Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#363748 Πάνω και κάτω. Κι εγώ πρόσφατα κατάλαβα πώς δουλεύουν αλλά ευτυχώς δεν είμαι μηχανικός :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#363769 Ισως να εχω ξαναγραψει τι εχει συμβει μπροστα μου. Υποψηφιος συναδελφος που περιμεναμε μαζι το ασανσερ στο ισογειο του τεε, πηγαινοντας για την εξεταση της αδειας ασκησεως πατησε και τα 2. Ενας αλλος που επισης περιμενε τον ρωτησε ως τι ηρθε να δωσει (ηλ.μηχ.), του συστηθηκε ως εξεταστης ηλεκτρολογων και τον ρωτησε αν κατα τη γνωμη του θα επρεπε να τον περασει μετα απο αυτο που ειδε. :lol: Δεν ξερω τι εγινε τελικα, εγω πηγαινα αλλου


< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#363771 Σε ανάλογη περίπτωση πριν μερικά χρόνια η γραμματέας που κάλυψε την κενή θέση ήταν αυτή που είχαν πετύχει στο διάδρομο να τρώει ολόκληρη γρανίτα με μία γλειψια.
ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΑΡΩΣΕΙ Ο ΓΕΡΟΥΝ ΜΕΤΆ. .
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#363776
rx8_drifter έγραψε:Aσανσέρ για 2 ορόφους? ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΣ


ηταν στις καλες του για αυτό.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#363806
Chris έγραψε:Ισως να εχω ξαναγραψει τι εχει συμβει μπροστα μου. Υποψηφιος συναδελφος που περιμεναμε μαζι το ασανσερ στο ισογειο του τεε, πηγαινοντας για την εξεταση της αδειας ασκησεως πατησε και τα 2. Ενας αλλος που επισης περιμενε τον ρωτησε ως τι ηρθε να δωσει (ηλ.μηχ.), του συστηθηκε ως εξεταστης ηλεκτρολογων και τον ρωτησε αν κατα τη γνωμη του θα επρεπε να τον περασει μετα απο αυτο που ειδε. :lol: Δεν ξερω τι εγινε τελικα, εγω πηγαινα αλλου
< >


Ωωωω δικός μου ο εξεταστής... :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#363807
funkyreverend έγραψε:
markvag έγραψε:
cosneo έγραψε:Καμία ερώτηση δεν μου φαίνεται άσχετη γιατί βγάζουν κάποια συμπεράσματα.
Οι σχετικοί με HR θα γνωρίζουν παραπάνω αλλά σε μια συνέντευξη φαντάζομαι θα θέλουν να δουν και προσωπικότητα. Νομίζω αυτό κάνει την διαφορά με τον δημόσιο τομέα που του αρκούν τα τυπικά προσόντα με πτυχία και λοιπά πιστοποιητικα και έχει γεμίσει με ανευθυνουπευθυνους ή αδιαφορους φελους...


Σωστό αυτό, αλλά με λίγη προπόνηση άνετα βγάζεις ότι αποτέλεσμα θέλεις... :iconcool: :innocent: Στον στρατό με έβγαλα στα πρόθυρα της κατάθλιψης... :innocent:

Έχω την εντύπωση από τα ποστ του τότε ότι δεν κορόιδεψες το τεστ.


Το τεστ καλό είναι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να το ξεγελάσεις... :innocent:

Σε εσένα όμως μόνο ειλικρινά θα απαντούσα! Θα με προσλάβεις;;; :inlove: :inlove:



g8777 έγραψε:Σε ανάλογη περίπτωση πριν μερικά χρόνια η γραμματέας που κάλυψε την κενή θέση ήταν αυτή που είχαν πετύχει στο διάδρομο να τρώει ολόκληρη γρανίτα με μία γλειψια.
ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΑΡΩΣΕΙ Ο ΓΕΡΟΥΝ ΜΕΤΆ. .


:yahoo: :yahoo: Ποιος δεν θα την προσλάμβανε;;; Πες μου ποιος;;; Φαίνεται η κοπέλα, ξέρει τη δουλειά! :rtfm: :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#363826 Μετά το τεστ με τα κουμπιά στο ασανσέρ:

-Ανοίγει η πόρτα στο ασανσέρ.... αλλά είναι στη σωστή κατεύθυνση;

Αν καταφέρει και φτάσει στον όροφο kilomeater, αντκρίζει το γραφείο του και η πόρτα γράφει ΩΘΗΣΑΤΕ :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#363828 Kι αν δεν έχει ταμπελάκι; Μπορεί το τεστ να θέλει και μαντικές ικανότητες.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#363830
mjacob έγραψε:Αν καταφέρει και φτάσει στον όροφο kilomeater, αντκρίζει το γραφείο του και η πόρτα γράφει ΩΘΗΣΑΤΕ


Στην Αυστρία... στα Ελληνικά. :innocent: