Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#345208 €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#345253 Στόχος μου είναι να πέσω στα 80 κιλά, να μην παρατήσω το ιεκ, να βρω μπάντα για να παίζω/τραγουδάω,
να ξοδεύω λιγότερα λεφτά σε άχρηστες μαλακιούλες... α και να βρω γκόμενα.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#345267 Κανα δυό στόχοι για αυτό το έτος
Α) να κάνω πιο συστηματικά γυμναστική για λόγους υγείας. Τα παλιότερα χρόνια η περιορισμένης ενασχόληση μου με τόν αθλητισμό γινόταν κυρίως για έλεγχο του βάρους , να μένω στα κιλά μου.
Υπάρχει και μια άλλη διάσταση όμως που τελευταία μου εχει γίνει πολυ εμφανής μέσα απο συζητήσεις με συναδέλφους, της επένδυσης για μια καλύτερης ποιότητα ζωής στο μέλλον. Καλό ειναι να φροντίζεις τις συνθήκες για τα γεράματα, πχ να εχεις καμία σύνταξη κτλ, αλλά η μεγαλύτερη επένδυση ειναι να φροντίσεις σωματικά να είσαι σε θέση να υποστηρίξεις μια νορμαλ ζωή τότε.
Β) να περιορίσω στο ελάχιστο το χασομέρημα στο Ίντερνετ.
Υπολογίζω οτι πρέπει να ξοδεύω καθημερινά τα βραδιά κυρίως γύρω στη μια ωρα , τα ΣΚ μπορεί και λίγο παραπάνω, διαβάζοντας καμία ελληνική εφημερίδα, ενα δυο φορα, λίγο facebook . Αθροιστικά αυτό ειναι τεράστιος χρόνος , τον οποία μπορώ να χρησιμοποιήσω με διαφορετικό τρόπο ειδικά σε περίοδους απαιτητικές .
Το 2017 προβλέπεται να ειναι ιδιαίτερα απαιτητικό χρονικά όποτε απο κάπου πρέπει να κόψω κάτι. Απο τη δουλεια πολυ δύσκολο, απο την οικογένεια δεν θέλω , άρα οτι άλλο μη απαραίτητο μπορεί και πρέπει να περιοριστεί στο μέγιστο βαθμό.
Γ) Να διαβάσω μερικά βιβλία απο το wish list , που να μην ειναι σχετικά με σπουδές η δουλεια .
Δ) Να επαναλάβω ενα solo road trip με 1-2 διανυκτερεύσεις. Το 2016 τον έχασα αυτό τον στόχο, αλλά όχι δεύτερη χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#346966 Φέτος θέλω να κινηθώ σε εφικτούς στόχους:
1) Να μάθω ισπανικά
2) Να προγραμματίσω το ταξίδι στην Σιβηρία για το 2018

Ειδικά το πρώτο είναι και κρίμα να μην το κάνω γμτ, σχεδόν καταλαβαίνω, τα είχα ξεκινήσει όταν είχα έρθει ολλανδία, αλλά επειδή είχαν προτεραιότητα τα Ολλανδικά, αναγκαστικά εφαγαν άκυρο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#347011 1) Nα ξεμπερδεύω με το Master για να μπορώ επιτέλους να διοχετεύσω τον προσωπικό μου χρόνο αλλού
2) Nα πάρω αύξηση, η οποία θα πηγαίνει κατευθείαν για αποταμίευση
3) Να αλλάξω αυτοκίνητο-α, δηλαδή να πουληθεί το @#$@΅# το Mini
Άβαταρ μέλους
By babakos
#347076 Α) Nα χάσω 20 κιλά με στροφή σε υγεινή διατροφή και γυμναστική
Β) Να αλλάξω εργασία (για να μην γινω αυτόχειρας... :x ) + να αποκτήσω 2 επαγγελματικές πιστοποιήσεις που χρειάζομαι
Γ) Να περνάω περισσότερο ποιοτικό χρόνο με την οικογένεια μου