Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#362843
otso έγραψε:
dimitrisB έγραψε:
otso έγραψε:Θεμα ηλεκτρικη σκουπα nilfisk
Tα καταφεραν οι σιδεροφαγες του σπιτιου να μην μαζευει το λαστιχο .

Aυτό, δεν είναι τίποτε, απ τη χρήση της σκούπας και το τέντωμα του καλωδίου.
Εχεις δεί τις πρίζες να βγαίνουν απ΄τους τοίχους, ότι πατέντα και να κάνεις για να "σφίξουν" στη θέση τους? :rant:
Τελικά, 4 απ' αυτές που χρησιμοποιούνται συνηθέστερα, τις βίδωσα με ούπατ και τέλος. :lol:
Τώρα απομένει να βγούν .... μαζί με το σοβά! :lipsealed:


Δημητρη οντως δεν εχω γνωρισει γυναικα να βγαζει σωστα το φις απο μπριζα , αλλα εκει που κοβω φλεβες ειναι οταν τραβανε το φις απο το καλωδιο και ακομα χειροτερα απο το καλωδιο απο μακρια .
και εχει γινει μαθημα ε; και στην σκουπα ειχε σημαδι το καλωδιο για να μην το τραβαμε ως το τελος και ειχε τονιστει αυτο.
αλλα στα τετοια μας αφου ειναι ο μαλακας που τα φτιαχνει.
και το κλασσικο το γυναικειο αλλα ας το πουμε για μας
αμα πεθανω τι θα κανετε;


Σοβαρά μιλάτε βρε παιδιά; Κάνουν τέτοια πράγματα; Πρώτη φορά το ακούω... :s_omg

Κι εγώ έχω βαρεθεί να στοκάρω πρίζες. :slap:

10 μέτρα καλώδιο και πάντα είναι βγαλμένο τόσο ακριβώς όσο να είναι τεντωμένο από την πρίζα ώς την σκούπα. Μόνο όταν είμαι εκεί τραβάει τα καλώδια από τα φις.

Τι να κάνουμε όμως, τις αγαπάμε... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#362846
Pitt έγραψε:Τι να κάνουμε όμως, τις αγαπάμε... :inlove:


εκτος από την ωρα που ξαναβαζουμε μπριζες στη θεση τους
καθαριζουμε σιφωνια από μαλια που δεν πετανε στο ντενεκέ αλλα στο νεροχυτη
κουμπια από πληκτρολογια λαπτοπ που θα "καθαρισαμε" με ηλ σκουπα
ξαναβάφουμε τοιχους επειδή κολλησαν με σελοτειπ αφισες και φωτό στο τοιχο

κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π.
:) :) :) :)
Άβαταρ μέλους
By fokion
#362847 Να μην αναφερθώ δε το ότι πρεπει να τους πουμε πως δουλεύει μια συσκευή γιατι σιγά μη κάτσουν εκείνες να διαβάσουν το manual....... και μιλαω παντα για συσκευες του παροντος θεματος...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#362858 Σε κάποια άλλη γωνια του ίντερνετ κάποιες συζητάνε...


"άσε ο δικός μου τρώει και τα παρατάει στο τραπέζι"
"τι να πω και εγώ καλέ που ρίχνει κι ένα ρεψιμο μετά"
"κορίτσια αυτό δεν είναι τίποτα, ο δικός μου κλανει όταν ήμαστε στο κρεβάτι και μετα μου λέει, έλα να σου πω κάτι, και με σκεπάζει με το πάπλωμα"




< >
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#362861 :lol: :lol: :lol:

Είσαι παλαβός ρε dimik! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#362902
dimik έγραψε:Σε κάποια άλλη γωνια του ίντερνετ κάποιες συζητάνε...


"άσε ο δικός μου τρώει και τα παρατάει στο τραπέζι"
"τι να πω και εγώ καλέ που ρίχνει κι ένα ρεψιμο μετά"
"κορίτσια αυτό δεν είναι τίποτα, ο δικός μου κλανει όταν ήμαστε στο κρεβάτι και μετα μου λέει, έλα να σου πω κάτι, και με σκεπάζει με το πάπλωμα"




< >


Ωπα μαστορα δε παιζεις δικαια!!!!!!!!!!!
Εχω αναλλαβει και το πλυντηριο πιατων και τα σκουπίδια και τον ένα σκυλο βολτα και τους 3 σκυλους ταισμα νερο κ.λ.π.!!!!!!!!!!!
περαν των .... τεχνικών εργασιων!!!!!!!!!!!!!!

