Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#253494 Όπως έχω γράψει παλαιότερα σε αυτό το ποστ, ασχολούμαι χομπίστικα και με το κυνήγι και με το ψάρεμα.
Σόρρυ αλλά τα περισσότερα ποστ ήταν τίγκα στο Τσουβάλιασμα και μερικά ασχετοσύνη Άκου αφήνουν τα θηράματα μέσα στους θάμνους για την επόμενη μέρα: Όχι θήραμα, ένα κομμάτι ζαμπόν ή μια ρώγα σταφύλι δοκιμάστε να αφήσετε το βράδυ στην ύπαιθρο και άμα τα βρείτε γράψτε μου.
Περάστε μια βόλτα από τις ειδικές του ακρόπολις σήμερα το απόγευμα. (Θα ανεβάσω και φωτογραφίες) Σκουπιδαριό, πλαστικά, καφέδες, κορδέλες μέσα στο δάσος. Συμπέρασμα σύμφωνα με τα παραπάνω πόστ: Όλοι οι θεατές του ακρόπολις είναι γύφτοι, βρωμιάρηδες και έχουν πολύ δίκιο οι οικολόγοι που φωνάζουν να μην ξαναγίνουν αγώνες στα Ελληνικά βουνά.
Υγ:Σωστά αυτά που είπε ο gianik για τους γουρουνάδες. Κι εγώ δεν το γουστάρω. Είναι πολύ αιμοβόρικο, στατικό, ομαδικό και πολύ σωστα επικίνδυνο για σκυλιά και ανθρώπους για μένα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#362581 Δίπλα από το κρεβάτι του μικρού petrolhead έχω αυτά τα δύο (το αριστερό είναι 500αρι, το δεξί 1.000αρι) ..
Εικόνα

Είχα λίγο καιρό που τα είχα αφήσει , οπότε παρήγγειλα κ μου έρχεται αύριο αυτό (1.000αρι με τίτλο "ο κόσμος του ποδοσφαίρου " του Guillermo Mordillo) που θα μπεί πάνω από το κεφαλάρι .
Πως σας φαίνεται;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#362602 Εισαι πολυ γατακι αμαλαχειναουμε :shifty:

Πανευκολο, πολλες λεπτομερειες σε καθε κομματι, θα το τελειωσεις γρηγορα. :s_thumbsup


Ψοφαω για Mordillo. :inlove: :inlove:
Ιερωνυμος Μπος για αρχαριους. :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#362605 Δεν ξερω αν το γραφεις ειρωνικα ( :rant: ωρες ωρες ουτε εγω δεν σε πιανω..) ομως ο εν λογω οντως εχει καταπληκτικες σειρες με puzzles....


Αντε αντε επειδη σε μαλωσα , βρες μου ενα για το δωματιο της ..... :inlove: ......που ερχεται...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#362609 Τι ειρωνικα μωρε; Ψοφαω για παζλ :inlove: :inlove:

Μονο Clementoni :adminpower:

Προβληματισου:


http://www.clementoni.com/en/puzzles/children-puzzle/supercolor/

Αει καλα, τι clementoni και αηδιες γραφω :svivhaha: :svivhaha: :svivhaha: :svivhaha: , Ricordi λεμε:

http://www.ricordi.info/fine-art
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 08 Φεβ 2017, 22:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Chris
#362610 Τρελα ο mordillo. Καπου πετυχαινα σχεδια του συνεχεια οταν ημουν μικρος, αναγνωρισα το στυλ του κατευθειαν τωρα, αλλα δε μπορω να το προσδιορισω με τιποτα, καποιο βιβλιο για παιδια ισως; Ή σχεδια σε καποιο περιοδικο/εφημεριδα; Δεν το χω.. Κι εγω το εχω αφησει το χομπι, γιατι το σπιτι που εμενα τα τελευταια 2 χρονια ειχε ενα τραπεζι απο απεξεργαστο ξυλο και δεν θα μπορουσε να δουλευτει παζλ, ηταν σαν χωματοδρομος η επιφανεια. Πρεπει να παραγγειλω 2-3 τωρα που μπορω παλι. Γιαννη:

Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#362615 Καλη η clementoni g μου,δοκιμασε κ την educa .... :iconcool:

Μπες να χαζεψεις εδω
Πηγαινε εκει που λεει
latest puzzles εχει φοβερα και αυτουνου που σου αρεσει.. :metalo:


@Chris
Το θυμαμαι που το εγραφες για τα παζλ..δεν περιμενα οτι ειναι τοσο χαλαρωτικο να λυνεις ενα ...ωραιο αυτο που ποσταρες κ παλουκι....

