Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#9878
IKE έγραψε:Με Lufthansa είχα κλείσει αλλά λόγω απεργίας πήγαμε μέσω Κων/πολης με Turkish με πατέντες της τελευταίας στιγμής.


Άλλη κι η Lufthansa με θήκες που δε χωράει το laptop.

Πάντως πέρα απ΄τη πλάκα μου φάνηκε πιο ευρύχωρο.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#9889 737 με sky interior. Δεν έχω μπεί σε τετοιο αλλα 737 πιο άνετο απο 320 series δύσκολο μου ακούγεται αλλά σίγουρα είναι βελτιωμένο σε σχέση με τα κλασσικα 737
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#9924
mirage έγραψε:737 με sky interior. Δεν έχω μπεί σε τετοιο αλλα 737 πιο άνετο απο 320 series δύσκολο μου ακούγεται αλλά σίγουρα είναι βελτιωμένο σε σχέση με τα κλασσικα 737


Έλα...και φωτό:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#10066
Nikos! έγραψε:Έλα...και φωτό:

...έχει βάλει μπλε φωτάκια να χαζεύουν τα μ**νάκια... :s_biggrin


Μετά το Connie της προηγούμενης σελίδας, ας περάσουμε σε κάτι άλλο:

Άβαταρ μέλους
By mirage
#11461 To Al καλικατζίρα "ντοκυμαντερ" είναι ανάξιο σχολιασμού νομίζω. Κατα τα άλλα
Image
Φαλαινάκι FTW :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#11466 Nατος ο πλοιοκτήτης γούσταρε :s_smile :s_wink
Άβαταρ μέλους
By drdino
#11483 Image

Image
Άβαταρ μέλους
By drdino
#11489 ΕικόναDouble Rockhorns by jonnyweb142, on Flickr

click για μεγαλύτερη, τρομερή φωτό :inlove:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#11496 Μια και ειστε οι ειδικοι εδω, παντα ηθελα να μαθω τι σοϊ στολη φορανε αυτοι οι τυποι με τους σωληνες κλπ:


Εικόνα


Ξερει κανεις?
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#11563
IKE έγραψε:Turkish είχα πετάξει με 737 και ήταν το πιο επώδυνο ταξίδι που έχω κάνει ποτέ. Είναι καλή εταιρία απλά δεν υπάρχει πρόβλεψη για ανθρώπους που έχουν πόδια.

Αν δεν έχεις πόδια είσαι οκ.


Διαμόρφωση Citroen C2 το λένε αυτό. :s_biggrin

Μετά από 4 διαδρομές άρον-άρον με την Transavia, την προτείνω ανεπιφύλακτα σαν low cost. Πολύ καλή διαχείριση με τις αποσκευές (χειραποσκευή* και κανονική), αρκετά δρομολόγια, κατανοητό αν και παλιομοδίτικο site και πολύ καλή εξυπηρέτηση.
Άβαταρ μέλους
By Lippi
#11571
trident1971 έγραψε:Μια και ειστε οι ειδικοι εδω, παντα ηθελα να μαθω τι σοϊ στολη φορανε αυτοι οι τυποι με τους σωληνες κλπ:


Εικόνα


Ξερει κανεις?


της RAF. (Όχι ότι ξέρω λεπτομέρειες, απλά θυμάμαι το εξώφυλλο)....
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#11608 :inlove: :inlove: :inlove: για τα B17 παραπανω

να βάλω κι εγώ ένα πολύ αγαπημένο

Image

κι ένα video



17:00-26:35 :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#11840 Ο μυρμηγκοφάγος:

Image
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#11878
Nikos! έγραψε:
mirage έγραψε:737 με sky interior. Δεν έχω μπεί σε τετοιο αλλα 737 πιο άνετο απο 320 series δύσκολο μου ακούγεται αλλά σίγουρα είναι βελτιωμένο σε σχέση με τα κλασσικα 737


Έλα...και φωτό:

http://s9.postimg.org/eqrpstf0v/photo_2.jpg

Η διάταξη 3-3 (που έχουν και το 737-700 που δείχνεις) μου φαίνεται η πιο γτπκ διάταξη που υπάρχει.
Ο του παραθύρου πρέπει να πηδάει (κυριολεκτικά και μεταφορικά) 2 ανθρώπους για να βγει, ο της μέσης.. είναι στη μέση nuf said, γενικά :s_sad


IKE έγραψε:Turkish είχα πετάξει με 737 και ήταν το πιο επώδυνο ταξίδι που έχω κάνει ποτέ. Είναι καλή εταιρία απλά δεν υπάρχει πρόβλεψη για ανθρώπους που έχουν πόδια.

Αν δεν έχεις πόδια είσαι οκ.

Εμένα η πιο άβολη αερο-εμπειρία ήταν φέτος με ένα Airbus A330-200 της Etihad. Από υποτιθέμενα κομφόρ μια χαρά (καλές wide οθόνες, ποικιλία, πρίζες σε κάθε θέση, φαγητό ΟΚ) αλλά δεν ξέρω τι στα κομμάτια είχαν κάνει και η βάση του καθίσματος είχε μια ελαφρά κλίση προς τα κάτω :s_omg Αποτέλεσμα φυσικά ότι με τις ώρες σιγά σιγά γλιστρούσες και όλο το βάρος του σώματος στηριζόταν στην τριβή μπουτιού - υφάσματος καθίσματος (που και αυτό ήταν γτπ και ενοχλούσε).

Στην επιστροφή έχωνα μαξιλάρια κάτω από το κάθισμα ή κάτω από τα πόδια για να παλεύεται η φάση.

Στη first class μπορεί να γ@μάμει η etihad με τα δωματιάκια που σου δίνει, αλλά μέχρι να έχω λεφτά να ξεφύγω από economy δεν με βλέπω να ξαναμπαίνω :s_biggrin