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
:s_wacko :s_wacko :s_wacko :s_wacko :s_wacko :s_wacko :s_wacko :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By dimik
#362904 Αν δεν ακούσω και την άποψη της αντίθετης πλευράς συμπέρασμα δεν βγάζω :lol:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#362909
dimik έγραψε:Αν δεν ακούσω και την άποψη της αντίθετης πλευράς συμπέρασμα δεν βγάζω :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By otso
#362913 ακομα λενε για το κατουρημα στα καπακια της τουαλετας αλλα γιατι δεν το ανεβαζουν αυτες ; αμα το βρισκαμε ανεβασμενο σιγα μην το κατεβαζαμε να το κατουρησουμε.

οι ανυπαντροι διαβαζουν; τους βλεπω γεροντοπαλίκαρα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#362922
otso έγραψε:ακομα λενε για το κατουρημα στα καπακια της τουαλετας αλλα γιατι δεν το ανεβαζουν αυτες ; αμα το βρισκαμε ανεβασμενο σιγα μην το κατεβαζαμε να το κατουρησουμε.

οι ανυπαντροι διαβαζουν; τους βλεπω γεροντοπαλίκαρα

Ναι, από εσας περιμέναμε να τα μαθουμε οι ανύπαντροι
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#362947 Ένας θείος μου (πριν πάθει allzheimer's) έλεγε ότι αν παντρευτεί ένας άνδρας θα το μετανιώνει μια ζωή(ότι έχει πάθει ο otso δηλαδή) , ενώ αν όχι μόνο μια φορά , στα γεράματα...
Ο ίδιος είχε πει και το εξής σε ενα ταξίδι με γκρουπ στην Μυτιλήνη σε έναν χήρο που στεναχωριοταν που ήταν μόνος σε αντίθεση με τις πολλές χήρες που είχε το γκρουπ: "κοίτα γύρω σου, όλες τους φάγανε και εσύ στεναχωριέσαι που είσαι ο μόνος που την έφαγε?"
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#362949 Και γώ την πρίζα της σκούπας την τραβάω απο το καλώδιο απο απόσταση!

Τεντώνω το καλώδιο έτσι ωστε να είναι εντελώς κάθετο ώς προς την πρίζα και κάνω ένα απότομο και δυνατό τράβηγμα. Δέν μου έχει χαλάσει ποτέ ούτε πρίζα ούτε το καλώδιο.
Άβαταρ μέλους
By otso
#362987 Ρε παιδια να ρωτησω . εχω βρει ενα φουρνο που μου αρεσει , ο φουρνος αυτος κατασκευαζεται στην πολωνια οπως και ολοι της φιρμας αυτης φανταζομαι. Απ οτι βλεπω ειναι παραεισαγωγη γιατι στο ελληνικο της σαιτ η φιρμα δεν τον εχει . Επισης
απ οτι βλεπω πουλιεται μονο σε χωρες της ανατολικης ευρωπης . Τα χαρακτηριστικα του ομως τα τεχνικα που τα βρισκεις στο κεντρικο σαιτ της φιρμας και στα ελληνικα , ειναι τα ιδια με αντιστοιχους φουρνους που πουλαει και στην δυτικη ευρωπη.
Δεν βλεπω καμμια διαφορα πλην της τιμης .
Επειδη το μαγαζι εδω θα μου τα πει ολα ροδινα , το θεμα ειναι τι γινεται απο πλευρας εγγυησης αλλα και απο πλευρας ανταλλακτικων για επειτα .
Στο μαγαζι που τον πουλαει γινεται ο κακος χαμος περιμενεις στο τηλ με τις ωρες , και στο σκρουτζ εχουν εκατονταδες θετικα ρεβιους το λενε δε οτι εισαγουν και οι ιδιοι εκτος απο ελληνικων αντιπροσωπειων .
Να τους εμπιστευτω; να ρωτησω και την ελληνικη αντιπροσωπεια; αλλα τι θα μου πουν μην το παιρνεις ασφαλως.