Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Vagnar
#185129 Πάτησα και διάβασα λίγο random από την "δημοσίευση" γιατί βαριέμαι στην δουλειά. Λοιπόν:

This acceleration is acceleration took off real natural earthquake, on a small scale model of 1 to 7.14. This told me the professor.

Ο πρόεδρος του εδεσσαϊκού πιο κατανοητός ήταν.

2.4. There Are Many Design Methods
The first method.
My friends we can try this method includes horizontal seismic insulation and one or more embedded rigid central fiery.


My friends (!!!). FFS, my friends, δεν είναι εκπομπή του Bos Ross, υποτίθεται επιστημονική δημοσίευση είναι, τι my friends γράφει... Άντε και στην επόμενη να λέει , λοιπόν μάγκες ακούστε τώρα που θα σας κάνω την ξήγα..

:s_whiteflag

---------------------------------------

Και τελικά καταλήξαμε πάλι στο σπαμάρισμα για τους σεισμούς... :metalo:
Τελευταία επεξεργασία από Vagnar και 12 Νοέμ 2015, 18:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g47
#185131 Ο ανθρωπος δεν γνωριζει Ελληνικα, Αγγλικα και δεν γνωριζει πως γραφουν ενα paper.
Δεν ειναι μηχανικος, δεν ειναι επιστημονας, δεν εχει θεληση να μαθει και θεωρει οτι δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ να μαθει.
Χαρα στο κουραγιο σου που το διαβασες, ουτε quote δεν αξιζει.
Άβαταρ μέλους
By seismic
#185138
g47 έγραψε:Aπαντησεις μηδεν παλι?
Εισαι χρησιμος επειδη φτιαχνεις κουκλοσπιτα και τα ταρακουνας?
Μηχανικος για να γινεις πρεπει να σπουδασεις, λογικα υπηρχε ενα προβλημα εκει γιατι ηταν δυσκολο, ειναι κατι που θελει προσπαθεια.
Δεν είμαι μηχανικός και δεν κατηγορώ τους μηχανικούς. Είμαι εφευρέτης Ούτε εγώ είμαι μηχανικός, ούτε οι μηχανικοί είναι εφευρέτες. Εγώ αυτό που φτιάχνω αυτό κάνω. Εσύ εκτός του ότι λες μ@λ@κίες τι άλλο κάνεις ?
Πείραμα, Θεωρεία, δίπλωμα ευρεσιτεχνίας, δημοσίευση σε ξένο περιοδικό με κριτές και σε Ελληνικό. Προσομοίωση
Τι άλλο να κάνω ρε μάγκα :rant:
Τελευταία επεξεργασία από seismic και 12 Νοέμ 2015, 18:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Vagnar
#185140
g47 έγραψε:Ο ανθρωπος δεν γνωριζει Ελληνικα, Αγγλικα και δεν γνωριζει πως γραφουν ενα paper.
Δεν ειναι μηχανικος, δεν ειναι επιστημονας, δεν εχει θεληση να μαθει και θεωρει οτι δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ να μαθει.
Χαρα στο κουραγιο σου που το διαβασες, ουτε quote δεν αξιζει.


Μπα, σε μια τυχαία σελίδα έκατσα να διαβάσω 2-3 γραμμές ... και να το αποτέλεσμα. Τουλάχιστον ας του πει κάποιος οτι δεν γράφουμε σε ενεργητική φωνή σε τέτοιες δημοσιεύσεις...
Άβαταρ μέλους
By g47
#185142
seismic έγραψε:
g47 έγραψε:Aπαντησεις μηδεν παλι?
Εισαι χρησιμος επειδη φτιαχνεις κουκλοσπιτα και τα ταρακουνας?
Μηχανικος για να γινεις πρεπει να σπουδασεις, λογικα υπηρχε ενα προβλημα εκει γιατι ηταν δυσκολο, ειναι κατι που θελει προσπαθεια.
Δεν είμαι μηχανικός και δεν κατηγορώ τους μηχανικούς. Είμαι εφευρέτης Ούτε εγώ είμαι μηχανικός, ούτε οι μηχανικοί είναι εφευρέτες. Εγώ αυτό που φτιάχνω αυτό κάνω. Εσύ εκτός του ότι λες μ@λ@κίες τι άλλο κάνεις ?



