Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#33603 Να πω και εγώ περήφανα ότι μπόρεσα στο κομμάτι της επικοινωνίας/διασκέδασης στο σπίτι να εξοικονομήσω 35€ το μήνα και εξηγώ προς ενημέρωση όσους τους ενδιαφέρει.

10 χρόνια τώρα είχαμε forthnet 24mb, απεριόριστα σταθερά ΚΑΙ κινητά, Nova + cinema pack (οχι αθλητικά) στα 50€.
Για Vodafone προς όλους 400', 60sms στα 38€ μετά από ανανέωση συμβολαίου που ήμουν στο RED1 με 42€. Για να έμενα στο RED1 έπρεπε να πάει το πάγιο στα 48€. Σημειώστε το αυτό!!!

Πέφτει τηλέφωνο από cosmote... σας δίνουμε το COSMOTE 65 plus (αντίστοιχο του RED1 δλδ 1500' προς όλους, 1500sms προς όλους, 2GB)στα 32€.
Αν πάω άλλον έναν αριθμό στο δικό μου ΑΦΜ (άρα οικογενειακό πρόγραμμα) πήγαινε το πάγιο στα 27€ το δικό μου και στα 36€ το δεύτερο νούμερο στο ίδιο πρόγραμμα.
ΑΝ φύγω από την forthnet και πάω στον ΟΤΕ (εδώ αρχίζει το πανηγύρι) τότε το 1 κινητό πήγαινε στα 24€ και το δεύτερο στα 32€ με το ΣΤΑΘΕΡΟ/ΙΝΤΕΡΝΕΤ/TV στα 34,90€ το οποίο περιλαμβάνει 24mb internet/δωρεάν σταθερά, 30' κινητά/ ΚΑΙ FULL PACK OTE TV.... :s_whiteflag Όλα μέσα της λέω!!

Μετά από αντιπροσφορά της Vodafone κατάφερα το RED1 για μένα και άλλον έναν αριθμό να το έχω στα 18,5€ ΤΕΛΙΚΟΤΑΤΗ τιμή και φυσικά καμία αντιπροσφορά της forthnet/nova δεν κατάφερε να μου αλλάξει γνώμη για τα 34,90€ του πακέτου ΟΤΕ/ΟΤΕtv!!

Παρόλο που από forthnet/nova δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα, σταθερότατο ιντερνετ και ποτέ πεσμένο για τεχνικό πρόβλημα είπα να το τολμήσω και να πάω ΟΤΕ. F1, NBA, MOTO GP, CL από του χρόνου ήταν νομίζω αρκετά για να μου αλλάξουν γνώμη.

Οπότε από τα 88€ το μήνα για μούφα πρόγραμμα συμβολαίου στο κινητό, χωρίς αθλητικά κανάλια και HD στη TV...
πάμε στα 53€ το μήνα ΜΕ full pack + HD και unlimited πρόγραμμα σε 2 κινητά.... :s_yes

Της VODAFONE βέβαια της άξιζε άκυρο εξαιτίας της άρνησης τον Ιούνιο να μου κρατήσει το RED1 στα 42€ ενώ ήθελε 48€.

Σημείωση τιμές κλειδωμένες για 18μήνες στο κινητό και 24 μήνες για το ΟΤΕ/ΟΤΕtv

Μεγάλος πόλεμος!!!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#33608
RXristos έγραψε:


... και φυσικά καμία αντιπροσφορά της forthnet/nova δεν κατάφερε να μου αλλάξει γνώμη για τα 34,90€ του πακέτου ΟΤΕ/ΟΤΕtv!!
Αυτην την προσφορα την πηρε και φιλος πριν 1 εβδομαδα, εμενα που ειμαι πελατης τους 17 χρονια δεν μου την δινουν :rant: :rant: :rant:

24 μήνες για το ΟΤΕ/ΟΤΕtv
Στον φιλο ειναι 12 μηνες ο ΟΤΕ τιβι, τσεκαρε το !!
Μεγάλος πόλεμος!!!

Σκεφτομαι να κανω αιτηση φορητοτητας απο τον ΟΤΕ για αλλου μπας και τσιμπισουν και μου την δωσουν :hmmm: :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#33615 Επιβεβαιωμένο το 24μηνο!! :)

Ήδη δεν ισχύουν τα 34,90€ και έχει πάει στο 39,90€.

Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι λειτουργεί το σύστημα γιατί σου λέει κάποιοι θα μπουν στη διαδικασία να κάνουν αίτηση φορητότητας και θα το κυνηγήσουν κάποιοι δεν θα ασχοληθούν καθόλου και θα πληρώνουν αυτά που πληρώνουν.

Επίσης μου είπε μια κοπέλα ότι πολλές φορές δεν προλαβαίνουν να διεκπεραιώσουν όλες τις αιτήσεις φορητότητας από το 'αντίπαλο' στρατόπεδο για να κάνουν αντιπροσφορά. Έτσι την πάτησαν πέρσι οι γονείς μου απο ΟΤΕ σε forthnet όταν την μέρα που γυρνούσε σε forthnet τους πήραν από τον ΟΤΕ για πολύ καλή αντιπροσφορά που αν την κάνανε μια μέρα πριν θα μέναν, αλλά ήταν πλέον αργά...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#36989 Thnx Mike!!

