Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#356241
italakias έγραψε:Μαγκες,αυτα τα μαγαζια δεν ειναι για να διασκεδασεις,ειναι για να πεις οτι βγηκες εξω,να κανεις φιγουρα και να λες οτι πηγα εδω ,εκει κτλ.
Εκει ο κοσμος αλλαζει,καθε μερα ειναι διαφορετικος και ειναι απροσωπα μαγαζια δλδ σημερα σε ξερουν αυριο σε εχουν ξεχασει.
Ουτε μπορεις να πιεις πολυ εκει περα γιατι το περιβαλλον τους ειναι ξενερωτο ,ειναι ψευτικο και ο κοσμος στην συντριπτικη πλειοψηφια κιαυτος ψευτικος ειναι.
Να προτιματε μαγαζια πιο ''φθηνα'' οπου θα εχετε επαφη με την διευθυνση του μαγαζιου,,ετσι θα κανετε δημοσιες σχεσεις ,θα πληρωνετε λιγοτερα και θα διασκεδαζετε καλυτερα.
Και ενα καφενειο που πινουν και βριζουν ή φωναζουν δυνατα,βγαζει καλυτερα γουστα απο τα σκατομαγαζα που ζητανε ενα καρο λεφτα για μια μεζουρα ποτο.
Σας τα λεω εγω που εχω γυρισει παρα πολυ εξω σε καθημερινη βαση και εχω ξοδεψει δεκαδες χιλιαδες ευρω .
Γενικοτερα ολα αυτα τα μαγαζια του κεντρου και αλλα γυρω γυρω στα προαστεια ,ειναι για να βγαλεις εξω την χαζογκομενιτσα και οχι να διασκεδασεις .
Και να προτιματε μαγαζια οπου οι ιδιοκτητες ειναι καποιας ηλικιας γιατι οι νεωτεροι ειναι κουτοπονηροι και ας το παιζουν σωστοι επαγγελματιες και τρεχα γυρευε.Το προσκυνανε περισσοτερο το χρημα οι πιτσιρικαδες και δεν εχουν μπεσα.Ουτε καν να σερβιρουν ποτο στο μπαρ δεν ξερουν.


Απαλλλλλό συμπλέκτη,τσίμπα φρενάκι ,κατέβασε μια και πάνε σβήστο για σήμερα. Αργά είναι.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#356243 Μεταξύ μας αλλά ο ιταλάκιας είπε πολλές αλήθειες.
Προσωπικά δεν μου αρέσει η φάση στριμωξίδι, να μην μπορώ να πιω το ποτό μου, να μην μπορώ να καπνίσω το τσιγάρο μου ή να πάθω αυτό που έπαθε ο Στέφανος με τα παπούτσια.
Μου αρέσουν τα μουσικά μεζεδοπωλεία με ζωντανή μουσική και καλή παρέα. Κρασάκι, ρακομελάκι, τσιμπολοίδια.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#356244 Μην είσαστε προκατειλημμένοι.
Ο italakias αναφέρεται σε φάση Τηνιακό κιετς.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#356246 Εη ,κοροιδα,εσεις οι δυο,σε ποια μαγαζια πηγατε τελευταιες μερες;
Ειχαν καλο σερβις,τα ποτα ηταν καθαρα,επαιζαν καλη μουσικη;
Στο να χερι το ποτο και στ αλλο το κινητο; :s_rofl
Ουτε μιση νυχτα απτην δικη μου. :lol:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#356248
Giuseppe Busso έγραψε:Μεταξύ μας αλλά ο ιταλάκιας είπε πολλές αλήθειες.
Προσωπικά δεν μου αρέσει η φάση στριμωξίδι, να μην μπορώ να πιω το ποτό μου, να μην μπορώ να καπνίσω το τσιγάρο μου ή να πάθω αυτό που έπαθε ο Στέφανος με τα παπούτσια.


+1

Υπάρχουν και τα κλασικά μπαράκια που κάθεσαι σαν άνθρωπος στο μπαρ και πίνεις τα ποτάκια σου ατσαλακωτος , με λογική ένταση μουσικής, με τα κερασμένα σου, με τα ξηροκάρπια κτλ και με κόσμο που δεν πάει για το check in στο fb
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#356249 Το θέμα, και η μαγκιά αν μου επιτρέπεται, είναι να κάνεις blend in και να περνάς καλά σε όλα. Όχι μαϊντανός πάω για να πω ότι πήγα και ότι είμαι στη γύρα. Να διασκεδάζεις πραγματικά.

Απόλυτες απόψεις τύπου αυτό είναι έτσι και το άλλο γιουβέτσι, ταμπελοποίηση και προκατάληψη δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένδειξη μειωμένης αντίληψης και ημιμάθειας. Δεν το λεω προσωπικά για κανέναν, γενικώς ομιλώ.
Τελευταία επεξεργασία από Deleted user 1 και 24 Ιαν 2017, 01:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#356251 Φυσικά το ζητούμενο είναι να περνάς καλά οπουδήποτε αλλά, ο καθένας περνάει λιγο καλύτερα εκεί που γουστάρει καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#356255 Επίσης τον προορισμό τον κάνει η παρέα και όχι το αντίστροφο. Μπορεί μεταξύ σοβαρού και αστείου να λέμε για γυπαετούς κτλ, και όντως είναι ωραίο να πας σε ένα μαγαζί με γκομενάκια για χάζι, αλλά κατά 99% στο τέλος της βραδιάς πάλι με τους φίλους θα μείνεις κι αυτοί είναι που μετράνε.

Προσωπικά πάντως τα τελευταία χρόνια πάω σχεδόν αποκλειστικά σε μαγαζιά που με ξέρουν και τους ξέρω, έχω σούπερ εξυπηρέτηση, άφθονο κέρασμα, τις καλύτερες θέσεις και πληρώνω και προνομιακές τιμές. Τώρα αν αυτό το μαγαζί είναι καφενείο ή η ναυαρχίδα του Μωράκη, μικρή διαφορά μου κάνει.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#356262
Giuseppe Busso έγραψε:Μεταξύ μας αλλά ο ιταλάκιας είπε πολλές αλήθειες.
Προσωπικά δεν μου αρέσει η φάση στριμωξίδι, να μην μπορώ να πιω το ποτό μου, να μην μπορώ να καπνίσω το τσιγάρο μου ή να πάθω αυτό που έπαθε ο Στέφανος με τα παπούτσια.
Μου αρέσουν τα μουσικά μεζεδοπωλεία με ζωντανή μουσική και καλή παρέα. Κρασάκι, ρακομελάκι, τσιμπολοίδια.

Τα παπουτσια τα βαζεις στο πλυντηριο και τα κανεις blend in αμαλαχειναουμε.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#356266
EDDIE_147 έγραψε:Μαγαζί τύπου παλιό Jasmin υφίσταται κάπου μεταξύ ΒΠ και κέντρο Αθήνας;


Up
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#356271 Βασικά ψάχνω κάτι κοντά στο κόνσεπτ του Zoo πριν γίνει liveάδικο.

Έχουν ψιλοπεθάνει αυτά τα μαγαζιά γιατί τα φρικιά πλέον μαζεύονται σε σπίτια και πίνουν μπύρες.
Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν και ο 'Άνθρωπος' στον Κεραμεικό σέρβιρε κοκτέιλ με σμέουρο και στέβια.
:s_hang :s_hang :s_hang
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#356279 Στο παλιό Jasmin είχες πάει ποτέ;