Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#343274 Τα στερεότυπα καλά κρατούν νομίζω... Πέρα από ελάχιστα ποστ (νομίζω θα ξεχωρίσω του kilomeater), τα αλλά δεν τιμούν ούτε το φόρουμ, ούτε κανέναν.
Νομίζω πως το θέμα πρέπει να κλειδωθεί.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#343292 Tα στερεότυπα βέβαια κάπου βασίζονται και οι περισσότεροι από εσάς μπερδεύετε πλήρως τις έννοιες έθνος και πρόσωπα. Δηλαδή οι Έλληνες μπορεί να έχουν σαν άτομα ο καθένας τα δικά του ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, αλλά όταν βρίσκονται σε συλλογικό επίπεδο λειτουργεί η ψυχολογία του όχλου, ο μέσος όρος, οι ξεχωριστές κοινωνικές συμβάσεις που ισχύουν σε κάθε κοινωνία, επιδράσεις του εκπαιδευτικού συστήματος, θρησκευτικές διαφορές κλπ. Όλα αυτά οδηγούν στα στερεότυπα που σαφώς και δεν είναι ουρανοκατέβατα σε αρκετά μεγάλο βαθμό. Σίγουρα πάντως είναι αυθαίρετα όταν μιλάμε για άτομα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#343301
rx8_drifter έγραψε:Μου ειχε κανει φοβερη εντυπωση στο ποσο κοντα ειμαστε στο χιουμορ με σερβους (σε φαση καφριλας)


Και με τους Βούλγαρους... :s_yes

Όλα τα Βαλκάνια ίδια σκατά είναι... :lol: :metalo: :lol: :metalo: :lol: :metalo:



Giuseppe Busso έγραψε:Να το κάνω λίγο πιο Hollywood.
Σας έφερνε ο gay γιος σας το Μουσουλμάνο αγόρι του.


mirage έγραψε:Φαση George Michael. Εξαρταται ποιος θα ηταν top και ποιος bottom. Να τα λεμε αυτα.

< >


:s_rofl :s_rofl :s_rofl

Τώρα αρχίζει το θέμα να έρχεται στα σωστά του! :s_thumbsup :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#343312 Το θρεντίδιο αυτό είναι απλούστατα απόδειξη της ευκολίας του τσουβαλιάσματος.

Η πραγματική πλάκα ξεκινάει όταν αρχίζουν τα γνωστά ΑΤΣΑΛΕΝΙΑ αντανακλαστικά περί ανθελλήνων φίλων του μωάμεθ (ΛΟΛ).

Anonymous Founder έγραψε:Νομίζω πως το θέμα πρέπει να κλειδωθεί.

Νομίζω ότι αυτό έπρεπε να γίνει άμα τη εμφανίσει αυτού του θέματος (ειδικά με αυτόν τον τίτλο). Δεν είναι δυνατόν να αφήνουμε να υπάρχει νήμα για ποιούς ΜΙΣΟΥΜΕ. ΄Ημαρτον.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#343318
Anonymous Founder έγραψε:Τα στερεότυπα καλά κρατούν νομίζω... Πέρα από ελάχιστα ποστ (νομίζω θα ξεχωρίσω του kilomeater), τα αλλά δεν τιμούν ούτε το φόρουμ, ούτε κανέναν.
Νομίζω πως το θέμα πρέπει να κλειδωθεί.

Η μαγκια και η ουσια σε εναν διαλογο ειναι να βγαινει αποτελεσμα .
Εχει συμβει και αλλες φορες αυτο,καποιοι να μην αντεχετε τα επιχειρηματα και το ριχνετε στα λουκετα και την λογοκρισια.
Καταταλλα,κλειδωσε το.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#343363
Corto Maltese έγραψε:Tα στερεότυπα βέβαια κάπου βασίζονται και οι περισσότεροι από εσάς μπερδεύετε πλήρως τις έννοιες έθνος και πρόσωπα. Δηλαδή οι Έλληνες μπορεί να έχουν σαν άτομα ο καθένας τα δικά του ιδιαίτερα χαρακτηριστικά, αλλά όταν βρίσκονται σε συλλογικό επίπεδο λειτουργεί η ψυχολογία του όχλου, ο μέσος όρος, οι ξεχωριστές κοινωνικές συμβάσεις που ισχύουν σε κάθε κοινωνία, επιδράσεις του εκπαιδευτικού συστήματος, θρησκευτικές διαφορές κλπ. Όλα αυτά οδηγούν στα στερεότυπα που σαφώς και δεν είναι ουρανοκατέβατα σε αρκετά μεγάλο βαθμό. Σίγουρα πάντως είναι αυθαίρετα όταν μιλάμε για άτομα


Ακριβώς.... Μιλάμε για τον κανόνα. Προσωπικά απεχθάνομαι τους Ρώσους. Και έχω μείνει και ένα διάστημα στη Μόσχα, ΜΟΝΟ με Ρώσους. Είναι ακόμα χειρότεροι από ότι είναι σαν τουρίστες, που τους ζω στη δουλειά μου. Γνώρισα και σοβαρούς ανθρώπους, αλλά ήταν η εξαίρεση στο καρακιτσαριό. Στο ότι απαυτώνονται αναμεταξύ τους, χωρίς κανένα ηθικό φραγμό. Και πολλλλλλα ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#343373
Dodger έγραψε:Το δικό μας έθνος ποιος από τους παρακάτω το αντιπροσωπεύει;

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα

Όλοι... αυτοί είμαστε με τα καλά και τα κακά μας.



< >