Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#334036 Μεταμορφωση-Θεσσαλονικη κεντρο

7.5λτ/100 συμφωνα με το trip
101χαω μεση

CC στα 140 σε ολη τη διαδρομη, δεν πηγα ποτε παραπανω, 4 νοματαιοι συν τιγκα μπαγκαζια

Πεζουρας 208 1.2Τ ΕΑΤ6

Πιστευω οτι με ακριβως τις ιδιες συνθηκες αλλα με 2 ατομα θα επεφτε κατω απο 7λτ.

<+
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#334057 Το audi είναι Κρήτη...
Για σύγκριση , υπό αυτές τις συνθήκες το Yaris θα έκαιγε 5L .
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#334092 Οι επιλογες ηταν ή ο Πεζουρας ή το Renegade 1.6d του κουμπαρου μου. Υπολογιζω το Jeep θα μας εβγαινε κανα 30αρι € φθηνοτερο αλλα ειχα πολυ ορεξη να οδηγησω και προτιμησα το δικο μου αμαξι.

<+
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#334135 προσφέρω δωρεάν δείγματα της δουλειάς μου {( αυτό δεν πρόκειται να επαναληφθεί στο μέλλον)(το δωρεάν)} .
Πληροφορίες εντός , τιμαί λογικαί , έτσι g μου :inlove:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#334281
dimik έγραψε:Mini Cooper S, 7,2..........km......../l......μεσα θα μας βάλει το μπουρδελο αλλά έχει ωραίο ήχο η άτιμη η εξάτμιση!!!!!

< >


Οχι μονο ηχο!!!! και κρατηματα σαν Καρτ... και επιταχυνσεις που δεν εχουν αντιπαλο....στα λεφτα του...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#334323
224v έγραψε:
dimik έγραψε:Mini Cooper S, 7,2..........km......../l......μεσα θα μας βάλει το μπουρδελο αλλά έχει ωραίο ήχο η άτιμη η εξάτμιση!!!!!

< >


Οχι μονο ηχο!!!! και κρατηματα σαν Καρτ... και επιταχυνσεις που δεν εχουν αντιπαλο....στα λεφτα του...

Καλά ναι, στα 3500 ευρώ που πωλείται δεν έχει και πολλά με τις ίδιες δυνατότητες. Μου έχει βγάλει το λάδι όμως, προχθές στην βροχή κόντεψα να πνίγω σε μια λακουβα που έβαλε νερά μέσα κάπου κάτω στα πόδια του οδηγού.

Αν δεν ήθελα κάτι μεγαλύτερο θα το έκανα ένα γενικό restoring με άλλαγμα σαλονιού, ταπετσαρίας, τιμονιού και πλαστικών γύρω γύρω συν ένα καλό βάψιμο και θα το κρατούσα για πάντα.

< >
Άβαταρ μέλους
By citastak
#334570
dimik έγραψε:Mini Cooper S, 7,2..........km......../l......μεσα θα μας βάλει το μπουρδελο αλλά έχει ωραίο ήχο η άτιμη η εξάτμιση!!!!!

< >


Ποιάς χρονιάς;
τις ίδιες ενοχές έχω και εγώ που το χρησιμοποιώ καθημερινά και είμαι στα 8.5λ/100 (και όχι κμ/λ!) στις ηρεμίες και 11 στα ανοίγματά. Έχω σταματήσει να κοιτώ το τριπ. Δε γ@μείς, μια ζωή την έχουμε. :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#334576 Την Παρασκευή έκανα ρεκόρ κατανάλωσης. 1/4 κατέβηκε ο δείκτης για σχεδόν 40km. Αν και η μέτρηση είναι τελείως χοντρική μιλάμε για περίπου 30L/100km. Προφανώς, όσο κι αν πήγαινα, δεν θα έβλεπα τέτοια κατανάλωση από 1.4L κινητήρα παρά μόνον αν είχα μπλέξει σε απίστευτο μποτιλιαρίσμα. Πράγματι, για 2 σχεδόν ώρες ήμουν σταμάτα ξεκίνα διανύοντας μία απόσταση κάπου 1,5-2km τελικά.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#334596
citastak έγραψε:
dimik έγραψε:Mini Cooper S, 7,2..........km......../l......μεσα θα μας βάλει το μπουρδελο αλλά έχει ωραίο ήχο η άτιμη η εξάτμιση!!!!!

< >


Ποιάς χρονιάς;
τις ίδιες ενοχές έχω και εγώ που το χρησιμοποιώ καθημερινά και είμαι στα 8.5λ/100 (και όχι κμ/λ!) στις ηρεμίες και 11 στα ανοίγματά. Έχω σταματήσει να κοιτώ το τριπ. Δε γ@μείς, μια ζωή την έχουμε. :yahoo:

2002 R53

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#344428 κοντευεται να φτασετε καταναλώσεις φτερουγας σε κινηση. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#344582 5,2 λίτρα/100 km και 66 km/h μ.ω.τ. για το Θεσσαλονίκη (Ραιδεστός)-Αθήνα (άνευ διοδίων μετά την Κατερίνη) έγραψε το t.c. του Focus...
€€€ για γέμισμα δεν υπήρχαν ούτε για δείγμα, για να δω και τι έδειξε "στην αντλία" :( ...
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#344603 Περίπου 500χλμ Ε.Ο,περιφερειακός Θεσνίκης,επαρχιακό δίκτυο μου εβγαλε 9.4lt/100km. Το ενα κομμάτι Ε.Ο (180km) ήταν >150 μόνιμα ενώ τα υπόλοιπα με μάξ 120-130. Αρκετά νορμαλ αν σκεφτείς οτι δεν με ενοιαζε να κάψω λίγο. Μες την πόλη να μην έκαιγε παραπάνω το ρδελάκι και θα ημουν ευτυχισμένος. :lol:

Α το γνωστό italian thoroughbread, Alfa 146 1.3 boxer 90hp.