Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#200406 Εγώ σε βλέπω σαν φίλο η επικρατέστερη απάντηση

Αντε να βάλω κ εγώ λίγα

-Canon EF 50mm f/1.0
-Παρτούζα (επιτέλους)
-Αύξηση μισθού / μεταφορά μου σε πλησιέστερο εργασιακό περιβάλλον.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#200409 Να γινω καλυτερος μπαμπας για την μπομπα και τον Σπαικ μου.
Να γινω καλυτερος συζηγος για την κουτσουνα.
Να γινω ακομα καλυτερος στην εργασια μου.
Να κανω λιγοτερες σπαταλες σε σχεση με το 2015. Ηδη 1 μηνα δεν εχω παρει τιποτα για μενα, και νομιζω αυτο αποτυπωνεται και στα αντιστοιχα τοπικς.
Να πεσω απο τα 100 κιλα.
Να διαχειριζομαι καλυτερα το αγχος μου.
Να αλλαξω διατροφικες συνηθειες.
Να αρχισω να βλεπω παλι τους φιλους μου που χαθηκαμε φετος.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#200418 Δεν βάζω ετήσιους στόχους γιατί συνήθως όταν θέλω κάτι το πετυχαινω, μόνο στο εκατομμυριούχος έχω ένα προβληματακι επίτευξης
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#200429 Το 2015 κλείνει πάρα πολύ καλά επαγγελματικά. Παρά το ελληνικό μπάχαλο, κλείσαμε πάνω από πέρυσι στις υπάρχουσες δραστηριότητες. Ενώ ανοίχτηκε και νέα ελπιδοφόρα συνεργασία, που θα φανεί αν θα αποδώσει το 2016. Δυστυχώς μικροπροβλήματα υγείας με ταλαιπωρούν. Τα γόνατά μου πληρώνουν λάθη 3 δεκαετιών. Και ένα ακόμα θέμα υγείας που έχει ηλίθια θεραπεία. Όχι κάτι που δε θεραπεύεται, αλλά ταλαιπωρία. Ταξίδια και καταναλωτισμός σε υψηλό επίπεδο.
Στόχοι 2016.....
Να τελειώσω επιτέλους το σπίτι μου
Να πετύχει η νέα εταιρία
Να χάσω τα 6 κιλά που έβαλα από τον Μάιο, λόγο των προβλημάτων στα γόνατα
Να απαλλαγώ από τους πόνους στα γόνατα
Να συνεχίσω να ζω στην ίδια οικογενειακή αγάπη και γαλήνη με τη γυναίκα μου. 15 χρόνια μαζί, τίποτα δε θα ήταν ίδιο χωρίς αυτήν.
Άβαταρ μέλους
By travelman
#200458 @kyr80 όντας τέως γονατοπαθής, δοκίμασε να πάρεις παπούτσια που βάζουν πιο πολύ βάρος στις μύτες και να το επιδιώκεις και εσύ ταυτόχρονα ή κάνε ποδήλατο που έχει στηθεί σωστά και πολύ ελαφριά πατήματα. Εγώ έτσι πλέον συστήνομαι ως τέως γονατοπαθής και όχι νυν. Απέφυγε τους γιατρούς...

Ανάσκόπηση του 2015?
Ξεκαθάρισαν πολλά πράγματα, όχι απαραίτητα σε καλύτερη κατάσταση αλλά πλέον το τοπίο είναι πιο σαφές σε πολλούς τομείς.

Στόχος για το 2016 θα ήθελα να έχω περισσότερο χρόνο. Και φυσικά να αποφασίσω επιτέλους ότι πρέπει να ματώσω για τα όνειρα μου...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#200474
sknipper έγραψε:Κόρη: μπορεί να βελτιώσει συγκέντρωσή της και πρέπει να καταργήσει το πιπιλάκι (την άνοιξη θα επισκεφτεί ορθοδοντικό που μου είπε θα της "μιλήσει" σχετικά)


Πολύ καλύτερο:

Ψαλίδι, κόψιμο θηλής (σε καινούρια πιπίλα) και ανακοίνωση ότι "Τώρα είσαι μεγάλο παιδί, έτσι είναι οι πιπίλες για τα μεγάλα παιδιά". Ακόμα κι αν ζητήσει καινούρια, η απάντηση είναι "και καινούρια να πάρουμε, έτσι είναι για τα μεγάλα παιδιά" :rtfm:

Έπιασε δις... Την πρώτη άμεσα (σε 2 λεπτά) τη δεύτερη φορά χρειάστηκε 2-3 εβδομάδες, αλλά έγινε...


panos2171 έγραψε:Αυτό που μάλλον εννοεί ο sknipper είναι ότι θα πρέπει να κοιτάμε και άλλα πράγματα σε μια γυναίκα και όχι μόνο την εμφάνιση εφόσον ψάχνουμε για κάτι σοβαρό.


