Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#355213 To αγγλικό amazon δίνει τη Logitech G29 (χωρίς shifter) στις 175 λίρες + μεταφορικά, δηλαδή κάτι λιγότερο από 230€, στο skroutz ξεκινάει από 295€.

https://www.amazon.co.uk/Logitech-Drivi ... s=g29&th=1
Άβαταρ μέλους
By otso
#357094 ζητειται λαπτοπ ευκαιρεια 15αρι μεταχειρο η καινουργιο μεχρι 400ε
ιδανικο αν η οθονη ηταν FHD
Άβαταρ μέλους
By dimik
#357215
otso έγραψε:ζητειται λαπτοπ ευκαιρεια 15αρι μεταχειρο η καινουργιο μεχρι 400ε
ιδανικο αν η οθονη ηταν FHD

Αγόρασα ΗP G5 HD για έναν θείο μου πρόσφατα κάτω από 400, ψάξε σκρουτζ και θα το βρεις.

http://www.skroutz.gr/s/10244865/HP-250 ... No-OS.html

Αυτό ήταν αλλά ήταν σε προσφορά κάνα 50ρι κάτω, υπόψιν δεν έχει Windows

< >
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#358233 Οι πλάκες από την μικρή τοστιέρα μας άρχισαν να φθείρονται και είπα να αγοράσω μια καινούρια.

Γύρω στις 12 παρά κάτι είχα στον browser ανοικτές καρτέλες με τοστιέρες και μεταξύ αυτών και του e-shop. Άνοιξα μια-δυό και πήγα να ανοίξω την τρίτη, μια ARIELLI AST-100 και βλέπω ότι μόλις την έβαλαν στο crazy sundays με 27% έκπτωση (υποτίθεται). Κοιτάω στην ανοιχτή καρτέλα την τιμή που είχε πριν από την crazy sundays και βλέπω 1,25€ διαφορά! Και γ@μώ τις crazy προσφορές δηλαδή... :slap:

Εικόνα

ΟΚ, είναι γνωστή η τακτική του e-shop και δεν είχα σκοπό να το αναφέρω εδώ, αλλά είδα μια αξιολόγηση που αξίζει τον κόπο να την δείτε κι εσείς.
Πως στο καλό δραπετεύουν τα τοστ από την τοστιέρα; :s_rofl

Εικόνα

:lol:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#358240 Καλα και εσυ κανεις ολοκληρη αναζητηση για μια τοστιερα των 15 ευρω;
Τραβα στον σκλαβενιτη και παρε μια μπα μπαμ.
Τα τυρια ,τα ζαμπον κα ιτα ψωμια ,τα ιδια θα σου στοιχησουν,αμαλαχειναουμε.
Καλη ορεξη.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#358242
italakias έγραψε:Καλα και εσυ κανεις ολοκληρη αναζητηση για μια τοστιερα των 15 ευρω;
Τραβα στον σκλαβενιτη και παρε μια μπα μπαμ.
Τα τυρια ,τα ζαμπον κα ιτα ψωμια ,τα ιδια θα σου στοιχησουν,αμαλαχειναουμε.
Καλη ορεξη.


Ακόμα ντεν έχουμε Σκλαβενίτη καρντιά μου... :s_no

Ναι, έκανα αναζήτηση για να δώ τι παίζει με τις καινούριες που έχουν κεραμικές πλάκες.
Δεν μ' αρέσει η γεύση του τεφλόν και έχουμε φάει πολύ τέτοιο... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By otso
#358280 ειχα παρει μια απο ΣΜ γαλαξιας izzy νομιζω με κεραμικες τετοια εποχη που εχει 20%εκπτωση ο γαλαξιας , πανε 4 χρονια και κραταει καλα ακομα. για τον ιδιο λογο ,οχι τεφλον.

Α ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ μου ειχες καμμια ευκαιρεια απο λαπτοπ μιας και τα παιδια εχουν μαζεψει τα λεφτα για να παρουν της μικρης φετος , αλλα δεν βρισκω πουθενα θα ελεγα οτι του dimik ειναι οκ αν ειχε i5.

kalhmera
Άβαταρ μέλους
By dstou
#358303 Αν κάνετε συχνή χρήση, προτείνω αυτή την τοστιέρα:

https://www.skroutz.gr/s/29987/IQ-EX-2060.html?keyphrase=IQ+EX+2060

Ο λόγος: έχει διακόπη ΟΝ-ΟΦ. Έτσι, την έχω μόνιμα στην μπρίζα, πάνω στον πάγκο κουζίνας, και όταν θέλω να ψήσω πατάω μόνο το κουμπάκι. Όταν κάθεται είναι πάνω στον πάγκο, όρθια, κολλητά στα πλακάκια για να μην πιάνει χώρο. Παλιά έμπλεκα με το καλώδιο και το μπάσε βγάλε στην μπρίζα.
Είμαι στο δεύτερο κομμάτι που παίρνω, με το πρώτο έβγαλα μια 6ετία καθημερινής χρήσης δύο και τρεις φορές.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#358305 +1, το μοναδικο χαρακτηριστικο που πραγματικα εχει σημασια στις τοστιερες


< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#358309 Εικόνα

:s_roses :s_roses :s_roses

Μεχρι και τραχανα φτιαχνω. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#358317 :s_thumbsup
Τρομερή, όμως είναι ογκώδης αφού δεν είναι μόνο για κλασσικά τόστ.
Καλύτερη απο μια της TEFAL (και αυτή μεγάλη) με σχεδόν διπλή τιμή.
Πολύ σωστή θερμοκρασία, ενώ η TEFAL εύκολα τα "καίει".
Άβαταρ μέλους
By g8777
#358322 και με συλλεκτη λιπους (μια φορα τον μηνα το αδειαζω στο φουρνο μικροκυματων και μετα σκεπαζω τον πουρε , ΠΟΙΗΣΗ :shifty: )
και με ρυθμιστη εντασης
και μεγαλη επιφανεια (χωραει 4 τοστ με ψωμακι Καραμολεγκος :s_airkiss )
και σοβαρη κατασκευη
και 30 ευρω
και εγγυηση Λιντλ

:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#358368 Εικόνα

Βρε παιδιά έχω μεγάλη τοστιέρα που παίρνει 6 τοστ και ανοίγουν οι πλάκες της και γίνεται μεγάλη ψησταριά και έχει και ρύθμιση σε ύψος και πίεση κλπ κλπ. Δύσχρηστο πράγμα, σπάνια την χρησιμοποιούμε.

Θέλω μια μικρούλα με θέσεις για δύο μόνο τοστ, σαν αυτήν που ήδη έχουμε που συμμαζεύεται εύκολα στο ντουλάπι της κουζίνας. Δεν μ’ ενδιαφέρει ο διακόπτης, ούτε ο θερμοστάτης. Μ’ ενδιαφέρει να έχει κεραμικές πλάκες καλής ποιότητας, χωρίς το επικίνδυνο PFOA που καταλήγει στα στομάχια μας.