Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By elvet
#344606
JasonLouk έγραψε:Περίπου 500χλμ Ε.Ο,περιφερειακός Θεσνίκης,επαρχιακό δίκτυο μου εβγαλε 9.4lt/100km. Το ενα κομμάτι Ε.Ο (180km) ήταν >150 μόνιμα ενώ τα υπόλοιπα με μάξ 120-130. Αρκετά νορμαλ αν σκεφτείς οτι δεν με ενοιαζε να κάψω λίγο. Μες την πόλη να μην έκαιγε παραπάνω το ρδελάκι και θα ημουν ευτυχισμένος. :lol:

Α το γνωστό italian thoroughbread, Alfa 146 1.3 boxer 90hp.

Ο ιδιος κινητήρας στην 33 (1025 απόβαρο) έκαιγε πάντα διψήφιο στην πόλη, αλλά εκτός σε παρόμοιες συνθήκες με αυτές που περιγράφεις δεν ανέβαινε πάνω από 8,5 αν και πρέπει να ξανατσεκάρω τα κατάστιχα
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#344619 Ακριβώς. μέσα στην πόλη είμαι χαλαρά 12lt/100km χωρίς να μιλάω για κίνηση 1η-σταματα.

< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#369998 Παλαιό Φάληρο - Καλαμάτα - Παλαιό Φάληρο:
627km
57km/h (είχε κίνηση η Κορίνθου-Αθηνών χθες)
5,3lt/100km βάσει trip computer
4,35lt/100km βάσει ντεπόζιτου

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μεγάλη διαφορά :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By gatoz
#370067 Vitara 1.4 S
Αθηνα - Ναυπακτος - Πατρα (guest star...) - Αθηνα, 470km so far (sic)
8.2 μέση, περίπου σπασμένο (...διατίθονται εικονοσκοπικαί αποδείξεις εις το φιλοθέαμον κοινόν), 3 άτομα, ένας χοντρός (=εγώ), ότι μπορεί να φανταστεί ότι πιθανά θα χρειαστεί μια έφηβη κόρη (πλην γκόμενου - προς το παρόν), το λάδι της χρονιάς από τον ναυπάκτιο λαδέμπορα (ύποπτο αλλά η γνώμη του κατάπτυστου γαμπρού δεν... ακόμη και εάν η μυρωδιά φαίρνει σε πετρέλαιο).
Πρακτικά έβαλα 50 + 30 ευρώπουλα και έχει ακόμη δια μερικάς περιφοράς εις μίζερον περιστέριον.
Φυσικά είχε κίνηση και για αυτό τόσο χαμηλά: ο ανώμαλος σχιστομάτης κος σουζούκης έχει καταφέρει το ανηλεές να καίει λιγότερο σε κίνηση από ότι σε ΕΟ...
Γενικά στο πολυπολυπολυτισμικό περιβάλλον 6.5-7.0 (ανάλογα με το πόσες φορές θα μου σκουπίσουν τα τζάμια οι πάκι της θηβών) αλλά σε ΕΟ, 8.5 τουλάχιστον σε μέρη που πιάνει ο μάριος...
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#377542 Εικόνα

Πρώτο γέμισμα λοιπόν. Στο trip έδειξε 5,8 στην αντλία 6,2...
:s_sorry Πρέπει να ξελαφρύνω λίγο το δεξί. :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#377553
nomarxis έγραψε:Εικόνα

Πρώτο γέμισμα λοιπόν. Στο trip έδειξε 5,8 στην αντλία 6,2...
:s_sorry Πρέπει να ξελαφρύνω λίγο το δεξί. :s_sorry

Ελβετία δεν είσαι? Πόσο να το ελαφρύνεις με τα όρια που έχετε :lol: :lol: , μετά είναι για αυτοκτονία :lol: .
Άβαταρ μέλους
By mirage
#377554 Θωμα τι καταναλωσεις βλεπεις με την Μερκ; Ποιο μοτερ εχεις;

< >