Και ποιος είπε ότι όλοι ψάχνουν για κάτι σοβαρό;;;; :protest: :protest:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#200500 O Hifi μου έχει δώσει την εντύπωση ότι σκέφτεται και για κάτι σοβαρό οπότε ελπίζω να μην κοιτάει με αυτά σαν βασικά κριτήρια. Βέβαια αν του τύχει σοβαρή με ωραίο κώλο και όρεξη ακόμα καλύτερα!

Πιπιλάκι εννοώ ότι χρησιμοποιεί τον αντίχειρά της. Από μωρό πιπίλα με το ζόρι την κράτησε 2-3 εβδομάδες μέχρι να καταφέρει να βάλει το δάχτυλό της, μετά δεν ξαναέβαλε πιπίλα. Οπότε στην περίπτωσή μας το σχέδιό σου λειτουργεί μόνο άμα σε λένε Προκρούστη. :lol:
Άβαταρ μέλους
By otso
#200538
sknipper έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Κ...-Νέα, όμορφη, με ωραίο κώλο, και ακόρεστη όρεξη για σεξ.
...Απ' ολα τα παραπάνω ο μόνος στόχος που είναι απαραίτητος, είναι ο πρώτος (και πρέπει να γίνει και άμεσα...). Τα υπόλοιπα είναι δευτεροτριτεύοντα. Είμαι μια χαρά όπως είμαι. Και θα είμαι το ίδιο μια χαρά και του χρόνου τέτοιο καιρό.
Φαίνεται ότι ξέρεις τι θέλεις, εφήμερη σχέση. Είσαι τυχερός, γεμάτος ο τόπος, οι περισσότερες πόρνες κάπως έτσι είναι, νέες, όμορφες, με ωραίο κώλο και όρεξη για σέξ.
Αν και υπάρχει περίπτωση να ψάχνεις για κάπως πιο σοβαρή σχέση οπότε δεν έχεις καμία ελπίδα γιατί απλά εσύ δεν είσαι σοβαρός... και αυτές το ξέρουν. Εκτός αν καταλαβαίνεις ότι ίσως θα έπρεπε να προσθέσεις και κάποια άλλα στοιχεία που για σοβαρή μακροχρόνια σχέση θα έχουν να προσφέρουν κάτι παραπάνω. Κάντο.
Και βέβεια πρόσεχε τι εύχεσαι μπορεί να σου τύχει. Πχ η νέα με τον ωραίο κώλο δεν θα είναι πάντα νέα και το ίδιο και ο κώλος της. Επειδή όμως η ακόρεστη όρεξη για σεξ δεν μειώνεται απαραίτητα με την ηλικία μετά από λίγα χρόνια θα έχεις μια όχι τόσο νέα, με μεγάλο κρεμάμενο κώλο που θα κοιτάζει απεγνωσμένα για το σεξ που εσύ δεν θα θέλεις/μπορείς να την προσφέρεις. Κέρατο ή διαζύγιο και μετά φυσικά θα πρέπει να πληρώνεις και διατροφή.... άσε αν αυτό το άτομο έχει γίνει μάνα των παιδιών σου (με τα κριτήρια που έθεσες) πως θα σου βγούνε τα παιδιά.
Σε παρακαλώ να αναθεωρήσεις, μπορείς και σου αξίζει καλύτερα. Αρκεί να κοιτάς εκεί που πρέπει, οι περισσότεροι γενικά χάνουμε πολύ χρόνο κοιτώντας για λάθος πράματα... :)