Το επομενο μου θα ειναι 1.500..
Άβαταρ μέλους
By Chris
#362623 Εχω κανει το παρακατω απο educa. Αν θυμαμαι καλα, τους εβριζα μερα-νυχτα, γιατι ολα του τα κομματια ηταν ανα 2 απεναντι πλευρες αρσενικα ή θυληκα, οποτε 100% δυσκολοτερο. Στον ουρανο ειδικα εριξα πολυ ΧΠ.

http://www.toyandgamewarehouse.com/Unde ... /16015.htm

Αυτο που με στεναχωρησε περισσοτερο ομως:

http://m.ebay.com/itm/191904097080?_mwBanner=1

Γιατι συνεπεσε με τη μετακομιση ολλανδια, οποτε επεσε ο κληρος στους γονεις μου να το ολοκληρωσουν, και

1. Εχασαν ενα κομματι :omg: :omg: :omg: και η clementoni δε μου απαντησε ποτε για να μου το στειλει

2. Γκρινιαζαν να τους εξηγησω τι να το κανουν για να αδειασει το τραπεζι τους για τη μπιριμπα, και το κολλησαν με κενα αναμεσα στα κομματια. Μιλαμε, τα βλεπω απο την αλλη ακρη του δωματιου τα κενα οποτε κατεβαινω


< >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#362626 :lol: ναι ρε μλκ ,στο νεογεννητο θα βαλω την τσουτσουνα του αλλου...















Βεβαια , αν το δεις με ματι............... καλλιτεχνη , ειναι οντως..





:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_whiteflag :s_whiteflag :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By gianik
#362627
Chris έγραψε:Εχω κανει το παρακατω απο educa. Αν θυμαμαι καλα, τους εβριζα μερα-νυχτα, γιατι ολα του τα κομματια ηταν ανα 2 απεναντι πλευρες αρσενικα ή θυληκα, οποτε 100% δυσκολοτερο. Στον ουρανο ειδικα εριξα πολυ ΧΠ.

http://www.toyandgamewarehouse.com/Unde ... /16015.htm


< >





:lol: το φανταζομαι,την εχω πατησει , αποφευγω ουρανους κ συννεφα κ.λ.π.. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By gianik
#362633
g8777 έγραψε:Ricordi λεμε :protest: :protest: :protest: :protest:




Πω ρε βραδιατικα με εβαλες σε δουλεια.... :metalo:
Κανα δυο τα εχω κανει , πολυ ομορφα σχεδια.....
Approved :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#362689 Ωραίο θεματάκι :shifty:
Χμμμ τα χόμπυ μου, διαφορετικά από την πλειοψηφία του κόσμου με αποτέλεσμα να είναι παρεξηγήσιμο σχεδόν στην Ελλάδα γιατί στην Ευρώπη βρήκα την υγειά μου.
Πρώτο και καλύτερο, από μικρό παιδί δε ξέρω γιατί μου άρεσαν τρελλά τα λεωφορεία και δευτερευόντως τα φορτηγά.
Δειλά δειλά ξεκίνησα να φωτογραφίζω διάφορα λεωφορεία κυρίως αστικά λόγω Αθήνας από το 2003 και όποτε πηγαίναμε χωριό φωτογράφιζα και λατρεμένο ΚΤΕΛ. Το κακό είναι ότι από τα διαμάντια που φωτογραφήθηκαν διασώζονται δυστυχώς ελάχιστες φωτός, κυρίως λόγω μετακομίσεων με αποτέλεσμα να χάνονται τα cd :( , όχι τίποτα άλλο αλλά μέχρι το 2004 που έγιναν οι αντικαταστάσεις στα ΚΤΕΛ υπήρχαν πάρα πολλά λεωφορεία στα ΚΤΕΛ από έλληνες αμαξοποιούς.
Από την στιγμή που έφυγα το 2013 πήγα ένα βήμα παραπέρα και συμμετέχω όποτε μπορώ σε εκδρομές μουσειακών οχημάτων και αν κάτσει και ατμοκίνητων τρένων :metalo: .
Η σύγκριση που κάνω με το εδώ και την Ελλάδα είναι χαόδης, λχ, όταν φωτογραφίζω κανένα αστικό λφ σταματάει ο οδηγός και με ρωτάει αν η φωτό βγήκε καλή ή κουνημένη και έχει κόσμο μέσα :lol: . Στην Ελλάδα πάλι διαλοστέλνουν λές και στις φωτό θέλω τις φάτσες τους :x . Το κακό είναι ότι στην Ελλάδα τα ελάχιστα παλιά οχήματα μέχρι τον επόμενο το πολύ μεθεπόμενο χρόνο παίρνουν πόδι και φεύγουν προς Μ.Ανατολή :(

Δεύτερο χόμπυ τα ταξίδια :inlove: , να μπαίνω στο αμάξι και να γράφω χιλιόμετρα. Στόχος να πάω κάποια στιγμή Βαλκάνια-Ουκρανία-Ρωσσία αν τύχει και καμιά Σιβηρία άντε και καμιά Μογγολία (όνειρο απατηλό όλο αυτό), δευτερος στόχος να πάω μεχρι Nordkapp που είναι και ποιό κοντά και να συνδυαστεί με χώρες Βαλτικής :inlove: . Αλλά μέχρι να μπορέσω να κάνω τα δυο ταξιδάκια κινούμαι τοπικά εδώ γύρω (Γερμανία-Αυστρία-Ελβετία και λίγο από Γαλλία)

Αυτά τα ολίγα :lol: