Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#350634 Ψυχραιμη δημοσιογραφια. Ακου εσκασε. Δυσκολες συνθηκες αλλα με βαση τα οσα διαβαζω ολα θα πανε καλα.


< >
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#357091 Σε άρτι εκδοθέντα εκκαθαριστικό λογαριασμό (σημ: του έκαναν και "lifting"), δεν βλέπω πουθενά την περίφημη έκπτωση συνέπειας -15%. Έλεγξα μήπως χορηγείτο μόνο στους έναντι, αλλά όχι, χορηγείται πάντοτε. Και όλοι οι λογαριασμοί πληρώνονται εμπρόθεσμα. Το σταμάτησαν αυτό για το 2017; :hmmm: Στο site τους ακόμη υπάρχει.

Edit: Αααα, νομίζω κατάλαβα. Δεν χορηγείται πάντοτε, αλλά στον λογαριασμό που έπεται ενός εκκαθαριστικού. Άρα αν κάποιος παίρνει πάντα εκκαθαριστικούς επειδή δηλώνει ο ίδιος την ένδειξη του μετρητή του, παίρνει την έκπτωση ανά δίμηνο, αλλιώς ανά τετράμηνο συγκεντρωτικά, στον "έναντι".

Edit 2: ας προσθέσω και κάτι γενικότερα χρήσιμο. με αφορμή πρόσφατες "προσφορές" εναλλακτικών παρόχων, έβαλα κάτω τα νούμερα για να δω μήπως συμφέρει. Και το συμπέρασμά μου ήταν ότι για φυσιολογικές οικιακές καταναλώσεις όχι μόνο δε συμφέρουν, αλλά βγαίνουν μάλλον ακριβότεροι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#357202 Το έχω γράψει κι εγώ παραπάνω, για απλούς καταναλωτές, ο μόνος λόγος για να φύγουν από την ΔΕΗ είναι για να την σπάσουν στον...Φωτόπουλο!
Εγώ έχω λάβει εντολή από g8777 να μην το κουνήσω ρούπι, γιατί θα με διαγράψουν από το Ορθόδοξο ΠΑΣΟΚ.
:lipsealed: .
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#357210
nEK έγραψε:http://energia.gr/article.asp?art_id=112337

Να χουμε και κανα προβλημα με την ηλεκτροδοτηση να γυρισουμε στο '60 πληρως!



60 ΠΛΗΡΩΣ! WOW :omg:

Καιρός για κεριά και σέξ δίπλα στο τζάκι :s_airkiss
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#357292 Μάλλον τζάμπα το ρωτάω, αλλά σκαμπάζει κανείς εδώ μέσα από ORCED model; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#360862 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#362461 Βγήκε η απόφαση για HellasPower-Energa.
http://www.capital.gr/forum/thread/5927428?page=1
Ο Μηλιώνης, έπεσε στα (ΠΟΛΥ) μαλακά. Ο Φλώρος στην μπουζού. Οι περισσότεροι ένα χάδι.
Το πάρτυ συνεχίζεται (εις υγείαν των κορόιδων...).
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#362465 Καλά, ο Μηλιωνης αυτοφωράκιας ήταν έτσι κι αλλιώς. Τον εγκέφαλο ούτε που τον ακουμπήσανε.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#362466 Η ποινή ήταν αστεία για τους περισσότερους. Ο εγκέφαλος, όποιος και να ήταν, δεν αφορά την δικαιοσύνη όταν δεν δικάζεται. Αν ο Μηλιώνης και ο κάθε Μηλιώνης ήθελε να τον καταδώσει, ας το έκανε. Με τέτοια ποινή, δεν πρόκειται.
Γι' αυτό όταν ακούω το κλασσικό "έχω εμπιστοσύνη στην Ελληνική δικαιοσύνη", μου κάνει πως --> έχω άκρες και δεν πρόκειται να με ακουμπήσει κανείς.
:s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#362467 Καλά, προφανώς. Γνωστός είναι ο εγκέφαλος, με αυτά τα λεφτά αγόρασε ΔΕΚΟ
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#362469 Αυτά παθαίνει όποιος δεν προσλαμβάνει manatzareus στην εταιρεία του.

Επίσης βλέπω απουσιάζει σωστό φωτορεπορτάζ.

Εικόνα

:rtfm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#362472 Ασιμωφ βαλε ωτασπιδες, εχουν εκραγει τα παπαργια μου και οπου να ναι φτανει εκει το ωστικο κυμα. :s_music :s_music :s_music
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#362475 Δεν ήξερα ότι ενθουσιάζεσαι τόσο με φωτο από κωλαράκια.
Θα βάλω spoiler την άλλη φορά.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#362501
Κλέβεις 250 εκατομμύρια από το χαράτσι της ΔΕΗ;
Πληρώνεις 2,5 εκατομμύρια πρόστιμο - από τα κλεμμένα - και συνεχίζεις τη ζωή σου.
Δουλεύεις καθαρίστρια με πλαστό απολυτήριο Δημοτικού;
Καταδικάζεσαι για απάτη κατ' εξακολούθηση και τρως 15 χρόνια φυλακή.
Η Ελλάδα της αριστείας. Η Ελλάδα που θέλουμε.


#matzaflareoi :s_airkiss