ενα καλο εχει ο φουκαρας και πατε να του το βγαλετε ξινο , να γινει αποστειρωμενος σαν εσας.
Άβαταρ μέλους
By otso
#200540
Geo f1 έγραψε:Να γινω καλυτερος μπαμπας για την μπομπα και τον Σπαικ μου.
Να γινω καλυτερος συζηγος για την κουτσουνα.
Να γινω ακομα καλυτερος στην εργασια μου.
Να κανω λιγοτερες σπαταλες σε σχεση με το 2015. Ηδη 1 μηνα δεν εχω παρει τιποτα για μενα, και νομιζω αυτο αποτυπωνεται και στα αντιστοιχα τοπικς.
Να πεσω απο τα 100 κιλα.
Να διαχειριζομαι καλυτερα το αγχος μου.
Να αλλαξω διατροφικες συνηθειες.
Να αρχισω να βλεπω παλι τους φιλους μου που χαθηκαμε φετος.


να μην γινω σαν τον αποπανω
Άβαταρ μέλους
By markvag
#200542
sknipper έγραψε:Πιπιλάκι εννοώ ότι χρησιμοποιεί τον αντίχειρά της. Από μωρό πιπίλα με το ζόρι την κράτησε 2-3 εβδομάδες μέχρι να καταφέρει να βάλει το δάχτυλό της, μετά δεν ξαναέβαλε πιπίλα. Οπότε στην περίπτωσή μας το σχέδιό σου λειτουργεί μόνο άμα σε λένε Προκρούστη. :lol:


Ω!!!!

Ναι, λίγο δύσκολο να εφαρμοστεί αυτό που είπα εγώ σε αυτή την περίπτωση... :lipsealed: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#200606
markvag έγραψε:
sknipper έγραψε:Πιπιλάκι εννοώ ότι χρησιμοποιεί τον αντίχειρά της. Από μωρό πιπίλα με το ζόρι την κράτησε 2-3 εβδομάδες μέχρι να καταφέρει να βάλει το δάχτυλό της, μετά δεν ξαναέβαλε πιπίλα. Οπότε στην περίπτωσή μας το σχέδιό σου λειτουργεί μόνο άμα σε λένε Προκρούστη. :lol:


Ω!!!!

Ναι, λίγο δύσκολο να εφαρμοστεί αυτό που είπα εγώ σε αυτή την περίπτωση... :lipsealed: :lol: :lol:


Θα φτιάξετε μια αλοιφή από καυτό πιπέρι/πιπεριά και θα βάζετε στο δάχτυλο. Δε θα θέλει να το πλησιάσει στο στόμα.

Υ.Γ.: Λέμε και καμιά μαλ.κία :lol:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#200660 Με εξαιρεση καποιες μικρες αναλαμπες, αν θα μπορουσα να περιγραψω το πρωτο εξαμηνο της χρονιάς, η λεξη θα ηταν μια. ΣΚΑΤΑ.
Hilights οι τσακωμοι με τους ψηφοφορους στις πρωτες εκλογες και το δημοψηφισμα και το οτι κοπηκα σε μαθημα που δεν το περιμενα και με πηγε πισω 4 μηνες.
Σαν ομως να γυρισε καποιος το διακοπτη κι ετσι απο τον Ιουλη και μετα ολα πανε καλα. Ξεμπερδεψαμε με τη σχολη, αποκατασταθηκαμε επαγγελματικα και ετσι μεχρι τον απριλη του 17 ειμαι εξασφαλισμενος.
Λιγο στεναχωρεθηκα που δεν περασα σε ενα μεταπτυχιακό που χα δωσει εξετασεις εδω στην Αθηνα αλλα οκ δε μας πηραν και τα χρόνια.
Το 2016 θα ολοκληρωσω το ecdl που ξεκινησα το Νοεμβρη και σκοπευω να ξεκινησω ξανα τα Γερμανικα. Καποια στιγμη. Αν δεν βαρεθω.
Κατα τα αλλα πρεπει να χασω και μερικα κιλα γιατι αν και επεσα μες τη χρονια απο τα 103 στα 97, χρειάζεται πολλη δουλεια ακομη.
Επισης να μη βγαλει το φορντ καμια μεγαλη ζημια.
Γενικα λοιπόν παρα τις αναποδιες του, το 15 ηταν μια υπεροχη χρονια για μενα, τοσο που φοβαμαι ότι, δεν μπορει, κατι θα παει στραβα στο 16!

.