Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By italakias
#355218
REALZEUS έγραψε:Παναγιώτη μου, η δική μου αίσθηση είναι ότι δεν θα αλλάξει τίποτα. Θα τα βρει και με τον Πούτιν και θα βομβαρδίζουν από κοινού εδώ κι εκεί σε όλον τον πλανήτη. Κατά τα άλλα θα την πληρώσουν οι καημένοι οι μαύροι και μουσουλμάνοι εντός των ΗΠΑ και θα ακούμε και αηδίες του στυλ "οι φτωχοί φταίνε που είναι φτωχοί και πεινάνε" και άλλα τέτοια νεοφιλελέ. Και θα είναι απλά 2017...

Τελικα θα αλλαξει ή δεν θα αλλαξει;
Γιατι συμφωνα μαυτα που γραφεις ,παρα πολλα θα αλλαξουν.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#386348 https://en.wikipedia.org/wiki/Hyderabad

Συζητούσα με έναν Ινδό στο chessclub , στο Hyderabad που μένει , το κόστος ζωής είναι 100$ το μήνα .
Με βλέπω για εκεί μιας και η εταιρεία το βγάζει-δεν το βγάζει το 12μηνο. :lol:

Μελαχρινός και μουσάτος , δε θα έχω προβλήματα προσαρμογής.

Άλλος κανείς; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#386355
mousatos έγραψε:https://en.wikipedia.org/wiki/Hyderabad

Συζητούσα με έναν Ινδό στο chessclub , στο Hyderabad που μένει , το κόστος ζωής είναι 100$ το μήνα .
Με βλέπω για εκεί μιας και η εταιρεία το βγάζει-δεν το βγάζει το 12μηνο. :lol:

Μελαχρινός και μουσάτος , δε θα έχω προβλήματα προσαρμογής.

Άλλος κανείς; :shifty:


Να φροντίσεις να κάνεις ότι εμβόλιο υπάρχει πρίν την αναχώρηση σου, να προπονηθείς στην αντοχή της μυρωδιάς του coconat oil και στην απλησιά γενικότερα, να μάθεις να τρώς με τα χέρια, να φροντίσεις να έχεις εμφιαλωμένο πόσιμο νερό, να έχεις αντοχή στα διάφορα έντομα έρποντα και πετούμενα, και πολλά άλλα πράγματα και συνήθειες τελείως ξένα για έναν Ευρωπαίο που θέλουν σελίδες για να αναφερθούν, αυτό είναι survivor αληθινό και όχι αυτό που βλέπουμε στην TV.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#386362 Σε ένα μήνα ετοιμάσου να του δώσεις οδηγίες για Παναμά quadra :lol: :lol:

Σε κάτι πιο σχετικό στο τόπικ απ τις περιπλανήσεις ανα τον κόσμο:



A thousand bricks an hour .
Φήμες λένε ότι ο τραμπ θα το χρησιμοποιήσει για να αποτρέψει τους μετανάσται απ το μεξικό να μπουν και να πάρουν τις δουλειές :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#386367 Αν φοράει ακριβό ρολόϊ, το χέρι που το φοράει να είναι προς το πεζοδρόμιο και όχι προς τον δρόμο γιατί κινδυνεύει να χάσει το χέρι του.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#386391
mousatos έγραψε:https://en.wikipedia.org/wiki/Hyderabad

Συζητούσα με έναν Ινδό στο chessclub , στο Hyderabad που μένει , το κόστος ζωής είναι 100$ το μήνα .
Με βλέπω για εκεί μιας και η εταιρεία το βγάζει-δεν το βγάζει το 12μηνο. :lol:

Μελαχρινός και μουσάτος , δε θα έχω προβλήματα προσαρμογής.

