δέν μπορείς να βγαίνεις συχνά, οπότε θέλεις οι λίγες φορές που θα βγείς να αξίζουν και να μή σου σπάσουν τα νεύρα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#356162 Για τα ποτά και ειδικά τα κοκτέιλ εγγυώμαι! Τα παιδιά που δουλεύουν και ο Χρήστος που το χει το ψάχνουν πολύ και τους παρακαλάνε από άλλα μαγαζιά να πάνε για δουλειά ή τους φτιάξουν κατάλογο.

Ντάξει σαν χώρος και κόσμος είναι ένα απλό συνοικιακό μαγαζί. Οι ίδιες φάτσες δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#356167 Stefan με ξενερωσες με το fb. Και δυο φυαλες? Σαμπανια? .... και ενα fb.... :s_hang
Ομολογω οτι το clubing εχει ατονισει σημερα.
Εκεινο το μπαρακι ο ιπποποταμος στο Κολωνακι μαζευει καλα γκομενακια . Το jazz in jazz μετα για να αρχισεις και το μπλα μπλα πριν την τελικη επιθεση.
Καλα γι αυτους που μενουν στις γυρω περιοχες και δεν θελουν να ξενιτευτουν.
Εμενα με εφαγε η εξοχη παντου γενικα και ο καφες.
Σας ζηλευω εν μερη οσοι βγαινετε συχνα ...... :(
Άβαταρ μέλους
By italakias
#356169
Giuseppe Busso έγραψε:

Ρε φίλε κουράστηκα μόνο που το διάβασα. :lol:


Ακούστε το δικό μου πλάνο.
Πάω σε ένα barακι μόνος μου. Πάω στη μπάρα και παίρνω μια φιάλη. Σκάνε μύτη 2 κοριτσόπουλα για ποτό, από 1 ποτήρια η καθεμιά για 70 ώρες. Καθίστε κορίτσια παρέα μου. Κερνάω. Δεν αλλάζω μαγαζί και είναι στο χέρι μου αν τα έξτρα λεφτά θα τα δώσω σε κάνα μπουρδελοξενοδοχείο. Αλλιώς καληνυχτάκιας.

Ενα μπουκαλι μονος δεν λεει,θα σε περασουν για αλκοολικο.
Άβαταρ μέλους
By Billopoulos
#356174
Focusman91 έγραψε:Le roi με απεριοριστο refill και ωραιο κοσμο σ αυτό της Πανόρμου.
Μεχρι το 15 το χαμε χτισει το μαγαζι με το παρεονι. Τωρα εχουμε πολυ καιρό να παμε...

< >


Μια απ τα ιδια για πολλα χρονια, αλλα στο Le Roi του Χαλανδριου. Το οποιο βεβαια πηγε προς Αγια Παρασκευη πλεον.
Μεσα στο 16 δεν πρεπει να πηγαμε παντως.
Μεγαλη αγαπη και σαν χωρος αλλα ιδιαιτερα σαν μουσικη!