Δεν κατηγορεις τους μηχανικους?
Τυχαιο quote απο τα ΑΠΕΙΡΑ που εχεις γραψει και χωρις να αναφερω τα ΨΕΜΑΤΑ που εχεις πει εδω μεσα:

Μπορώ να τους κάνω ρόμπα ανά πάσα στιγμή, όχι γιατί είμαι διάνυα, αλλά διότι όλοι οι πολιτικοί μηχανικοί, αλλά και όλοι οι άνθρωποι ξέρουν την χρησιμότητα της βίδας αλλά... είχαν ξεχάσει να βιδώσουν τις κολόνες ή τις κατασκευές στο έδαφος.


Φοβούνται οι πολιτικοί μηχανικοί, ότι αν εφαρμόσουν την δική μου μέθοδο, οι στατικές μελέτες που κάνουν θα βγουν άχρηστες.


Φίλοι μου 7 χρόνια στα φόρουμ των μηχανικών αυτές τις μ@λ@κίες ακούω.


Εισαι εφευρετης???? :tomato: :svivhaha:
Επειδη ειδες βιντεο στο σωληνα απο κατι που ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ και ειπες να κανεις μια |λογοκρισία| να περναει η ωρα θεωρεισαι εφευρετης?
Στην μηχανικη επιστημη δεν υπαρχει χωρος για τσαρλατανισμους, παιζονται ζωες απο τις κατασκευες που φτιαχνονται.
Αυτο που "φτιαχνεις" πρεπει να εισαι μηχανικος για να το κανεις να δουλεψει.
Που δεν θα δουλεψει. Και οταν δουλεψει θα ειναι ασυμφορο. Δεν ανακαλυψες το holy grail, το εχουν σκεφτει πολλοι πριν απο σενα.
Αν αυτο που "βρηκες" ηταν σοβαρο θα σε ειχαν αρπαξει σε χρονο dt και θα σε ΠΛΗΡΩΝΑΝ, δε θα πληρωνες εσυ ουτε θα εψαχνες χρηματοδοτηση.
Τα χρονια περασαν, οι γνωσεις δεν αποκτηθηκαν.
Τελευταία επεξεργασία από g47 και 12 Νοέμ 2015, 18:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By seismic
#185146 Όποιος πολιτικός μηχανικός θέλει να γίνει ρόμπα ας βγει μαζί μου δημόσια στην τηλεόραση.
Επτά χρόνια σας τα χώνω και δεν μπορέσατε να πείτε τίποτα άλλο από αυτά που λέει ο gggg69
Εφευρέτης με @@@ και διεθνή δίπλωμα με Α :s_howdy
Τελευταία επεξεργασία από seismic και 12 Νοέμ 2015, 18:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g47
#185147 Αδεια εβγαλες?
Τι αλλο να πουμε?
Μας ειπες οτι ηθελες πολυ να γινεις μηχανικος και δεν εγινες, σεβαστο.
Περασαν τα χρονια και απετυχες να κανεις αυτο που ηθελες, ο καημος δεν καλυπτεται με λυσεις της πλακας.
Καθε φορα θα κανεις μοκο, το εχουμε συνηθισει, παροτι ρωταμε συνεχεια τα ιδια, δε πειραζει.
Δεν κατηγορεις τους μηχανικους ε? Τα quote τι ηταν?
Τελευταία επεξεργασία από g47 και 12 Νοέμ 2015, 18:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By seismic
#185151
g47 έγραψε:Αδεια εβγαλες?
Τι αλλο να πουμε?
Περασαν τα χρονια και απετυχες να κανεις αυτο που ηθελες, ο καημος δεν καλυπτεται με λυσεις της πλακας.
Καθε φορα θα κανεις μοκο, το εχουμε συνηθισει, παροτι ρωταμε συνεχεια τα ιδια.
Δεν κατηγορεις τους μηχανικους?
Άδεια? Για τις Γιουροκότες τις Μερκελίστικες..τι να το κάνω στην Αμερική?
Τελευταία επεξεργασία από seismic και 12 Νοέμ 2015, 18:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g47
#185152 Α τωρα δε μας χωραει η Ευρωπη. Μαλιστα.
Αδεια εσυ ειπες οτι θα βγαλεις, τωρα αλλαζεις χωρα μπας και. :lol:
Ελεγες θα αλλαξεις το eurocode, το αλλαξες?
Κατηγορεις τους μηχανικους η οχι τελικα?
Τα quotes ειναι δικα σου.
Στην Αμερικη ως τι θα πας? Θα σου βγαλουν βιζα ενω δε ξερεις καν Αγγλικα? :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By seismic
#185153
g47 έγραψε:Α τωρα δε μας χωραει η Ευρωπη. Μαλιστα.
Αδεια εβγαλες?
Ελεγες θα αλλαξεις το eurocode, το αλλαξες?
Κατηγορεις τους μηχανικους η οχι τελικα?
Τα quotes ειναι δικα σου.

Κατηγορώ τους συκοφάντες. Αυτούς που ρίχνουν λάσπη χωρίς επιχειρήματα.
Αν είσαι μηχανικός γράψε στο περιοδικό που έκανα την δημοσίευση και κάνε τους τα παράπονα.
Αλλά εκεί δεν μπορείς γιατί έχουν ανεμιστήρες για την λάσπη.
Όταν έμαθα εγώ Αγγλικά ( παντρεμένος με Αγγλίδα και 5 χρόνια στις οικοδομές της Αγγλίας ) εσύ μόλις γεννιόσουν
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#185160
seismic έγραψε:Δεν έχω να μάθω τίποτα έχω μόνο να διδάξω όποιον το επιθυμεί.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g47
#185164
seismic έγραψε:
g47 έγραψε:Α τωρα δε μας χωραει η Ευρωπη. Μαλιστα.
Αδεια εβγαλες?
Ελεγες θα αλλαξεις το eurocode, το αλλαξες?
Κατηγορεις τους μηχανικους η οχι τελικα?
Τα quotes ειναι δικα σου.

Κατηγορώ τους συκοφάντες. Αυτούς που ρίχνουν λάσπη χωρίς επιχειρήματα.
Αν είσαι μηχανικός γράψε στο περιοδικό που έκανα την δημοσίευση και κάνε τους τα παράπονα.
Αλλά εκεί δεν μπορείς γιατί έχουν ανεμιστήρες για την λάσπη.
Όταν έμαθα εγώ Αγγλικά ( παντρεμένος με Αγγλίδα και 5 χρόνια στις οικοδομές της Αγγλίας ) εσύ μόλις γεννιόσουν


Εχω προσεπρασει ολα τα ψεματα και τις υβρεις που εχεις γραψει για εμενα. Αλλα το οτι αντιφασκεις σε καθε ποστ και δεν το κατανοεις ειναι περιεργο, γιαυτο και επιμενω.

Αρα ολοι οι μηχανικοι κατα τη γνωμη σου ειναι συκοφαντες γιατι πολυ απλα μιλουσες συνολικα για το κλαδο.

Όλοι αυτοί που ανάφερα και πολλοί άλλοι κλάδοι θα πεινάσουν αν η πατέντα μου βγει παγκοσμίως.


Οποτε αποφασισε η μιλα συγκροτημενα.
Εχεις σπαμαρει το συμπαν με ακατασχετη πολυλογια γραφοντας ανεκδιηγητα πραγματα που δε στεκονται πουθενα σε γλωσσα που μονο εσυ κατανοεις.
Στην ηλικια σου το δικαιολογω αλλα μη μας τα κανεις τσουρεκια γιατι αυτο που θες να φτιαξεις, ΔΕΝ το εχεις βρει εσυ, υπαρχει ηδη και ΔΕΝ δουλευει οπως φανταζεσαι.
Καποια στιγμη πρεπει να σκεφτεις το απιστευτο σεναριο οτι δε σε κυνηγαει κανενας αλλα οτι οντως αυτο που θες να φτιαξεις ειναι αποτυχια.
Δεν υπαρχει λασπη και να υπηρχε θα την εριχναν τα συμφεροντα καπου που θα αξιζε.
Οταν αποκτησεις σωστη θεωρητικη βαση, οταν το κανεις σωστα πειραματα, οταν το βαλεις σε πραγματικη κατασκευη αυτο το πραγμα, οταν βγαλεις αδεια, οταν ανοιξεις εταιρια, οταν σε πληρωσουν τα ventures και οταν αλλαξεις τους κωδικες κατασκευης σε οποια ηπειρο τελικα αποφασισεις οτι ειναι πιο χαζοι για να το δεχθουν, τοτε μιλαμε.
Μεχρι τοτε ομως εισαι απλα ενας γραφικος τυπος σε ενα αυτοκινητικο φορουμ που αυτοανακηρυσσεται μεγαλος επιστημονας που γραφει σε χειριστου επιπεδου journals και μιλα σε χειριστου επιπεδου εκπομπες και οταν κατι δε του αρεσει βριζει.
Άβαταρ μέλους
By g47
#185166
Zorz έγραψε: ...


Η αμηχανη στιγμη που δεν καταλαβαινει τι σημαινει και απανταει κατι ασχετο.

seismic έγραψε:Όταν έμαθα εγώ Αγγλικά ( παντρεμένος με Αγγλίδα και 5 χρόνια στις οικοδομές της Αγγλίας ) εσύ μόλις γεννιόσουν


Απο Αγγλικα ΔΕΝ εχεις ιδεα. Τοσο απλα.
5 χρονια ε? Σε εφαγε η ξενιτια να κουβαλας τουβλα. Εχω λιγοτερα απο τα μισα σου χρονια και ηδη ειμαι παραπανω καιρο. Τις βγαλαμε και τις μετρησαμε τωρα, ευχαριστημενος?

Επειδη γνωριζεις Αγγλικα, για δες τι εγραψες:

This told me the professor.


seismic έγραψε:Πείραμα, Θεωρεία, δίπλωμα ευρεσιτεχνίας, δημοσίευση σε ξένο περιοδικό με κριτές και σε Ελληνικό. Προσομοίωση
Τι άλλο να κάνω ρε μάγκα :rant:


Θεωρητικο υποβαθρο δεν εχεις, οποτε η θεωρια σου δεν ειναι καν αξια ελεγχου. Το πειραμα σου ειναι, με επιεικη ορο, της πλακας. Εχεις φιταξει ενα σπιτακι και το ταρακουνας. :lol:
Η ευρεσιτεχνια δεν κρινει το αξιολογο της κατασκευης σου, το γνωριζεις αυτο σωστα?
Οπως και το iso πχ δεν ειναι δεικτης ποιοτητας.
Δημοσιευση ειναι επισης της πλακας με impact factor κοντα στο μηδεν.

seismic έγραψε:Εφευρέτης με @@@ και διεθνή δίπλωμα με Α :s_howdy


Διεθνες τρομαρα σου που θες και Αμερικη, οχι διεθνη. :lol:


Και κατι ακομα, για εκεινη τη προβολικη γεφυρα και τα joints ακομα μοκο κανεις. Για δωσε εξηγησεις.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#185177
g47 έγραψε:Επειδη γνωριζεις Αγγλικα, για δες τι εγραψες:

This told me the professor.

Χαου φρομ χίαρ μόρνινγκ-μόρνινγκ;