Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#349831 Γιατι ποιος σας ειπε οτι ο νονος μας δεν διαλεξε ?

Ρωτηστε και ποιος διαλεξε τον νονο ...

το κορυφαιο της ιστοριας ο πατερας μου οταν ακουστηκε το ονομα του εκλαιγε απο την χαρα του ...
Άβαταρ μέλους
By Billopoulos
#349860 Η καταντια ειναι αλλη.
Αντι ολοι να ευχονται να ειναι καλα το καθε παιδακι, υπαρχει η τρελα να βαφτιστει μην και το προλαβει ο διαολος, να παρει το ονομα του παππου γιατι αλλιως ειναι ασεβεια και τι θα πει και το χωριο κοκ...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#349864 Με την Γαμβεττα , παλια λεγαμε αν κανουμε κοριτσι να το ονομάσουμε αγάπη για να συμβολιζει την αγαπη μας....
Φυσικα μετα το τελος, δεν μου ξαναπερασε από το μυαλο αυτό το ονομα...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#349874
Geo f1 έγραψε:Ας μην βγουμε off topic...

Γραψε εσυ και θα φτιαξω θεμα "Χιλοπιτες" :lol:

Κο κο κο, ε, κο κο κο! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#349880 :lol:

Ε μωρε αποσταση, λιγο ελειψη εμπιστοσύνης εγω,λιγο ζηλεια ε δεν τραβηξε...
Αν ηταν Αθηνα ή εγω πανω ισως να ηταν διαφορετικα τα πραγματα...

Πηραμε μαθηματα και ωριμασαμε....
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#349916
Eliaskat έγραψε:ο αδερφος μου που ειχε παντρευτεί πριν απο εμενα (μεγαλυτερος) ειχε φροντισει να τα κανει πορνη ολα με το ονομα... :thumbsdown:
Εγω τοτε βιωσα ολα τα παραπονα και την στεναχωρια που περασαν οι δικοι μου οποτε η αποφαση ειχε παρθει.
Οταν γνωρισα την συζηγο μετα την προταση γαμου και πριν απαντησει εξηγησα καποια πραγματα ενα απο αυτα ηταν και το ονομα.
Το πρωτο παιδι θα παρει το ονομα του απο την οικογενεια μου! Το δευτερο δικο σου ,εκτος απο το ονομα του πατερα σου (του εχω αδυναμια...)
ουτε μα ουτε μου , μιλημενα συμφωνημενα δεν θα εκανα πισω ποτε σε συμφωνημενα πραγματα.
Τωρα κατι αρχαιοελληνικά και λοιπες μλκιες με τσαντιζουν γιατι δεν φυτρωσαμε μας μεγάλωσαν !!

οταν βαφτισα το παιδακι του φιλου μου τους ειπα ναι αλλα με το δικαίωμα του νονου ..
Η συζηγος του σφιχτικε λιγο αλλα εγω δεν μασησα, ειπα το βαφτίζω και το ονομα κανονικα το διαλεγει ο νονος !
μα, μου απο την συζηγο ,ο φιλος μου έσφιγγε το χερι απο κατω, ηθελε 2 ονοματα και ασχετα...
Το μαναρι μας πηρε το ονομα της γιαγιας του .


Ενδιαφέρον το time travel στο 1917. :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#349920
Geo f1 έγραψε::lol: :lol: :lol:

Μου αρεσει πως δενουμε τα topics


Και το απόγευμα, θα σε πήγαινα για μπασκετάκι στο Ποσειδώνιο, γείτονα.... 85 κιλά θα σε είχα κάνει. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#349926
Dimsabas έγραψε:Αλβανός γονιός στο σχολείο είχε δώσει στο μικρό του το όνομα Wankel.


Γιορτάζει την 25η Μαρτίου που είναι του Ewankelισμού.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#349927
Eliaskat έγραψε:Γιατι ποιος σας ειπε οτι ο νονος μας δεν διαλεξε ?

Ρωτηστε και ποιος διαλεξε τον νονο ...

το κορυφαιο της ιστοριας ο πατερας μου οταν ακουστηκε το ονομα του εκλαιγε απο την χαρα του ...


Δηλαδή εσύ νταηλίκι διάλεξες το όνομα του βαφτηστηριού.... Αλλά στο δικό σου παιδί, ΠΡΙΝ γεννηθεί, είχες κάνει ξήγα στη μελλοντική γυναίκα σου.....
Ωραίος...
Φαντάζομαι Πασοκ το 80 και Σύριζα πλέον...
Άβαταρ μέλους
By italakias
#349928
Billopoulos έγραψε:Η καταντια ειναι αλλη.
Αντι ολοι να ευχονται να ειναι καλα το καθε παιδακι, υπαρχει η τρελα να βαφτιστει μην και το προλαβει ο διαολος, να παρει το ονομα του παππου γιατι αλλιως ειναι ασεβεια και τι θα πει και το χωριο κοκ...

Τι ειναι αυτα που γραφει τωρα.
Ποια ειναι καταντια.
Δεν πρεπει να δωσουν ενα ονομα οι γονεις στα παιδια;
Πως θα το φωναζουν,εδω σκυλο παιρνεις και του δινεις ονομα.
Αντε γειαααααααααααααα.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#349933
kyr80 έγραψε:
Geo f1 έγραψε::lol: :lol: :lol:

Μου αρεσει πως δενουμε τα topics


Και το απόγευμα, θα σε πήγαινα για μπασκετάκι στο Ποσειδώνιο, γείτονα.... 85 κιλά θα σε είχα κάνει. :rtfm:


Και μετα θα πηγαίναμε για κάμπινγκ στην Βουρβουρου και πιτσα στον Οβελιξ!!!
(Θα ειχα κουραστεί από το μπάσκετ για αυτό η πιτσα)