Άλλος κανείς; :shifty:


Το ερώτημα είναι πού θα έχουμε τα λεφτά μας. Έχω βρει μια τράπεζα στο Πουέρτο Αγιόρα, 1,8% παραπάνω και δίνει και bonus στις αγορές από διάφορα καταστήματα της περιοχής.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#386412 Hyderabad hi-tech city, όλο το outsourcing του πλανήτη

Μιλάω κάθε μέρα μαζί τους και θέλω να πάω από εκεί μόνο και μόνο να τους αρχίσω στις καρπαζιες.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#386452
rx8_drifter έγραψε:Hello sir how can i help you sir :s_inlove



αν μπορούσα θα έβαζα mail συναδέλφου με cc όλη την ιεραρχία σε Ευρώπη/Αμερική/Κύπρο που μεταξύ άλλων τους λέει....are you stupid? :lol: :lol: :lol:

βέβαια έχω και περίπτωση Λιβανέζου που παίρνει τηλ και αρχίζει "hello dear", "how are you today dear", "can you help me dear?" :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#386469
rx8_drifter έγραψε:Hello sir how can i help you sir :s_inlove



rx8_drifter έγραψε:Λείπει ένα εμοτικον με το κεφάλι να κουνιέται δεξια αριστερά :adminpower:



100%
Άβαταρ μέλους
By Chris
#386500 Ενας φιλος μας περιεγραφε μια παλια δουλεια του οπου επαιρνε τηλ. συνεντευξεις απο ινδους για να στελεχωσουν ενα call centre εκει κατω. Κανεις του δεν περιμενε ερωτηση, σηκωναν το τηλ, συστηνονταν και ξεκινουσαν το κατεβατο που ειχαν μπροστα τους. Εντωμεταξυ το call centre ηταν για λατινικες χωρες, οποτε θεωρητικα εψαχναν ινδους που μιλουσαν ισπανικα. Καποια στιγμη ο μανατζερ δεν την παλεψε αλλο και του ειπε: στις 2 λεξεις ισπανικα τον προσλαμβανεις. Αυτο για την ποιοτητα υπηρεσιων. Τωρα, το κατεβατο ηταν τα κλασικα τυποποιημενα μπλαμπλα του cover letter. Πλην ενος. Ο τυπος ειτε ηταν απολυτα συνειδητοποιημενος ή εχασε κατι στη μεταφραση, γιατι ολα τα τυποποιημενα του ειχαν να κανουν με money. My 5 year goal is money, i work for money, my motivation is money κλπ. Ενας αλλος στην παρεα ειναι λιγο παπαγαλος, πετυχαινει προφορες, φωνες κλπ. Οποτε πιανει κατευθειαν ραπαρισμα με ινδικη προφορα για money in da mind και τετοια. Περιττο να πω πως μας βγηκε το burger απο τη μυτη


< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#386508 Δυστυχώς στην δική μας περίπτωση δεν είναι καν call center, είναι κανονικοί υπάλληλοι μας που χειρίζονται τα Global Managed Services, το facepalm είναι καθημερινό.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#386514 Μάλλον έχουν επίγνωση του μισθού σας σε σχέση με τον δικό τους και έχουν σαλτάρει.
http://www.4troxoi.gr/epikairotita/kosm ... viomihania
π.χ Πόσο αμείβονται οι εργαζόμενοι στην αυτοκινητοβιομηχανία;

Γαλλία - Ετήσια παραγωγή οχημάτων: 1,5 εκ. μονάδες, Ετήσιες αμοιβές/εργαζόμενο: 76.600 $, Κατά κεφαλή εισόδημα: 43.000 $
Ινδία - Ετήσια παραγωγή οχημάτων: 3,3 εκ. μονάδες, Ετήσιες αμοιβές/εργαζόμενο: 2.275 $, Κατά κεφαλή εισόδημα: 1.600 $
Άβαταρ μέλους
By dimik
#386517 Ναι μεν αλλά όταν σου έρχεται automatic reply σε mail που γράφει ότι είμαι σε paternity leave για μερικούς μήνες βαράς το κεφάλι σου στον τοίχο :lol:

Άσε που για τα δεδομένα της Ινδίας είμαι σίγουρος ότι οι δικοί μας αμοίβονται πολύ καλά.