Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#350361
rx8_drifter έγραψε:Πες μου τώρα ότι σε υπερατλαντικές πτήσεις πληρώνεις το νερό :s_crazy

Φυσικα. Τα παντα όλα

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#350363 Πάντως και εγώ το Σεπτέμβριο που πέταξα απο skg για Χανιά με Ryan ,αφού επρηξα την γυναίκα με όλους τους κανονισμούς ώστε να είμαστε προβλεπε, πήγα στο αεροδρόμιο με την χειραποσκευη και ένα τσαντάκι ώμου(προβλέπεται πλέον) και είδα να περνάνε δράκοι, καμία σχέση με παλαιότερα, και μεγάλες δεύτερες τσάντες είδα και κάποιοι είχαν και τρίτη χειραποσκευη (ιδίως οι γυναίκες κλασσικά)

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#350414 Αρχες Μαρτιου εχουμε κλεισμενο ταξιδι (μονο τα αεροπορικα) για Μπρυζ/Γανδη..
Ο γυναικολογος μας εδωσε το ο.κ (η :inlove: θα ειναι 5 μηνων )...
Εφ οσον ειναι ολα καλα μεχρι τοτε...
Τι θα κανατε στην θεση μου; :oops:
Άβαταρ μέλους
By nass
#350415 Θα καθόμουν στο κρεβάτι μέχρι τον τοκετό και θα έστελνα τη γυναίκα μου στο ταξίδι :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#350421 :lol:
Λεγε ρε :oops:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#350424 Νομιζω δεν μπορούμε να ξερουμε από τωρα..

Η πορεια της εγκυμοσύνης εως τοτε θα δειξει..
Άβαταρ μέλους
By dstou
#350425 ^Αυτό ακριβώς, η γνώμη του ιατρού μπορεί αύριο να αλλάξει. Ήγουν, εγώ δεν θα έκλεινα εισιτήρια και ξενοδοχεία από τώρα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#350426
gianik έγραψε:Αρχες Μαρτιου εχουμε κλεισμενο ταξιδι (μονο τα αεροπορικα) για Μπρυζ/Γανδη..
Ο γυναικολογος μας εδωσε το ο.κ (η :inlove: θα ειναι 5 μηνων )...
Εφ οσον ειναι ολα καλα μεχρι τοτε...
Τι θα κανατε στην θεση μου; :oops:



Προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα να πάω οπουδήποτε σε απόσταση μεγαλύτερη της μιας ώρας απο τον γιατρό της.
Άβαταρ μέλους
By nass
#350479 Η γυναίκα μου είχε έρθει 6 μηνών έγκυος + 2.5 χρονών κόρη να με βρουν στο Λονδίνο + εκδρομή στην Κορνουάλη.
Νομίζω μετά τους 3 μήνες (που είναι ο κίνδυνος για αποβολή κτλ.) και όχι στον τελευταίο (που δεν σε αφήνουν και πολλές αεροπορικές να ταξιδέψεις) είναι ΟΚ.
Ο,τι σας πει ο γιατρός σας.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#350483 Ο γιατρός μας είπε ότι αν όλα μέχρι τότε είναι ο.κ , ελεύθερα μπορούμε να ταξιδέψουμε ( καλύτερα max.3-4 ώρες) , δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το έμβρυο κ.λ.π.
Εγώ το βλέπω ως μία τελευταία '' απόδραση '' πριν την γέννηση του μωρού. Εντάξει δεν θα ξεποδαριαστούμε οπως κάνουμε συνήθως , εξάλλου ο προορισμός δεν προσφέρεται και για ατέλειωτο περπάτημα..Πιο πολύ για ένα αγχολυτικό διάλλειμα μετά το στρες που έχουμε τραβήξει τόσο καιρό..
Ειδωμεν...



υ.γ
ξενοδοχεία έχω κλείσει με δωρεάν ακύρωση.
Άβαταρ μέλους
By otso
#350485
corsair έγραψε:
dimik έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Kαι η Τransavia μανουριάζει.
Γενικά ολες οι low cost

Η Ryan ποτέ δεν μου έκανε θέμα, επίσης κάτι τοπικές της κακιάς ώρας ellinair και cobalt δεν κάνουν θέμα, τώρα που το σκέφτομαι ούτε easyjet και Monarch.

< >


easyjet αλλες φορες κανουν ιστορια και αλλες οχι. Δεκεμβρη που κατεβηκα παντως το αεροσκαφος ηταν ενα απεραντο κωλοχανειο γιατι η Easy θελει να τα παει καλα με τους ιθαγενεις που μεταφερουν τις βαλιτσες του cargo hold στα overhead storage bins. Ενα κραξιμο θα το φανε απο μενα παντως. Η εχουν ΄η δεν εχουν regulations. Δεν μπορει το καθε βλαχαδερο να παιρνει οτι γουσταρει πανω και να μην αφηνει χωρο για μας που παμε σεβομενοι τους κανονες τους. :thumbsdown:


Ασχετο
corsair δεν ζεις ελλαδα πλεον;
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#350499 Προ ημερων με Aegean που πεταξα ειχα λαπτοπ σε backbag, στον ωμο ειχα τα της φωτογραφικης και ειχα και την βαλιτσουλα μου. Φυσικα τα εξτρα πραγματα τα εβαλα στα ποδια μου να μην ενοχλω/στερω χωρο απο τους υπολοιπους.

Επισης ψιλοτραγικοι οι Βελγοι (Βρυξελλες) οσον αφορα τους ελεγχους. Ειχε εξτρα ελεγχο με το που κατεβηκαμε απο το τραινο. Ολοι οι επιβατες του τραινου περνουσαμε απο ενα σημειο εξυπηρετησης με οτι αυτο σημαινει σε αναμονη και ουρες.

Μετα φυσικα ειχε τον κανονικο ελεγχο πριν την πτηση.

Κατεβηκαμε απο το τραινο, 1 ωρα και 40 λεπτα πριν την πτηση και καταφεραμε και φτασαμε στην πυλη 15 λεπτα πριν μπουμε στο αεροπλανο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#350560 Μίλησα με πράκτορες @skg κατά τις 12 το μεσημέρι (πριν λίγο δηλαδή) και μου είπαν πως κατά τις 13:00 θα κλείσει το αεροδρόμιο και πως γενικά ανοίγει και κλείνει σε άτακτα διαστήματα, ανάλογα με τις συνθήκες...

Όποιος θέλει να πετάξει, ίσως δεν είναι η καλύτερη ιδέα σήμερα...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#350585
markvag έγραψε:Μίλησα με πράκτορες @skg κατά τις 12 το μεσημέρι (πριν λίγο δηλαδή) και μου είπαν πως κατά τις 13:00 θα κλείσει το αεροδρόμιο και πως γενικά ανοίγει και κλείνει σε άτακτα διαστήματα, ανάλογα με τις συνθήκες...

Όποιος θέλει να πετάξει, ίσως δεν είναι η καλύτερη ιδέα σήμερα...

Φίλος που πετάει σήμερα έβαλε φώτο του αεροδρόμιου με την φράση "χιονίζει και στα μπουρδελα"

< >
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#350679 Δηλαδή ρώτησες γιατρό, έκλεισες τα πάντα και μπήκες να ρωτήσεις και τον πχ otso που έχει βασιμες υποψίες για τον mirage. Stramtrellesant.

Υγ. Για τον gianik πάει το τοστακι

<