Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#350249 Βασικα δε λεει πουθενα πως δεν επιτρεπεται.

< >
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#350256 γράφει "Αριθμό δωρεάν αποσκευών" = 1
Τουτέστιν επιτρέπεται αλλά δεν είναι απαραίτητα και δωρεάν.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#350270
Dimitris_P έγραψε:Όταν έκανα την κράτηση για lhr με Aegean αυτή τη φορά μου έβγαλε 2 επιλογές, Don't need to check in αν θυμάμαι καλά και checkin με επιλογή θέσης 12€. Πάτησα το don't need. Αυτό τι σημαίνει, ότι όντως δεν θα χρειαστεί να κάνω check in ?

Βλέπω επίσης ότι δεν επιτρέπουν 2η χειραποσκευή , πχ ένα laptop :dizzy:
https://el.aegeanair.com/taksidepste/pl ... aposkeves/


εάν εχεις μια βαλιτσα στις επιτρεπομενες διαστασεις,και εχεις και μια τσαντα λαπτοπ κρεμασμενη στονωμο σου δεν σου λενε κατι.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#350276
Red Garland έγραψε:γράφει "Αριθμό δωρεάν αποσκευών" = 1
Τουτέστιν επιτρέπεται αλλά δεν είναι απαραίτητα και δωρεάν.

Η τσαντα λαπτοπ που παει κατω απο το καθισμα δε θεωρειται εξτρα λογω μεγεθους. Κατι low cost που βγαζουν και απο την μυγα ξυγκι ειναι αλλη φαση.

< >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#350301 Norwegian για 'μούρικα, τι λέει; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#350308
rx8_drifter έγραψε:Kαι η Τransavia μανουριάζει.
Γενικά ολες οι low cost


για Aegean μιλαγα εγω παιδες.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#350312
rx8_drifter έγραψε:Kαι η Τransavia μανουριάζει.
Γενικά ολες οι low cost

Η Ryan ποτέ δεν μου έκανε θέμα, επίσης κάτι τοπικές της κακιάς ώρας ellinair και cobalt δεν κάνουν θέμα, τώρα που το σκέφτομαι ούτε easyjet και Monarch.

< >
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#350319 Η Ryan κάνει θέμα στις γκόμενες αν έχουν κρεμαστό τσαντάκι, τί λέμε τώρα :dizzy: Εμενα με είχαν βάλει να βάλω την φωτογραφική μεσα στη χειραποσκευή όταν πέταξα για Βενετία.

Πιθανόν έχει να κάνει και με το αεροδρόμιο απ το οποίο πετάς, αλλά το 1 piece of hand luggage είναι γενικά αυστηρό
Άβαταρ μέλους
By drdino
#350334 Πλέον όχι...

Στο skg υπάρχει μια κυράτσα που δουλεύει (και) στην πύλη της ryan, μιλάμε για επικών διαστάσεων τσόκαρο. Φεύγοντας, μας βγάζουν να περιμένουμε στο κρύο (οικογένειες με βρέφη, γέροι άνθρωποι, άρρωστοι) το λεωφορείο να έρθει να μας πάει στο αεροπλάνο. Λεωφορεία να πηγαινοέρχονται αλλά για μας τίποτα. Την ρωτάω ευγενικά λοιπόν την κιουρία αν θα έρθει το λεωφορείο ή μήπως έχει κάποιο πρόβλημα, κι εισπράττω τις εξής ειρωνικές απαντήσεις:
1. Στον δρόμο είναι κύριε (από Αθήνα έρχεται;)
2. Ναι αλλά και στην Αγγλία τα ίδια γίνονται, τώρα γιατί γκρινιάζετε
3. Ryan μου θέλατε, λίγα πληρώνετε, αυτές τις παροχές έχει.

Για να μην πω πάλι για τους στεγνωτήρες. :lol:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#350340 Αφού δεν σε έβαλε με τις αποσκευές να πας πάλι καλά να λες. :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#350341
Zorz έγραψε:Norwegian για 'μούρικα, τι λέει; :hmmm:

Τι να λέει; Νερα να ψωνισεις να μην κορακιασεις κατα τα αλλα κιουριος.

< >
Άβαταρ μέλους
By corsair
#350355
dimik έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Kαι η Τransavia μανουριάζει.
Γενικά ολες οι low cost

Η Ryan ποτέ δεν μου έκανε θέμα, επίσης κάτι τοπικές της κακιάς ώρας ellinair και cobalt δεν κάνουν θέμα, τώρα που το σκέφτομαι ούτε easyjet και Monarch.

< >


easyjet αλλες φορες κανουν ιστορια και αλλες οχι. Δεκεμβρη που κατεβηκα παντως το αεροσκαφος ηταν ενα απεραντο κωλοχανειο γιατι η Easy θελει να τα παει καλα με τους ιθαγενεις που μεταφερουν τις βαλιτσες του cargo hold στα overhead storage bins. Ενα κραξιμο θα το φανε απο μενα παντως. Η εχουν ΄η δεν εχουν regulations. Δεν μπορει το καθε βλαχαδερο να παιρνει οτι γουσταρει πανω και να μην αφηνει χωρο για μας που παμε σεβομενοι τους κανονες τους. :thumbsdown:
Τελευταία επεξεργασία από corsair και 11 Ιαν 2017, 00:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά