Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#354060 Χαίρω πολύ! Αλλά αν πας σαν ιδιώτης και ζητήσεις το ιστορικό αυτοκινήτου που έχει πουληθεί σε έμπορο, δεν θα στο δώσουν, γιατί δεν θέλουν να χάσουν και τον πελάτη (τον έμπορο).
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#354079 Ρίξτε μια ματιά και σε αυτόν: https://autopark.car.gr/cars/ που α) είναι στη γειτονιά σου και β) έχω ακούσει ότι δεν γυρίζει χιλιόμετρα. Πριν χρόοοονια που είχα πάει να δω μια BMW 116 (ο ΘΕΟΣ με φύλαξε :lipsealed: ) μου είχε κάνει καλή εξήγηση.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#354089 Όντως :lipsealed:
Βέβαια εγώ είχα πάει πριν πολλά χρόνια :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#354103 Από εκεί πήρα το Ζαφείρα πριν 3 χρόνια.
Δεν είχα κάποιο πρόβλημα στην συναλλαγή και το αυτοκίνητο ήταν οκ.

.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#354105 Γιατί δεν παίρνετε την τογιοτα ενα τηλ να ρωτήσετε τα περί εγγύησης;
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#354107
Anonymous Founder έγραψε:Χαίρω πολύ! Αλλά αν πας σαν ιδιώτης και ζητήσεις το ιστορικό αυτοκινήτου που έχει πουληθεί σε έμπορο, δεν θα στο δώσουν, γιατί δεν θέλουν να χάσουν και τον πελάτη (τον έμπορο).

Σωστά. Αν πας από εκεί βέβαια μπορείς να πάρεις περίπου ίδιο αυτοκίνητο χωρίς να το έχει πάρει πρώτα ο Μπίτρος. :innocent:

kostis20 έγραψε:Επίσης κάνουν όλα τα service και τις επισκευές μόνοι τους.Και δε τους κόβω για σχετικούς. :lol:

Σωστό επίσης, γι' αυτό μπορεί κάποιος να δει τί εργασίες συντήρησης έχουν γίνει και αν είναι κάτι σοβαρό που δεν εμπιστεύεται τα μαστόρια ενός γενικού συνεργείου μένει μακριά. Βέβαια, σε περίπτωση σοβαρής βλάβης οι περισσότεροι θα έμεναν μακριά ακόμα και πίσω στο εργοστάσιο κατασκευής να επιδιορθώνονταν η βλάβη, οπότε...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#354113
Anonymous Founder έγραψε:Πήγα ...



Για τον συγκεκριμενο εχουν αναφερθει πολλα. Και γω οσες αγγελλιες του εχω πετυχει μου βρωμανε απο μακρια. Πες στον ξαδερφο σου οτι αυτη τη στιγμη, στα ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ λεφτα παει και παιρνει το ΑΒΑΔΙΣΤΟ Mazda 6 . :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#354122
rocsta έγραψε:Αν πας από εκεί βέβαια μπορείς να πάρεις περίπου ίδιο αυτοκίνητο χωρίς να το έχει πάρει πρώτα ο Μπίτρος. :innocent:

Πουλάει όμως η hertz σε ιδιώτες;
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#354127 Τότε ναι είναι |λογοκρισία| να πληρώσεις μεσιτικά στο Μπήτρο για ένα καθάρισμα-γυάλισμα...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#354136 Δεν υπάρχει αμάξι στη μάντρα με περισσότερα από 55-60κ χλμ! Καλύτερα να κάνει χαρακίρι. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#354139
Asimov έγραψε:
rocsta έγραψε:Αν πας από εκεί βέβαια μπορείς να πάρεις περίπου ίδιο αυτοκίνητο χωρίς να το έχει πάρει πρώτα ο Μπίτρος. :innocent:

Πουλάει όμως η hertz σε ιδιώτες;

https://hertz-sales.car.gr/cars/

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#354158
JasonLouk έγραψε:
Asimov έγραψε:
rocsta έγραψε:Αν πας από εκεί βέβαια μπορείς να πάρεις περίπου ίδιο αυτοκίνητο χωρίς να το έχει πάρει πρώτα ο Μπίτρος. :innocent:

Πουλάει όμως η hertz σε ιδιώτες;

https://hertz-sales.car.gr/cars/

< >


Κι αν είναι να δώσει 10,500 για yaris diesel του 13' ( κελεπούρι :svivhaha: ) του δίνω το δικό μου με 62Κ χιλ ( 8ος του 13) .