Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#277 Θέμα για το καρτ.

Ο τίτλος του θέματος προς τιμήν του Άγγελου (ANGEL13) που άνοιξε το πρώτο θέμα στο άλλο φόρουμ, μέσα από το οποίο δημιουργήθηκαν παρέες και φιλίες χρόνων!
Άβαταρ μέλους
By daffy
#2297 σ' ωραιος!
με προλαβες, ηθελα να ανοιξω αυτο το θεμα και θα εγραφα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο..!!
(ενα δακρυ κυλα!)
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#2657
Nikos! έγραψε:Αύριο :yahoo: :yahoo:


Έκανα με 6τάχυτο πριν 2 εβδομάδες.... :shifty:

Μου έφυγε το σαγόνι! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#2662
A-Viper7 έγραψε:
Nikos! έγραψε:Αύριο :yahoo: :yahoo:


Έκανα με 6τάχυτο πριν 2 εβδομάδες.... :shifty:

Μου έφυγε το σαγόνι! :yahoo:


Κάτι είδα, κάτι είδα :shifty:

Εμένα θα μου φύγει...ό,τι έχω και δεν έχω αύριο...

Έχω να κάνω προπόνηση από το Μάιο...ΣΟΒΑΡΗ προπόνηση από τότε που γεννήθηκαν τα παιδιά...πριν κάνα χρόνο :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#4044 Ξεπιαστήκαμε χθες...αλλά μας τα χάλασε ο καιρός κατά το μεσημέρι...

Διαδικασία πρωινού ζεστάματος...

Image
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#4872 Θελω να φερω τον γιο σε επαφη με το καρτ :inlove: Ειναι 6 χρονων και 120 εκατ υψος.
Υπαρχει πιστα στην Αθηνα που να εχει παιδικα καρτ για ενοικιαση ? Περσυ τον ειχα παει στην πιστα της Καλαματας αλλα δεν μπορουσε να πατησει καλα το φρενο οποτε νοικιασαμε ενα διπλο και τον εκανα βολτα. Την λατρεψε και απο τοτε μου ζηταει συνεχεια.
Φετος που ξαναπηγαμε δεν καναμε γιατι ειχε αγωνιστικα που κανανε προπονηση .
Τον εβαλε καποιος μεσα σε αγωνιστικο καρτ ετσι για να δει πως ειναι και το χαμογελο του ηταν μεχρι τα αυτια. :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#5362
Νίκος Παππάς έγραψε:Θελω να φερω τον γιο σε επαφη με το καρτ :inlove: Ειναι 6 χρονων και 120 εκατ υψος.
Υπαρχει πιστα στην Αθηνα που να εχει παιδικα καρτ για ενοικιαση ? Περσυ τον ειχα παει στην πιστα της Καλαματας αλλα δεν μπορουσε να πατησει καλα το φρενο οποτε νοικιασαμε ενα διπλο και τον εκανα βολτα. Την λατρεψε και απο τοτε μου ζηταει συνεχεια.
Φετος που ξαναπηγαμε δεν καναμε γιατι ειχε αγωνιστικα που κανανε προπονηση .
Τον εβαλε καποιος μεσα σε αγωνιστικο καρτ ετσι για να δει πως ειναι και το χαμογελο του ηταν μεχρι τα αυτια. :s_crazy


Πήγαινέ τον στον Ασπρόπυργο. :s_cool
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#5793
Nikos! έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Θελω να φερω τον γιο σε επαφη με το καρτ :inlove: Ειναι 6 χρονων και 120 εκατ υψος.
Υπαρχει πιστα στην Αθηνα που να εχει παιδικα καρτ για ενοικιαση ? Περσυ τον ειχα παει στην πιστα της Καλαματας αλλα δεν μπορουσε να πατησει καλα το φρενο οποτε νοικιασαμε ενα διπλο και τον εκανα βολτα. Την λατρεψε και απο τοτε μου ζηταει συνεχεια.
Φετος που ξαναπηγαμε δεν καναμε γιατι ειχε αγωνιστικα που κανανε προπονηση .
Τον εβαλε καποιος μεσα σε αγωνιστικο καρτ ετσι για να δει πως ειναι και το χαμογελο του ηταν μεχρι τα αυτια. :s_crazy


Πήγαινέ τον στον Ασπρόπυργο. :s_cool

Καλημερα, στον Ασπροπυργο ειναι καλυτερα ? :s_cool

Ειδα οτι και το καρτοδρομο εχει στις Αφιδνες :s_cool με βολευει περισσοτερο εκει, ποτε ειπαμε θα ξαναπας ( για να σου κανω χαλαστρα) ? :s_laughat

Τωρα στα σοβαρα, θελω να τον παω καπου που να εχει την σωστη καθοδηγηση για την αρχη.
Ειδα οτι στα Σπατα εχει 1 μινικαρτ, στον Ασπροπυργο 3 και στις Αφιδνες 5. Ομως ποιο απο ολα εχει τους καλυτερους εκπαιδευτες ?
Άβαταρ μέλους
By Hannibal
#5980 Δεν νομιζω στην Ελλαδα να εχει εκπαιδευτες με νοικιαρικα (μπορει να κανω και λαθος γιατι κατι ακουσα για τον ασπροπυργο προσφατα).
Συνηθως πρεπει να βαλεις βαθια το χερι στην τσεπη και να τον βαλεις σε καποια ομαδα (με δικο σου καρτ εννοειται). Απο εκει και περα παντα εξαρταται το, τι, πως, και που θα πεσεις.
Δεν θελω να προτεινω καποιον για να μην μας την πεσουν οτι κανουμε και διαφημιση.
Άβαταρ μέλους
By Hannibal
#5982
Nikos! έγραψε:Ξεπιαστήκαμε χθες...αλλά μας τα χάλασε ο καιρός κατά το μεσημέρι...

Διαδικασία πρωινού ζεστάματος...

Image



Εγω παντως μετα απο 1 μηνα αποχη, χρειαστηκα μονο ενα session για να επιστρεψω στους χρονους μου. Τωρα πρεπει να καταφερω να γυρισω και στο consistency.

Εικόνα

EDIT: Και μολις παρατηρησα οτι το MYCHRON εχασε παλι τις ρυθμισεις του σε date and time..... :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By t_m
#9184 Αύριο έχει Αφίδνες, για να πάρουμε μάτι και να μυρίσουμε 2-strokes!
Άβαταρ μέλους
By the_sigman
#14167 Καλησπέρα!!

Στην πίστα εδώ, τα κράνη της πίστας είναι open-face. Πιστεύετε πως αξίζει η αγορά ενός full-face; Υπάρχει και η προοπτική απόκτησης μίας action-cam το καλοκαίρι να είναι πιθανή, αν παίζει ρόλο, που το νομίζω.

:s_smile
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#14264
the_sigman έγραψε:Πιστεύετε πως αξίζει η αγορά ενός full-face;


Ναι! :s_thumbsup

1) πιο ασφαλές
2) ΠΟΛΥ πιο καθαρό :s_biggrin

Αν μιλάμε για ενοικιαζόμενα καρτ δεν χρειάζεται να πάρεις κάποιο ακριβό full face. Θυμάμαι το πρώτο μου κράνος το είχα πάρει 10000δρχ και ήταν 10000000 φορές καλύτερο από αυτά που μου έδιναν στις πίστες. :s_rofl