Ειδα την διαφημιση με την Σαρδελα!! :inlove:

Απο ote.gr

Δελτίο Τύπου:

•Ακόμη περισσότερο live αθλητικό θέαμα στον OTE TV με 7 κανάλια OTE SPORT, όλα σε υψηλή ευκρίνεια
•Νέο κανάλι OTE SPORT 6HD - σε HD τα OTE SPORT 4 & 5
•Τον Δεκέμβριο η μετάδοση και του OTE SPORT Highlights HD



Ακόμη πλουσιότερο αθλητικό θέαμα μόνο σε υψηλή ευκρίνεια και περισσότερες ζωντανές μεταδόσεις σε αποκλειστικότητα, θα απολαμβάνουν οι συνδρομητές του ΟΤΕ TV με τα 7 ΗD κανάλια OTE SPORT. Πρεμιέρα κάνει το νέο κανάλι OTE SPORT 6ΗD, που φιλοξενεί το ενισχυμένο αθλητικό πρόγραμμα και τις ενημερωτικές εκπομπές του ΟΤΕ TV, ενώ τα κανάλια OTE SPORT 4 και 5 αναβαθμίζονται σε high definition, με το σύνολο των αθλητικών καναλιών του ΟΤΕ TV να προσφέρουν κορυφαίας ποιότητας εικόνα και ήχο. Επίσης, τον Δεκέμβριο ξεκινάει και η μετάδοση του OTE SPORT Highlights HD.

«Αναβαθμίζουμε κι άλλο το μπουκέτο των αθλητικών μας καναλιών OTE SPORT, ώστε οι συνδρομητές μας να απολαμβάνουν με τον πλέον ποιοτικό τρόπο, το ενισχυμένο αθλητικό πρόγραμμα του OTE TV, που από τον Ιούλιο του 2015 θα περιλαμβάνει και τις κορυφαίες διασυλλογικές διοργανώσεις της Ευρώπης, Champions League και Europa League. Μετά την προσθήκη του OTE SPORT 6HD και την αναβάθμιση όλων των αθλητικών μας καναλιών σε ποιότητα High Definition, σειρά έχει το Δεκέμβριο η διάθεση του OTE SPORT Highlights HD, με στιγμιότυπα από όλες τις διοργανώσεις που φιλοξενούμε», δήλωσε ο κ. Δημοσθένης Βασιλόπουλος, υποδιευθυντής Αθλητικών Καναλιών του OTE TV.

Με 24ωρο πρόγραμμα, όλα τα HD κανάλια OTE SPORT φιλοξενούν τις κορυφαίες αθλητικές διοργανώσεις του ΟΤΕ TV σε ποδόσφαιρο (πχ Barclays Premiere League, La Liga, Bundesliga, Serie A, Κύπελλο Ελλάδας, Football League), μπάσκετ (NBA, ACB, Lega Basket, Serie A, εντός έδρας αγώνες Ολυμπιακού & ΑΕΚ για την Basket League ΣΚΡΑΤΣ, κα), τένις (ATP World Tour Masters 1000, ATP World Tour 500 & 250 κα) και μηχανοκίνητο αθλητισμό (Formula 1, Moto GP, WRC κα). Προσφέρουν ακόμη ποιοτική ενημέρωση από τις αθλητικές εκπομπές (πχ. Sport Show, Ώρα Ελλάδας, Top Spin, Pick n’ Roll, Grand Prix) και τη δημοσιογραφική ομάδα του ΟΤΕ TV.

Επίσης, από τον Ιούλιο του 2015, και για τις επόμενες τρεις αγωνιστικές περιόδους, ο OTE TV θα μεταδίδει όλους τους αγώνες του UEFA Champions League (σε αποκλειστικότητα οι 133 αγώνες και οι υπόλοιποι 13 σε παράλληλη μετάδοση με κανάλι ελεύθερης μετάδοσης) και του UEFA Europa League (σε αποκλειστικότητα και οι 204 αγώνες και ο τελικός σε παράλληλη προβολή με κανάλι ελεύθερης μετάδοσης).

Ο OTE TV προσφέρει περισσότερα από 80 ψηφιακά κανάλια, τα 25 σε ποιότητα HD, μέσα από τα οποία οι συνδρομητές του απολαμβάνουν πάνω από 50 live αθλητικές μεταδόσεις την εβδομάδα, περισσότερες από 40 πρεμιέρες το μήνα και 2.000 ταινίες το χρόνο, ποιοτικά ντοκιμαντέρ, παιδικά προγράμματα και περιεχόμενο για όλη την οικογένεια, στις ανταγωνιστικότερες τιμές της αγοράς.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#37033
Deleted User 1 έγραψε:Τώρα εδώ και 10 μέρες όλα τα OTESPort γίνανε HD! Πρόλαβα είδα κάτι λίγα Ιταλικά και Ισπανικά ματσάκια σε SD αλλά πλέον μόνο HD! :inlove:


Ο Αντ1 ποτε θα γινει HD?
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#37043 Όποιος δεν έχει ΟΤΕ TV ή έστω NOVA είναι φλώρος και καληνυχτάκιας. Τα ελεύθερα κανάλια είναι μόνο για την 3η ηλικία πλέον και τις νοικοκυρές.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#37047
Deleted User 1 έγραψε:Όποιος δεν έχει ΟΤΕ TV ή έστω NOVA είναι φλώρος και καληνυχτάκιας. Τα ελεύθερα κανάλια είναι μόνο για την 3η ηλικία πλέον και τις νοικοκυρές.

Τι εγινε, σου θιξαμε το καναλι ; :lol:

Αν μου δωσεις τα 20€/ μηνα για ΟΤΕ τι-βι, τον βαζω αυριο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#37048
Deleted User 1 έγραψε:Τώρα εδώ και 10 μέρες όλα τα OTESPort γίνανε HD! Πρόλαβα είδα κάτι λίγα Ιταλικά και Ισπανικά ματσάκια σε SD αλλά πλέον μόνο HD! :inlove:

Ναι, βέβαια, για τον OTE TV το HD είναι ευφημισμός :rtfm: